Kašel z alergie u dítěte. Máte negativní zkušenost s Montelukast Teva? Co by pomohlo?

lusinek12
26. kvě 2024

Maminky prosim poradte byli jsme ted na kontrole s dcerou 8let u alergologa zminila.jsem se ze dcera ma ted dlouhodobe kasel sirupy bylinne caje nic nezabira dr mi rekl ze je vse zbytecne ze to ma z alergie napsal na zvikaci tablety Montelukast Teva 5mg mame uzivat 1 tabletu nez pujde spat... dcera si za dva dny uzivani stezovala na bolet briska... zeptam se uzivate nekdo ma nekdo z vas nejake priznaky cetla jsem si o tom i vice na netu a docela jsem se zdesila priznaky bolet hlavy, bolet bricha, psychicke problemy atd.. prestala jsem ji to davat.. ale kasel stale mame.. :( a nemuzem se ho zbavit..

te_reza
26. kvě 2024

Brala tohle a potom singular 5 let, žádné nežádoucí účinky jsme nezaznamenali.

alenka_p
26. kvě 2024

Syn bere montelukast už dlouho (spolu s dalšími léky) a nikdy žádné nežádoucí účinky nepociťoval.

petramana
26. kvě 2024

montelukast ma syn taky a zadne nezadouci ucinky nema

adelisss
27. kvě 2024

Tak bych zkusila zavolat doktorovi, jestli nemůže předepsat jiné léky. Nám doktorka na alergický kašel doporučila Fenistil kapky, ale tam taky můžou být nějaké nežádoucí účinky...

maledi
Autor odpověď smazal
Zobraz
maledi
15. zář 2024

@lusinek12
Dobrý podvečer maminko 😊.
Obracím se na Vás lusinek12. S velkou prosbou, mohla bych požádat o info jak jste pokračovala s předepsanými leky a celou tou situaci. Řekla bych, že mám doma dost podobný případ. Jen synka boli hlavička a prijde mi tak celkově
"jiný " Tak zkouším hledat různé informace a možné souvislosti, než rano zavolám doktorce. Předem děkuji.

lusinek12
autor
16. zář 2024

@maledi dobry vecer jak jsem to vyresila psala svemu dr ze dcera ma s praskama co nam predepsal problem bolest briska ad nam hnedka predepsal jine ktere jsou jako by to same ale jen original ze by je mela lepe snaset ten moontelucast je jakoby nahrazka ale s jinou latkou takze jsme uzivaly ty co nam.l predepsal a dcera bez problemu uzivala cele baleni a od cervence jsme bez kasle..

lusinek12
autor
16. zář 2024

Nazev tech prasku schovala jsem si krabicku jsou to singulair junior 5mg
Zvikaci tablety
Montelulastum

lusinek12
autor
16. zář 2024

Uzivaly jsme jen vecer podle rady dr.. a v lekarne cca 1hod pred jidlem nebo 2hod po jidle a toho bych se drzela

maledi
17. zář 2024

@lusinek12
Moc děkuji za odpověď. Nám zatím dr. Léky nechal prý máme zkusit ještě týden a pak se máme ozvat jak to vypadá. Pokud by se stav. Zhoršil tak mame vysadit a ozvat se. Tak uvidíme. Děkuji a hezký zbytek večera.