Kojenec - tejpování pupeční kýly, máte zkušenost?

bobinka1987
15. zář 2016

Holky máte prosím některá zkušenost s tejpováním kojenců - konkr. pupeční kýly?
Náš skoro 7. týdenní Štěpánek ji bohužel má. Zatím není tak "rozjetá", ale náběh na ni máme. ☹ Slyšela jsem o možnosti tejpování kýly. Máte některá zkušenost? Nebo ideálně přímo tip na člověka, co to v Brně dělá?
Moc děkuji! 😉

mmaajjaa
15. zář 2016

Dcera také měla pupeční kýlu. Na radu doktorky stačilo používat cca 2 týdny pupeční kylní pás a bylo to dobré. 🙂

bobinka1987
autor
15. zář 2016

@mmaajjaa no nám do Dr. taky doporučil. Ale prý jen když malý brečí...Vy jste ho nosili nonstop? Četla jsem o tom pásu, že je to prý spíš na uklidnění rodičů, že něco dělají, než že by to něco zlepšilo...☹

mmaajjaa
15. zář 2016

@bobinka1987 Nee, dcera moc nebrečela, vlastně skoro vůbec, doporučila nám to doktorka z rizikové poradny (dcery (mám dvojčátka) se narodily předčasně, tak jsme tam docházely na kontroly). Nosila to non stop, celý den, bylo to schované plýnou, vůbec jí to nevadilo.

bobinka1987
autor
15. zář 2016

@mmaajjaa aha...tak že bych to přece jen zkusila s tím pásem... 😒

janawei
15. zář 2016

Prcek měl od narození pupeční kýlu. V Bílém domě nám předepsali kýlní pás, nesnesl ho. Pídila jsem se po možnostech, jak to řešit jinak a narazila jsem na tejpování. Chodili jsme k fyzioterapeutce Tereze Dvořákové. Tejpování pomohlo hodně, ale kýla maličko zůstala. Teď, když už je prcek starší (téměř 2 roky), budeme cíleně posilovat šikmé břišní svaly.

bobinka1987
autor
15. zář 2016

@janawei jůůů... to je super, že můžeš doporučit někoho v Brně. Jaká je ta Tereza Dvořáková a kde pracuje, prosím? Nemáš kontakt? Nejde mi nic vygooglit. 😒 DĚKUJI! 😀

janawei
15. zář 2016

@bobinka1987 Na tejpování mi přišla super, kamarádka tam teď se synem také chodila a také byla spokojená. Nevím, jestli mohu uvést odkaz, asi ne, ale webovky má ve tvaru jméno a příjmení (dohromady).cz. Je v Bystrci. Případně si zadej fyzioterapeut Tereza Dvořáková měla bys ji najít. Uvidíš, jak Ti sedne.

kaccistar
15. zář 2016

stačí si kúpiť tejp v lekárni, odstrihnúť dva prúžky, zastrihnúť na konci do oblúčikov a prelepiť na krížik cez bruško s miernym ťahom na strede pásky. Prípadne nájsť na youtube video. Nič ťažké na tom nie je, a je to fakt účinné.

lenka3p
15. zář 2016

@kaccistar To je zajímavé, proč na konci do obloučků? Nemám s tím vůbec zkušenost, proto se ptám.

kekulice
15. zář 2016

Dcera nosila pás, měla opravdu velkou pupeční kýlu a úplně se to srovnalo. Narodila se nedonošená, dávala jsem jí ho na bodýčko, aby jí nevadil. Nosila ho neustále, chvilku to trvá než si zvyknou. Pomohl jí i na prdíky.

bobinka1987
autor
16. zář 2016

@kaccistar a tys to aplikovala svému mimi?

kaccistar
17. zář 2016

@bobinka1987 my sme aplikovali iný spôsob, nie na kylu ale na koliku.

bobinka1987
autor
17. zář 2016

@kaccistar aha,tak to jo ☺

bobinka1987
autor
17. zář 2016

@janawei tak jsem mrkla na jeji stránky.Ten ceník je tedy zajímavý... 1500 za konzultaci,..mazec😉

janawei
19. zář 2016

@ bobinka1987 Jééé, promiň, já jsem úplně zapomněla na cenu. Ne, že bych chtěla na prckovi šetřit, ale 1.500 Kč bych za tejpování nedala 🙂. Já jsem jí tenkrát kvůli ceně volala a řekla mi, že to samozřejmě neplatí pro všechny případy. Platila jsem něco mezi 100 - 200 Kč, přesně si to nepamatuji. Zkus jí kdyžtak napsat, nebo zavolat, určitě Ti řekne. A hlavně tam nebudeš muset chodit na každé tejpování. Naučí Tě to a budeš to pak moct dělat i sama. Tak jsme to měli aspoň my.

bobinka1987
autor
19. zář 2016

@janawei jeee,tak tos mě potěšila. Já taky nechci na mimi šetřit,ale ta cena mě teda zaskočila 😣
Tak diky, že ses ozvala se zkušenosti

janawei
19. zář 2016

@bobinka1987 Rádo se stalo 🙂. Přeji, ať se to prckovi brzy spraví!

bobinka1987
autor
19. zář 2016

@janawei děkuji 😌

svobodpetika
19. zář 2016

@lenka3p musí se zastřihnout pokud se nechají rohy je větší pravděpodobnost že se bude odlepovat, jinak můj syn měl pupeční kýlu a rehabilitační doporučila lepit bohužel si pak díky tomu vytlačil tříselnou☹ tak pozor na to

bobinka1987
autor
19. zář 2016

@svobodpetika cožeee? No nestraš...😒

svobodpetika
19. zář 2016

@bobinka1987 bylo mi to tak řečeno na chirurgii nevím no ale je pravda že mu ta zriselna vyjela až po zalepení břišní a naopak po operaci tříselné břišní sama zmizela

bobinka1987
autor
20. zář 2016

@svobodpetika ty jo.Tak to si ten Tvůj klučina taky pěkně "zobnul",chudák...😞

lenka3p
20. zář 2016

@svobodpetika Ten nas ji ma malicko, tak jsem tomu chtela trosku pomoct. Diky za odpoved.

svobodpetika
20. zář 2016

@lenka3p pokud je maličko počkala bych, mě lékařka řekl že ve většině případu se sama zatáhne

lichtakova
20. zář 2016

My jsme lepily nejstarsi-dcera byla mimoradne urvane dite a kylu si proste urvala,lepili jsme ji 3M naplasti,ustrihli jsme z ni obdelnik,pomerne velky,"srolovali" bricho a zalepili,musi se to delat ve dvou,nezahojilo se to uplne,ale dost se to zlepsilo,kylni pas je celkem naprd,nejdriv jsme to lepili papirovou paskou (napalsti),ale trha se a to lepidlo celkem drazdi a mela potrhanou kuzi na brise,ta 3M super,druhy v pohode a 3.sice nebrecel,ale zas porad hrozne"tlacil" do bricha,taky mu to zacinalo,takze jsme ho zalepili.

floresta
13. říj 2016

@janawei ahoj,.resime to take, uz 1,5 roku mame non stop pas. Muzu poprosit o podrobnosti, jak jste si pomohli od kyly? Nahodou jsem narazila na tuto diskusi.... Dekuji moc moc

henlow
14. říj 2016

Maly mel brisni kylu a na detske chirurgii mu to prelepili, ze se to samo vstreba. Kazdych 14 dnu po 3 mesice jsme chodili na kontrolu a nove mu to prelepili. Kyla se vstrebala a na kontrolu mame prijit, az bude maly chodit.

janawei
17. říj 2016

@floresta Ahoj. No, nevím, co napsat víc, než to, co jsem psala výše 15. září. Myslím, že bude spíš potřeba, aby se na Vašeho prcka podíval příslušný fyzioterapeut, určitě posoudí, jestli je ještě tejpování vhodné.

lucykal
17. říj 2016

malé jsme to dle rhb lepili náplastí zatlačit a přelepit, hlavně při cvičení.

japona
17. říj 2016

Dítě melo kýlu cca jako vlašský ořech. Kylni pás byl na houby, vždy se posunul a tlačil jinde. Pomohlo nám prelepovani (dřív se neříkalo tejpovani🙂): vzít bříško, udělat řasu, zatlačit kýlu a zalepit náplastí..
Kýla zmizela a nebyla nutna operace