Jsou to neštovice? Co dělat?

milkywei
9. bře 2020

Dobrý den, mohla bych poprosit o radu, zda je to počátek neštovic? Dcera má to horní od středy a to spodní ode dneška. Zhruba před 14 dny byla ve školce holčička s neštovicemi. Já nevím, jestli je to ono. Zatím nemá nic dalšího....co dělat? Dát zítra do školky nebo ne a je to ono? Děkuji všem.

janina92
9. bře 2020

Vypadá to jako neštovice 🙂🙂 koupit tekutý pudr v lékárně, a v případě, že by to svědilo, tak mazat 🙂 do školky určitě ne,..myslím, že první týden by měla být doma, aby k tomu ještě něco nechytila a průběh neštovic se tak nezhorsil 🙂 my měli průběh úplně na pohodu, držím palce, ať to taky tak máte 🙂

janina92
9. bře 2020

A nekoupat ve vaně..případně jen lehká sprcha, a ručníkem jen lehce osušit (aby se to tolik nerozneslo) 🙂

hojda
9. bře 2020

Asi ano, uvidíte, jestli se objeví ještě další. U nás mi je dcera taky přinesla k MDŽ.

milkywei
autor
9. bře 2020

Teď se možná něco objevuje na čele a syna který ještě nemá nic, asi nechat s ní doma že 🙂

lucie_j
9. bře 2020

@milkywei Nechala bych doma oba. Nejvíce nakažlivé jsou právě děti těsně před tím, než se objeví pupínky.

katkapavlik
9. bře 2020

@milkywei ahoj vypadá to, že ano červený pupínek nám Mudr doporučila nekoupat vůbec jen otřít intimní místa. A mazat virasoothe.na doma určitě

katkapavlik
9. bře 2020
katkapavlik
9. bře 2020

@katkapavlik doma určitě nechat všechny děti 😁

milkywei
autor
9. bře 2020

@katkapavlik super přesně to chlap přivezl z lékárny 😃

katkapavlik
9. bře 2020

@milkywei jo je dobrý,chladí a nedrolí se jako pudr 😀 brzké uzdravení 👍

milkywei
autor
10. bře 2020

Tak zatím nic dalšího nemá, tak nevim, jestli je to ono. Nechám ji dnes teda doma. Ale vůbec nevím

pabka
10. bře 2020

@milkywei moje mladší dcera měla jen par pupinku, takže klidně už to muže být vše. Starší zas měla výsev postupně, několik dni, tak se třeba ještě osype.

micha2105
10. bře 2020

Syn měl úplně stejné pupinky. Nejdřív jen 2 dny a žádné další se nepřidávaly, tak jsem si také nebyla jistá. Více mu jich naskočilo postupně - každý den jeden nebo dva nové a až 6.den měl největší výsev.

milkywei
autor
10. bře 2020

@micha2105 jsem domluvená s dětskou, ráno než začnou ordinovat mi na ní mrkne...všichni kolem mají hned vysoké teploty a velký výsev, dcera zatím malinko

milkywei
autor
10. bře 2020
hanakratka83
10. bře 2020

Zatím těžko říct. Průběh může být různý . Klárka měla jen pár pupínků. Anežka měla první den, nebo dva jen pár pupínků a pak se osypala úplně všude. Měla je i v puse, pipce apod. Při jídle a na WC hrůza. Tak snad malé zůstane jen těch pár pupínků. 😉

milkywei
autor
12. bře 2020

Máme to od včera potvrzené, tak si dáme karanténu také 🙂

alcar
12. bře 2020

@milkywei moji kluci u toho nemeli horecky vubec. Jinak jeste doporucuji vzdy navecer vykoupat v hypermanganu. Omezi svedeni a rychleji pak zasychaji pupinky. Preji brzke uzdraveni.

milkywei
autor
20. bře 2020

Chtěla bych se zeptat, jestli se vám některé stalo, že to druhé dítko nechytlo? Dcerka tu první neštovici měla už 6.3. a syn stále nic! 🤦🏼‍♀️

eva118
20. bře 2020

@milkywei dcerka byla se synem taky doma a od prvních pupínků se to u ní spustilo přesně za 3 týdny. Myslím, že je brácha ještě před vysetím.

svobel
20. bře 2020

@milkywei Doktorka mi říkala, že je to málo pravděpodobné, ale stát se to může. A že pokud to nechytne, tak to pak nechytne ani během několika následujících let, protože se mu prý vytvoří dočasné protilátky.

veronikav31
21. bře 2020

Přidám se do diskuse,můžou toto být neštovice? První dvě fotky ze včerejška, poslední z dnešního rána,pupínek má už i na zádech

eithelwing
21. bře 2020

@milkywei Já jsem je jako dítě nechytla. A strkali mě všude, s kdejakým dítětem jsem doslova ležela v posteli. 🙂 Ve 30 mi to na infekčním potvrdili, že protilátky nemám, a nechala jsem se očkovat. Někdy se asi stane. 🙂

milkywei
autor
21. bře 2020

@veronikav31 to bude ono, takle to přesně začínalo.

milkywei
autor
21. bře 2020

@eithelwing no to snad ne 🙈

veronikav31
21. bře 2020

@milkywei a za jak dlouho se osypala?

milkywei
autor
21. bře 2020

Takle to měla v to pondělí 9.3. a pak to neskakovalo hned druhý den a zvětšovaly se. Ještě dnes má velké strupy na zádech 😔

veronikav31
22. bře 2020

@milkywei u nás dneska takto,ta druhá fotka jde líp vidět po zvětšení

milkywei
autor
23. bře 2020

To je určitě ono, a syn začíná od včera 😃, přesně po 17 dnech od prvního pupinku dcery. Tak si tu karanténu dáme fakt poctivě 🤭