Koronavirus. Může být nakažený bez příznaků?

katherinka33
14. bře 2020

Ahoj, čistě teoreticky se ptám...nikde jsem tento pripad zatím nedohledala. Když se např. otec od rodiny s malými dětmi vrátí z pracovní cesty ze Španělska, z nerizikové oblasti. Nic mu není. Děti však po 6 dnech mají teploty, rýmu, náznaky kasle ...jsou ještě hodně malé, nedokáží popsat co jim je a nebyly venku, protože je karantena. Muze teoreticky přenašeč viru být bez příznaků a děti mohl nakazit?

marcicek84
14. bře 2020

@katherinka33 muze,muze mit i delsi inkubacni dobu a lehnou az po detech...

veritanas
14. bře 2020

Ano, může.. může být přenašeč, ale sám příznaky nemá

mourovatakocka
14. bře 2020

@katherinka33 Teoreticky mohl. Četla jsem hodně textů od lékařů, sami si nejsou jistí, ale nějaký bezpříznakový nemocný se už vyskytl. Nicméně je pravděpodobnější, že se jen nachladily, což lze i doma. Obecně se třeba rýma nebere jako korona symptom.

miki19
14. bře 2020

Ano, mohl, ale rýma není příznak koronaviru jak píše mourovatakocka..

katherinka33
autor
14. bře 2020

A hlásit to na hygienu, nebo ne? Přijel asi o 7hodin dřív, než se automaticky vztahovala na všechny povinná karanténa.

veritanas
14. bře 2020

Já bych zavolala dětské doktorce a ona už ti řekne, co dál...ono je možné, že muži se to ještě jenom neprojevilo a stále je ve hře varianta, že jsou opravdu jen nachlazení

katherinka33
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
janoma
14. bře 2020

Pane Bože, Španělsko je na tom po Itálii nejhůře. Okamžitě kontaktujte hygienu.

lachtanice86
14. bře 2020

@katherinka33 vsude se uvádí že ryma není jako symptom covid

leilinka1234
14. bře 2020

Nejsem lékař, ale četla jsem, že kašel u tohoto viru je suchý... Možná to pomůže v rozhodování 🙂 já bych neplašila... Vyčkala bych a dodržovala bych karanténu 🙂

katherinka33
autor
14. bře 2020

@lachtanice86
@leilinka1234 My jsme doma, ale manžel svůj návrat hlásil v práci a podle nich (mají vlastní krizové centrum) naprosto bez problemu a musí do práce chodit. Pritom je u něj možné HO. Nic, volám doktorce a uvidíme...

rybkaryb
14. bře 2020

Nakažený muže byt bez příznaků, typicky příklad je loď kotvící u Japonska-57% lidi bez příznaků ale s koronavirem. Viz článek https://www.stefajir.cz/co-nas-naucila-diamanto...

vitezove
14. bře 2020
amazonkajanik
14. bře 2020

Pravděpodobnost tam je,ale pokud děti mají rýmu, tak to koronavirus není . Ten začíná suchým kašlem,dusnosti a následně vysoké teploty.

katherinka33
autor
14. bře 2020

Tak jsem volala pediatre, ta měla úplnou paniku a ihned mě odkázala na hygienickou stanici našeho kraje. Prý minimálně cestovatelskou anamnézu máme a měli jsme být v karanténě. Jenže tu nám nikdo nepotvrdil, i když jsme na to upozorňovali. Volala jsem tedy na tu křížovou linku. Všechny linky našeho kraje jsou mimo provoz, prý ve všední dny 8 až 15.00. Jo aha... Takže jsem volala na ty linky, co jsou všude uvedeny a prý tato síť nemá záznamník a vyvěsilo se mi to. Nakonec jsem volala 112. Tam mě po informovani přepojili na hygieniky a přijedou pro odběry. Ale nevi, kdy a jenom kvůli dětem. No, tak já nevím... Moc se v tom nevyznám. Ale snad budeme negativní. Pro čisté svědomí, že jsem hlavně udělala maximum pro všechny kolem, jsem to nahlásila a dál už to je v rukou hygieny.

jerou
14. bře 2020

Udelala jsi maximum. Postupovala bych stejne. Muze to byt a nemusi. Uvidis co bude dal. Drzim pesti, at je to v poradku!

katherinka33
autor
14. bře 2020

@jerou Moc děkuji. Dám určitě info, ale doufám, že to korona nebo nic závažného nebude.

mourovatakocka
14. bře 2020

@katherinka33 🍀🍀🍀 Pak napiš

matire
14. bře 2020

@katherinka33 To jsem zvědavá, jak dopadnete. Držím palce. Chápu dobře, že testy udělají jen dětem? To by byla pěkná blbost. Pokud by šlo o koronu, tak manžel by musel být taky pozitivní, když je údajně nakazil. Chápu tvoje obavy, ale myslím, že to bude něco jiného. Rýma ke koroně teoreticky nepatří a naopak jen náznaky kašle jsou málo i pro děti, nebo ne?

amazonkajanik
14. bře 2020

@katherinka33 furt lepší řešit včas,než jako někteří,co si přijeli z rizikové oblasti a šli vesele do práce.zrovna včera mi naši říkali,že se dva vrátili z Itálie a místo karantény vesele nastoupili do práce. Do fabriky,kde dělá 100lidí,kteří se tam sjíždí ze 3 okresů 😣

katherinka33
autor
14. bře 2020

@matire Na 112 mi řekli, že dcerám přijedou odebrat vzorky. Kdyby se prý jejich stav zhoršil, tak volat 155. O manželovi nic, ani o karanténě. Ten systém mi přijde trochu nešťastně udělaný. Ale pokud nám nedají karanténu na hygieně, testy budou (doufám) negativní, tak budeme doma i tak. Nejsme v tomhle ohledu tak hloupí. Chráníme tim sve okolí, ale i sebe.

katherinka33
autor
14. bře 2020

@amazonkajanik Je to tak, že mi hodně lidí z rodiny před tím, než jsem to nahlásila, řeklo, že přehaním, že to nic neni. Ať nikam nevolam a nesirim paniku. Co když to takhle dělá i víc lidí? Ne každý si uvědomuje, co všechno se může stát... I já jsem sama začala pochybovat, jestli jen nepanikarim. Ale už to bohužel není jen o nás.

amazonkajanik
14. bře 2020

@katherinka33 není to nic,nad čím by se dalo mávnout rukou. I když,bratranec takhle mavnul několikrát nad chřipkou a anginou,přechodil to,šel do práce,vyžral se na 135kg,hulil 40denně a jednoho dne ho kleplo u piva. Nedožitých 30...
Takže ať je to,co je to,není radno to podceňovat

ada22
15. bře 2020

Myslím, že děti jsou ok a fakt jde nejspíše o klasické nachlazení, ale spíše manžel by si měl zkusit zařídít HO.

mona91
15. bře 2020

Trvejte na odběru manžela i sebe, jste v jedné domácnosti. Bohuzel hodně lidi to bagatelizuje, schválně se vraceli z dovolených dřív aby nemuseli do karantény a co mi přijde úplně jedno z nejhorších, zatajuji podstatně informace zachránce a všem zdravotníkům, zavolání si 155 ze maj chřipku a je jim blbě a při opakovaných dotazech zda byli v cizině (už se ptaj i na jakékoli zahraničí) nebo s někým nakazeny bylo v kontaktu tvrdí ze ne a až když přijde na lámání chleba s pozitivními testy tak kapkou božskou.... držím palce ať je to u vás v poradku 🙏

matire
15. bře 2020

Přesně tak. Odběry i u tebe a u manžela, to je jak u blbych tenhle systém. Ráno jsem četla článek o postupech v Tchaj-wanu... Roušky, desinfekce a testy zdarma pro každého, vycházení jen s rouškou a jsou tam relativně v pohodě. A tady? Roušky k nesehnání, desinfekci chci zkusit sehnat dneska, ale prý to samé, a test podle dnešních zpráv v TV za 3000 a něco!

matire
15. bře 2020

Mimochodem...co s nemocnými dětmi v téhle době? Když nemáš cestovní anamnézu, tak ho vzít normálně do čekárny k dětské Dr. a nebo za vším hledat koronu a volat sanitku? Teďka teoreticky každá nemoc s teplotou / horečkou a kašlem může být korona. A pozdějš už tuplem. Sanitku nejde volat ke každému nemocnému. To se to bude pěkně šířit 😛

marunka84
15. bře 2020
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

Může být jen přenašeč.

nina004
17. bře 2020

Dievcata neviete,kde zohnat aktualny pocet nakazenych v CR?