Jsou to prosím neštovice?

brumla21
17. led 2024

Ahoj jsou to prosím neštovice? Malý se ráno vzbudil a měl 3 takové pupínky na obličeji

lentilkah
17. led 2024

Muzou to byt, postupne by se mely podlit tekutinou, zaschnout a pak se udela stroupek.

brumla21
autor
17. led 2024

@lentilkah má takové vodové pupínky

prejeta_zaba
17. led 2024

Jestli jsou to neštovice, do večera jich bude mít spoustu. Jestli ne, tak je to prostě nějaký pupinek. 🤷‍♀️

cilkat
17. led 2024

Tak. sledovala bych vývoj - pokud se do večera budou nalévat tekutinou a pak měnit ve strup, tak to skoro jistě jsou, i kdybych jich výrazně nepřibylo a nenajel jiný příznak. Pokud ne, může to být cokoliv (z fortky mi to přijde spíš jako opar, což je ale na hodně divném místě)

lentilkah
17. led 2024

Podle te detailnejsi fotky mi to na nestovice prijde, tak holt uvidis, jestli neco pribyde.
Davam fotku od nas.

exbordelar
17. led 2024

Vypada to tak. On byl ted nekdy v kontaktu s nestovicema? Jestli jo, tak je to temer jistota. U nas takto vypadaly prvni pupinky, a do vecera jich byla cela hromada. A pak… no hruza, jsem rada, ze uz je maji za sebou 🙏🏻😅

brumla21
autor
17. led 2024

@exbordelar u dcery ve školce cca 14 dni zpět měl nekdo neštovice ale dcera zatím nic tak uvidíme jestli se osype děkuji moc 🙏

brumla21
autor
17. led 2024

Teď to má takové 🤷

brumla21
autor
18. led 2024

Dneska se mu udělalo toto na hrudníku 🤷🙏

exbordelar
18. led 2024

Tak to budou zrejme opravdu nestovice. Evidentne nedostal tak silnou virovou naloz, a pravdepodobne to bude mit lehky prubeh. Jak vypadaji ty prvni pupinky? S dr. jsi to konzultovala?

brumla21
autor
18. led 2024

Obličej vypadá takto 🤷 nemůžu se doktorce dovolat 🤦🏼

utrikocku
18. led 2024

Ano, jsou to nestovice. Často začínají od hlavy

brumla21
autor
18. led 2024

Teď jsem si všimla že to má i na ruciicce

patypresdevaty
18. led 2024

To je asi už jasný, kdxz přibývají všude po těle

utrikocku
18. led 2024

@brumla21 7-10 dní doma, je infekční. Až zaschnou všechny stroupky, tak může mezi ostatní to je většinou za 7 dní. Pak je dobré se ještě týden chránit, bude mít oslabenou imunitu a může něco pochytat. Už se to nemaze tekutým pudrem, nechává se to větrat a jsou na to speciální zklidňující gely, pokud bude potřeba. Miminko si to většinou neškrábe, tak je to jednodušší. Týden nekoupat spíše osprchovat nebo jen otřít, sucho a teplo je na to nej.

cilkat
18. led 2024

Jsou to neštovice, no. Pokud možno stáhněte i dceru ze školky, stejně je nejspíš už v sobě má, jen neprojevené (a je tudíž infekční).
Kdyby vylítla teplota, tak prý nedávat nurofen, ale pouze Paralen (účinná látka Nurofenu prý může u neštovic zhoršit kožní projevy).
A jinak přeji snadný průběh.

lentilkah
18. led 2024

@exbordelar To se muze jeste rozjet, syn i dcera prvni dva dny pohoda a nejvetsi vysev byl az 3.-4. den.

mourovatakocka
18. led 2024

@brumla21 Jestli jsou to neštovice, tak skoro závidím - teď je celkem ideální doba - není sluníčko 😜 Přeju lehký průběh 🙂