Kakání. Poradíte, prosím?

kikina0033
27. únor 2021

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat dcera(3r) od včerejška se nemůže vykakat,ve čtvrtek mi kakala úplně normálně a od pátku do dneška prostě se nemůže vykakat, tlačí úplně až je červená ale nechce to z ní vylézt, dávali jsme lactulosu aj rourku ale prostě ne a ne za boha se vykakat, od pěti hodin z pátka a v noci nám usnula až kolem druhé ráno dnes a vstávala o půl sedmé s tím že se jí zase chce kakat a prostě nic.. 😔 Už si nevíme rady a bojím se když bychom dojeli do nemocnice aby na nás nekoukali jak na de**lní exoty co tam děláme apod.. 😔 Tak jsem se chtěla zeptat jestli to máme risknout a jet tam nebo prostě jí chuděru trápit pořád dokud se nevykaká normálně, ještě musím podotknout že do teď kakala úplně normálně.

pekuka1989
27. únor 2021

Dobry den...a co glycerinovy cipek???? Nezkousela jste??? Asi bych ale zacpu nepodceňovala☹

kikina0033
autor
27. únor 2021

@pekuka1989 přítel teď jel pro čípky ale zatím jsme dávali lactulosu

pinkyy
27. únor 2021

My na zacpu trpeli asi 2 roky a jedine, co nam ted pomohlo, je Forlax. Ale pusobi az treba po 3 dnech. Dcera konecne chodi kakat kazdy den a bez place.

kikina0033
autor
27. únor 2021

@pinkyy No nám dcera kaká úplně v pohodě každý den klidně i dvakrát ale z ničeho nic vždycky někdy to takhle má že prostě se nemůže vykakat 🙄 😔

margie
27. únor 2021

@kikina0033 u naší dcery třeba lactuloza měla úplně opačný efekt. Strašně jí z toho bolelo břicho. Doktorka mi pak potvrdila, že některé děti to nadýmá a jak se nemůžou vykakat bolí to ještě víc. Předepsala nám Forlax a to jí pomohlo se vykakat. Úplně nejvíc jí pomáhá hylac forte. Hnusné ale účinné, srovná kakání vždy na 1 a poměrně rychle.

kikina0033
autor
27. únor 2021

@margie My tu lactulosu zkoušeli i před tím a normálně to na ní fungovalo že to rozmělnilo na kašovitou hmotu ale až od včerejška prostě nic, ona chce strašně tlačit ale ona zatíná ten zadek protože jí to bolí jak kaká na etapy

martt
27. únor 2021

@kikina0033 Zkoušeli jste heřmánkovy čaj? Ten ma projimave účinky

kikina0033
autor
27. únor 2021

@martt ten měla jen jako malá a ani to s ní nehlo právě

pekuka1989
27. únor 2021

Me jeste napada svestkovy kompot...nebo svestkova stava...v DMce...mozna pro miminka...ale ta mi pomohla i u syna...nebo ted male davam cucaci presnidavku Hamanek...svetkova...treba by ji to pomohlo...

drakenn
27. únor 2021

Taky bych podala glycerinovy čípek

kikina0033
autor
27. únor 2021

@drakenn čípek jsme dávali a zatím bez úspěchu, uvidíme do večera 🙂

kikina0033
autor
27. únor 2021

@pekuka1989 kompot nám nechce ani jako malá tohle nechtěla, je to vybíravec

andrasce
27. únor 2021

Možno koupit Easy lax je to na domácí klyzma pro dětičky, nebo již zmiňovaný glycerinový čípek, Lactulosu, Duphalac nebo na recept Forlax ten je jistota. A v nemocnici na vás nebudou koukat jak na exoty, je to docela časté...

pinkyy
27. únor 2021

Ten forlax muzete klidne koupit ten 10g a jeden sacek rozdelit na dve davky. Ten je volne prodejny 🙂 ale jak jsem psala no, pusobi az za vice dni 😏 tak at se hovinko povede, my si s tim uzili az az 😒

amazonkajanik
27. únor 2021

@kikina0033 hele, já něco podobného řešila měsíc nazpět a po konzultaci (a po podání všech dostupných věcí) se prostě nemohl vyprazdnit, nám bylo řečeno, že jestli se nepovede do 17h , máme jet na dětskou pohotovost a tam mu pomohou. Nakonec jsme nemuseli, pomohlo po poradě na prst(v rukavici) rostlinný olej, zavést do konečníku a pomazat otvor a i hovinko. Bylo už dost tuhé a syn se dva dny před tím bolestivě i s krví vyprazdnil, tak potlačoval, jak se bál. Teď se bojí při prebaleni jen otření zadečku, ale po chvilce se uklidní a laktulosu dávám preventivně, zároveň pravidelně zaveden jogurt, odbourána mrkev a banan

janule1940
27. únor 2021

@kikina0033 zkuste vypozorovat,zda se nejedna o intoleranci nějaké potraviny,typicky to dela mléčná bílkovina.zkuste mesic zapisovat vse,co sni,a pak hledejte viníka.

marti89
27. únor 2021

Igelit přes prst, namočitdo oleje a podráždit. Popř. bych se vůbec nebála klystýru z převařený vody, vlažnou do stříkačky a připravit si podložku, na kterou to vylítne.

herbinaaa
27. únor 2021

glycerinový čipek a možná bych zkusila i nějaké probiotika, aby ji to upravilo střevní mikrofloru