Krém na jizvy. Máte tip na nějaký opravdu dobrý?

aneta_v
20. zář 2021

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s fakt dobrým krémem na jizvy? Tříletá dcera si rozsekla čelo (přímo uprostřed díra jak do …. 😫), dva humpolácké stehy z pohotovosti, máme promašťovat, doktorka poradila modrou Indulonu nebo kalciovou mast, já mám v plánu sádlo, ale kdyby měl někdo zkušenost s něčím fakt “zázračným” (neberte mě doslova), tak vyzkouším cokoliv 🥺 Díky

nazka
20. zář 2021

@aneta_v já mám dobrou zkušenost s hemagelem

aneta_v
autor
20. zář 2021

@nazka no joo, ten mě nenapad, mám doma, díky za tip!

aneta_v
autor
20. zář 2021

@nazka tak jsem se dočetla, že na zhojenou ránu už Hemagel víceméně nemá vliv a do stehů bych ho bývala byla ani nemazala, měla tam tekutý obvaz 🤷‍♀️

pampeliska1313
20. zář 2021

Za mě sádlo. To je fakt zázrak.:D jinak ještě mesickovou mast, tu nám doporučovali po cs, ale stejně jsem zůstala u sadla..:D

dura175
20. zář 2021

Slyšela jsem hodně názorů, že zázračné je právě to sádlo. Já mažu Cicatridinou, je to kyselina hyaluronová, sádlo mi vadí.

aneta_v
autor
20. zář 2021

@pampeliska1313 jsem pro jistotu objednala měsíčkové sádlo 😄

krasna_neznama86
20. zář 2021

Používám mesickovou mast, i v minulosti. Teď jsem si ještě koupila Contratubex, buď mě něco stiplo, nebo jsem se po něm osypala...

petaska
20. zář 2021

Sádlo je určitě fajn. Z těch farmaceutických doporučuji Strataderm. Sice není nejlevnější, ale mám s ním super osobní zkušenost. Dvouletému synovi museli z tváře odstranit znaménko, v noci před vyndáním sedmi stehů se mu to zanítilo, při vyndávání stehů to tedy prasklo a jizvu měl pak dost rozšklebenou. Mazali jsme sádlem s řepíkem, zahojilo se to pěkně, ale jizva byla stále hodně zřetelná a hlavně i tvrdší. Náhodou byl pak u toho, když staršímu bráchovi vyndavali z brady pihu a doktorka na malýho koukla, sáhla do šuplíku a ať to zkusíme. Ani ho neměla v evidenci, ale pomohla. Po měsíci byla jizva měkčí, téměř neznatelná. Prý funguje i na staré jizvy, jen to trvá déle. A určitě se v pozdějším věku dá řešit třeba laserem. Nás nevzali, protože u tak malých dětí je ten laser v obličeji tak trochu ošajslich 🙈 Tak hlavně ať je vše v pořádku 🙂

zuziic
20. zář 2021

@aneta_v Oba moji kluci mají uprostřed čela jizvu. Staršímu jsem mazala nějakým krémem z lékárny, bez většího úspěchu. Mladšímu pak lněným olejem od Loca oleje (ten jsem původně měla pro sebe jako doplněk stravy). S olejem jsem mu jizvičku masírovala a už jí nemá skoro viditelnou. Narozdíl od staršího, který jí ma vidět stále. Škoda, že jsem o účincích olejíčku nevěděla dřív :(.

nazka
20. zář 2021

@aneta_v dcera si kdysi rozbila čelo a doktorka mi řekla, ať mažu třeba i měsíc dva po zhojeni.mazala jsem a vypadá to dobře. Jestli kvůli hemagelu nebo náhodě, nevím. Ale stojí to za to.

lennus
20. zář 2021

@aneta_v Třezalkový olej, doporučila mi porodní asistentka po sekci a opravdu mám jizvu nádhernou, skoro nepatrnou. Hlavně mazat, i sádlo by splnilo službu, ale bylinkám věřím a ono to časem i zesvětlí. Kdysi jsem se na táboře škrábla hřebíkem do stehna, pěkná jizva, teď už tak nic nemám, ale nebylo to na šití, jen hnusný škrábanec. Držím palce!