Kratší nožka u ročního dítěte. Máte zkušenost? Vadí to dítěti při chůzi?

princezna21
9. únor 2021

Hezký den,
Mám ročního chlapečka před měsícem mi přišlo , že má kratší nožku, obvodní lékařka nás poslala na ortopedii zjistili , že má kratší nožku cca o 1.5 cm. Chci se zeptat jestli stim nemáte někdo zkušenost? Vadí to dítěti, při chůzi? Nebude kulhal? Mám strašný strach :'(
Moc děkuji bza rady a zkušenosti T.

amazonkajanik
9. únor 2021

@princezna21 vlastní zkušenost nevím, ale pamatuji,že to měla holcina od nás z města. Zpočátku musela mít boty,kdy ta jedna měla vyšší podpatek,právě kvůli tomu kulhani. Ale ta měla myslím větší rozdíl, ono je to už x let. Jen,co si pamatuji,tak podstoupila několik operací, kdy jí nohu v podstatě prodluzovali,než se vyrovnal ten rozdíl. Byl to běh na dlouhou trať a velice náročné, ale dnes by to na ní nikdo nepoznal ...

marcicek84
9. únor 2021

@princezna21 resila bych na ortopedii,asi budete mit specialni botky s vlozkou a casem asi operace, asi 1,5 cm neni problem, to by mohla vyresit jedna operace, otazkou je,zda jak poroste nakonec nebude ten rozdil vetsi...

klokanka31
9. únor 2021

@princezna21 Můj kamarád má jednu kratší nohu od dětství. Hodně kulhal, byl na několika operacích, a je to lepší, ale stejně kulhá 😟

laton
9. únor 2021

@princezna21 Mne to zjistili az ve 14ti (skolioza), do te doby si nikdo niceho nevsiml.... Dostala jsem podpatenku 1,5cm to je vse. Spatny je to asi kvuli zadum, ale rozdil 1,5cm v dospelosti, jak muzu z osobni zkusenosti rict, neni viditelny, nezpusobuje kulhani a pokud o tom nekomu sama nereknu, nikdo si niceho nevsimne...

princezna21
autor
9. únor 2021

@laton tohle mi řekla i jedna paní ,že dostane podpatenku kvůli zádům, ale že by si toho nikdo neměl všimnout ☺️ děkuji za zkušenost tohle jsem chtěla slyšet

drakenn
9. únor 2021

Zkuste Dornovu metodu

felixfelicis
10. únor 2021

Mame v rodine pripad nasledkem urazu, kdybych o tom nevedela, nevsimla bych si toho.

lady742
10. únor 2021

Určitě bych zkusila ještě navštívit fyzio ,může se jednat o tzv funkční zkrat,nejedná se o zkrat kosti,ale změnou na měkkých tkáních,jde s tím pracovat cvičením a dornovkou ,ortopedove tohle neřeší😒,jinak ani zkrat kosti se většinou řeší podpatenkou