Kolikrát za den odsáváte rýmu?

z_u_z_a_n_a_1988
7. led 2017

Ahoj vsem 🙂
chtela jsem se zeptat na vase zkusenosti s odsavanim.Konkretne kolikrat za den priblizne odsavate rymu? Vim, ze zalezi na tom, jak silnou rymu dite ma, ale tak dejme tomu, ze dost silnou.Jde mi spis o to, jestli ji castym odsavanim nemuzu nejak poranit sliznici.Dekuju moc! 🙂

olga_
8. led 2017

Odsávej co nejméně, a když rýma teče z nosánku. Častým odsáváním se tvorba hlenů podporuje. Byl na to kdysi dobrý chat na ČT s lékařkou, odkaz zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s...

My se nakonec bez odsávačky zcela obešli. Držím pěsti, ať je brzy líp!

terezapetrova
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 za me při spravnem pouzivani poranit nemuzes a ja jsem naopak pro odsavani, pokud se neodsava hleny i s pripadne s bakteriemi zustavaji stale v nose a dite se uzdravuje zbytecne dlouho, navíc spatne spi, muze vznikat zanet dutin atd. A vykapávat nos který je plny nudli mi prijde k nicemu. Dospely tez smrka když ma plny nos. U nas při velke ryme odsavame cca 4x denne mladšímu, starsi nastesti smrka.

mimiveru
9. led 2017

Za me rozhodne odsavat, po kazdem odsati prostriknout nosik morskou vodou a koupit Sinupret kapky, ty zadni rymu rozpusti a zbavite se ji 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
9. led 2017

@terezapetrova ja prave odsavam v prumeru taky tak 3-4 x, ale stava se, ze z jedne dirky odsaju i hlen smiseny s krvi..:-/ nevim, cim to je..vykon vysavace jsem zkousela snizit a je to stejne..nos vykapavam pred i po odsani..nevim, co je spatne..

bekyc
9. led 2017

Malý má čas od času silnou rýmu a odsáváme ráno když se probudí, potom tak 2x během dne když vidím že nemůže dýchat nosem a večer před spaním, pak mu kápnu nasivin nebo mořskou vodu.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
9. led 2017

@mimiveru vykapavam morskou vodou pred i po odsani..dekuju za tip na kapicky..🙂

terezapetrova
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 jj taky se mi stalo to s tou krvi, ale jsem presvedcena, ze jen třeba praskne nejaka zilka ve sliznici, ze nejde o nic co by se muselo primo resit pokud vylozene netahas krev. je to psychicky narocny to odsavani vim /my ted odsavali cca 14 dnu a chvílemi při me vetsi unave se mi svíralo srdce když maly plakal a hazel smutne grimasy/ ale take z rodiny vim, ze deti si z toho ujmu do života nenesou jen je jim to neprijmne a nechapou proc to musí byt.

terezapetrova
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988
morska voda i Sinupret je urco supr, mi pak davali po odsani kapicky primo namichane lekarnou na predpis s atb slozkou, ze to pusobi jen mistne takze atb nezatezuje organismus a ryma se rychla zdola ale u nas se to asi uplne neukazalo

lajla
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 neodsavam.inhalujeme a strikame euphorbium compositum, uzasna vec

z_u_z_a_n_a_1988
autor
9. led 2017

@terezapetrova No to odsavani je pro me snad horsi jak pro ni..:( taky je mi ji hrozne lito, jak u toho vyvadi..:-/ ale kdyz pak vidim, jak se ji ulevi, je to lepsi..🙂 taky si myslim, ze z odsavani neutrpi psychickou ujmu.I kdyz jsem nekde cetla, ze je to pro deti traumatizujici zazitek na cely zivot a muze to vest k prehnane citlivosti v oblasti obliceje..:-O nevim, prijde mi to prehnany..jinak s tou krvi bych rekla, ze je to podobny jako u dospelaka.Ja kdyz mam silnou rymu a hodne smrkam, taky se mi objevuje krev.

lajla
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 no nejhorsi je ze to co to zanecha na diteti nezjistite ted...a pak uz bude pozde...treba nic treba hodne..a verte ze to lze i bez...
Tak at je lip🤗

z_u_z_a_n_a_1988
autor
9. led 2017

@lajla a ten sprej, co jste uvedla, je k dostani v jakekoliv lekarne? Koukala jsem na net a vyjely mi jen odkazy k zakoupeni online.Dekuju, snad se rymy brzy zbavime..🙂

lajla
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 je to homeopaticky sprej...vetsinou ho lekarny mivaji i kdyz nejsou homeo lekarny a pokud ne rano objednam odpoledne mam..aspon u nas.k dostani jsou docela bezně
Toto a inhalace vincentkou je top...nekdy staci pouze ten sprej .funguje skvele se strika a neucpava se

z_u_z_a_n_a_1988
autor
9. led 2017

@lajla sprej vyzkousim, diky! 🙂 Inhalaci nevim presne, jak zrealizovat u 11 mesicniho ditete.Nejsem si jista, ze mi vydrzi inhalovat a jestli ji ta tepla para bude prijemna..

olga_
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 Já si z dětství vzpomínám, že nám mamka vždycky udělala takový bunkr z deky, kam si s náma sedla, vlezla (když jsme byly větší, tak jsme seděly u stolu) a inhalovalo se takto. Odsávání jí taky příjemné není, tak bych do toho rozhodně šla.

z_u_z_a_n_a_1988
autor
9. led 2017

@olga_ jo to neni spatny napad, nejak to vymyslim a vyzkousim! Diky! 🙂 Vim, ze ji odsavani neni prijemne, mne taky ne, ale doktorka mi rikala, ze kazda odsata ryma je dobra.Jinak jim to jde do usi a na prudusky..

petrasipkova1
9. led 2017

@lajla Kapky určitě super, inhalace také, to bezesporu, ale rozhodně odsávat, pokud je veliká rýma, tak obzvlášť ! Moje dcera se v 11 měsících ještě kojila, takže bez odsání by se nenapila, protože u toho nemohla dýchat nosem. Ty taky nesmrkáš, když máš rýmu, jo ? tak to máš můj obdiv, fakt !

hermelinah
9. led 2017

Jen když není opravdu zbytí, oba tak max. Čtyřikrát za život - sázím na důkladný prolití mořskou vodou, něco pak vyleze nosem, zbytek předpokládám spolykají, po proplachjnutí když je třeba nějaký nasivin apod. A už 3,5 roku bez problémů, uši i průdušky v pořádku 🙂

petrasipkova1
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988
Jasný, děláš to správně, klidně přidej inhalaci, to jen pomůže k rychlému uzdravení, 3 x za den odsát je úplně v pohodě a dítěti to pomůže, jak říká doktorka, někomu to pak jde do ucha, dutiny, atd., malá kolikrát vyvádí i když oblíkáme boty, punčocháče, a taky jí nenechám chodit v mrazu nahatou Myslim, že pokud to není vysloveně násilné, tak se jí nic nestane, zkus to jako hru, mám jí na klíně bokem, děláme srandičky a pak rychle odsaju jednu dirku, prostě v klídku a malá pak lítá po baráku a odsává nudlinky nám, medvídkům, panenkám, psovi. Ať je brzy po nemoci !

lajla
9. led 2017

@petrasipkova1 netreba obdivu...kojim stale i ve 2.5 letech a neodsavala jsem...nebylo potreba, sprej !!!!!! Nemluvim o kapkach alias nasivin a spol..ty jsou naprd ale o fcnim spreji🤗
Klidne si odsavejte, kazdy dela co a jak umi

lajla
9. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 inhalujeme od malicka...mame pristroj omron...super vec. Pustim u toho pohadku nebo prohlizime knizku atd

petrasipkova1
9. led 2017

@lajla Nasivin apod bych taklhle malému dítěti nedala, my používáme jen mořskou vodu a potom nějaké rostlinný sprej s Eucalyptem, ale to jí opravdu v 6 měsících když měla úplně zaintubovaný nos rýmou nepomohlo a při kojení mi lapala po dechu. Asi dcera ještě neměla tu pravou rýmu, nebo nevím. Jinak já teda při rýmě smrkám jako blázen pořád, tak nevím jestli je to špatně, s rýmou v nose by se mi žilo špatně. Tak hlavně at nás rýmičky obchází obloukem.

lajla
9. led 2017

Jen vynatek...pani se pta...
Dobrý den, ráda bych se zeptala na odsávání odsávačkou na vysavač. náš syn (19 měsíců) u odsávání tak vyvádí a pláče, že když mu něco odsaji, tak tím pláčem se mu toho hlenu zase o to víc spustí - takže bychom mohli začít nanovo. Nemáte, prosím, nějaký fígl? Smrkat se samozřejmě snažíme. Děkuji“

MUDr. Smolíková: „Já bych s tímto postupem ihned přestala a naopak bych začala s aktivním vysmrkáváním....sama ukázat a trpělivě, ale důsledně čekat na opičkování dítěte,také přismrkání spíše začít namotáváním spuštěné sekrece z nosu na tampon z buničiny nebo stočený papírový kapesník.... netraumatizovat dítě, bude si toto pamatovat celý život a oblast obličeje může mít negativně zvýšený práh citlivosti
...pro me je " netraumatizovat" hodne dulezity pojem...ala kazdy sam za sebe🙏

lajla
9. led 2017

@petrasipkova1 ale ano od 14 do 20 mesicu i se zapaly plic...bohuzel😣
Morskou vodu nepouzivam ani zadne eucalypty...pouze inhalace, euphorbium a spiron...a svete div se zvladli jsme to v pohode uuuuplne bez...mozna kdybych tyto veci nepouzila bylo by to jine ...kdo vi

lajla
9. led 2017

A pro sebe kapky dubovky...a uz hooooodne dlouho nevim co to je ryma ani bolest v krku...pri prvnich priznacich pouziju a jsem v klidu

zarecna
9. led 2017

MOja, mama by mala za sociku 3 deti -husto. Povedala, ze kralovstvo by dala za odsavacku, ze nam stale zatekali sople, mali z toho zapali rpiedusiek, alebo to vytahovali hadickou pusou...Osobne si neviem rpedstavit ako inhaluje nad horucou vodou so solou napr. moj 16 mesacny syn, aj keby som tma bola s nim...
Ja davam morsku sol, pri najhorsom detsky nasivin, odsavam rano, naobed vecer...pricom prvy den choroby, mozno 4x, ked vidim,ze endycha.
Dusevne sa na to vzdy pripravim, vzdy to dopredu poviem synovi, samozrejme,ze robi sceny a co?
PO odsavani do 3 sekund pochopi, ze sa mu dycha lepsie lepsie a je v kludne. Videla som u neteri, ktora dosla na level, ze sama doniesla mame odsavacku, ze nech ju odsaje. Kupila som vsak odsavacku na baterky PLus Comfort, cakam, kedy prijde, ked je ptorebne odsat aj v noci. Ja som typ, ze nenecham deita trapit sa, aj ked z kratkodobeho hladiska, to moze byt jemne nepohodlie.
Ale je tiez pravda, ze ja somvdacna za 21. storocie, ockovanie,antibiotika, moderne zdravotnictvo, pampersky, sunar...na homeopatika a prirodnu medicinu moc nie som.

lajla
10. led 2017

@zarecna urcite neinhalujeme nad talirem s vodou...ale 21 stoleti nabizi takove veci jako je pristroj kteremu se rika inhalator...to je takova krabicka z ktere vede hadicka a na te je maska ktera se prilozi diteti k obliceji...drzi sama nebo se pricvakne sponkami...uplne v pohode🤗
Nejsem matka tyranka co nenecha deti dychat, jak uz bylo zmineno ke me nahore...zda sama nemusim smrkat🙂...ale my odsavani nepotrebovali...tuk tuk tuk
Kazdy jsme nejaci...mi holku homeo vylecila ze zapalu plic...a dr lecili pul roku pouze atb a kortiko a vysledek nikde
Kazdy mame neco a snazime se delat to nej

olga_
10. led 2017

@lajla Já bych to s tím naším odbojářem musela udělat postaru. Kdybych se k němu přiblížila s maskou, patrně by to dopadlo tak, že budu inhalovat já 😂. Nikdy ale nebyl vážně nemocný. Bez odsávání jsme se obešli i při největších rýmách a kojen je také stále (dva a čtvrt roku). Tak třeba příklad nás dvou zkusí někoho zlákat i na jiné řešení 🙂.

terezapetrova
10. led 2017

@z_u_z_a_n_a_1988 traumatizujici zážitek na cely život, tomu proste neuverim. To by dite mohlo mit trauma z toho, ze ho občas placne starsi sourozenec a mamimka u toho pokazde není a nezabrani tomu a takových věci by bylo spousty 🙂

z_u_z_a_n_a_1988
autor
10. led 2017

@terezapetrova ja mam podobny nazor.Nase mala by musela mit trauma i napr. z oblekani, u toho taky dost vyvadi a je to vec, kterou delam dnes a denne nekolikrat.A nahatou ji bohuzel nechat nemuzu..🙂