Kašel u 5letého. Je možné, že by mu nějaký lék zhoršoval kašel?

petramana
17. dub 2024

Dobry den, syn on minuleho pondeli nachlazeny, ryma, kasel. Do ted ma suchy drazdivy dusivy kasel, u doktorky jsme byli 2x - crp nizke, davame foukat ventolin, stoptusin kapky, na noc zodac, prednison, montelar. Na rymu morskou vodu, pamycon. Prosim Vas, je mozne ze by mu nektery lek zhorsoval ten kasel? Obcas se z toho kasle rano i poblije. Prislo mi, ze ten kasel nebyl tak hrozny pred lecbou, jako prvni lek dostal foukat ventolin pres masku... zpetne vzpominam jestli mu to prave tohle nezhorsilo. Je to mozne? Jinak mu nic neni, ale stve me uz to neustale kaslani, pres noc je klid a rano to zacne.

kacka1994
17. dub 2024

@petramana podle me toho teda silene moc 😳 ma pro ty leky doktorka duvod? delala ster, mel tak hrozny poslech, nebo proc 😐

petramana
autor
17. dub 2024

@kacka1994 pry bronchitida, nejake vrzoty slysela...

petramana
autor
17. dub 2024

pani doktorka si mysli, ze je to alergie... na alergologii jdeme pristi tyden, ale nevim teda do te doby jak prezit...ted budu vysazovat antihistaminika kvuli alergologii,... a napadlo me vysadit i ten ventolin 🤷 pani doktorka dnes neordinuje, tak zkousim tady 🙂

zmrzlinka
17. dub 2024

To je normální léčba bronchitidy.Je zahlenění,proto kašle až se pozvrací.Ty hleny prostě musí ven.Kdy máte kontrolu?

petramana
autor
17. dub 2024

@zmrzlinka kontrolu podle domluvy, mam dat vedet... naposledy jsme u ni byli v patek a stav je rekla bych stale stejny 🤷

zmrzlinka
17. dub 2024

@petramana tak jděte na kontrolu jestli se to nemění .

petramana
autor
17. dub 2024

zitra ji zavolam..ale jak rikam, je to prave furt stejne,.. spis jsem chtela tady vedet, jestli nektery tady z tech leku co bere, ze by mu mohl zhorsovat ten kasel...

prejeta_zaba
17. dub 2024

Prosímtě a proč do něj kvůli kašli sypete tolik léků? On má diagnostikované astma? Protože Prednison a Ventolin jsou léky vyloženě na astma. Navíc kortikoidy - dost silné léky s vedlejším účinky. Stoptusin je tam podle mě uplně navic, Zodac tlumí alergické projevy, úplně nevím, proč mu tlumit třemi způsoby kašel. Co poslech? Tohle všechno má vyloženě od pediatričky?

petramana
autor
17. dub 2024

@prejeta_zaba ano, od pediatricky.. zatim nema astma a alergie diagnostikovany, cekame na to alergo... nejakou alergii zrejme ma na roztoce co jsem vysledovala - kychani, pokaslavani i kdyz byl zdravy.. dnes naposled ma ten prednison a zitra zase koncime zodac, pamykon uz nemame, takze mu zustane jen na noc montelar, stoptusin a ventolin

marge_s
17. dub 2024

@petramana vidis? Priste rovnou napis prejete zabe a mas vyreseno. 😉 jakepak harcovani po cekarnach. A usetris za leky! Sama pozitiva (btw zavolej jim kvuli tomu prednisonu, ten bys pred alergo asi mela vysadit taky)

Btw, cerny kasel mate testly? At jim tam neco neroznesete. A jestli chces neco osobniho, tak si muzu postezovat, ze vsechny deti a ja mame za sebou nejakou prastenou virozu u ktere pretrvava suchy drazdivy kasel. Dva tydny je prd. My kaslali skoro dva mesice 😡

kacka1994
17. dub 2024

@petramana no ja se celkem divim, ze mate tolik leku na bronchitidu, ale tak doktorka asi vi co vam pise a proc 🙂
muj 4lety ma u kazde nemoci nechutny kasel, jde mu to na prudusky... astma nema, ale je sledovany, jednou se mu mozna rozvine. Ventolin ma skoro pri kazdem kasli, bez nej to nezvladame, pomaha mu vykaslavat, nekdy je to po tom jakoby horsi, ale spis protoze ho to nuti vykaslat.
Prednison mel kdyz se dusil u laryngitidy tak, ze jsme mu museli na pohotovost a rikali mi, ze nemam zaroven davat aerius, takze me prekvapuje, ze mate jeste zodac a dalsi kortikoidy, ale to jen z toho co rekli nam, muze to u vas mit duvod.
Na alergo byste nemeli jit pokud mate nemoc v akutni fazi, jelikoz zaprve nic nezjisti a za druhe v cekarne nakazite vsechny ostatni deti co tam chodi s astmatem/slabou imunitou apod...Pokud si doktorka mysli, ze to je chronicke/alergo, tak po vas budou chtit stery. Radeji bych si tedy na alergologii zavolala nez tam pujdete, ale predpokladam, ze stejne jak u nas budou chtit, at je zdravy a nebere leky - ventolin, antihistaminika, a kortikoidy. 🤷

petramana
autor
17. dub 2024

ano, kdyz jsem tam volala, tak mi rekli ze nesmi mit teplotu a atb, ostatni jim nevadi. Je to az pristi tyden ve ctvrtek, tak do te doby doufam ze to bude uz jakztakz v cajku... na cerny kasel nbzegativni...

prejeta_zaba
17. dub 2024

@marge_s No já jenom, jestli vůbec ví, co do dítěte všechno sype kvůli týdennímu kašli. Jako staré dobré "neléčená rýma trvá sedm dní, léčená týden". Když má crp nízké, čili na ATB to není, poslech samozřejmě neznáme, ale minimálně bych si to od lékařky nechala vysvětlit - protože mi připadá úplně praštěné spát dítě horem dolem kortikoidy a silnými léky. Bohužel jsou lékaři, kteří píši to nejsilnější už ode dveří, i když by stejnou službu udělal lipový čaj. Holt prostě kašel nezmizí během noci, může trvat i měsíc. A co udělá s organismem hrstka léků po prvním zakašlání...pozitivní to úplně nebude. 🤔

petramana
autor
17. dub 2024

@prejeta_zaba leky uz se postupne snizovaly - od zitrka, tj. tyden do alergo vysetreni uz mu zustane jen stoptusin a morska voda 🤷 pani doktorce verim, chodila jsem k ni jeste i ja, nic ode dveri nepise,.. zitra pani doktorce zavolam a domluvim se co a jak dal.. dekuji vsem za nazory 👍