Jsou to neštovice ?

95newmommy2020
11. čer 2022

Ahojky, začalo to jedním pupinkem na vnitřní straně stehna, mysleli jsme si, ze je to od komára. Asi o 2 dny se udelal další, taky jsme si mysleli, ze ho něco kouslo. A po 3 dnech je tohle. Je to jen na vnitřní stranách stehen, protilehle. Muže to být ono?

stef9328
11. čer 2022

Toto nejsou nestovice. Po 3dnech by je mel vsude a pupinky vypadaji jakoby meli vevnitr vodicku. Jako puchyrky

95newmommy2020
autor
11. čer 2022

@stef9328 Super, díky. On nemá ani teplotu, nesvedi ho to. Áe co to muže být? 😁

cuuza
11. čer 2022

Nemá nohy trošku do x? Že by se mu třely stehna...

95newmommy2020
autor
11. čer 2022

@cuuza To má. Tak to by mohlo být ono. Teď nosi kratasy. Jinak nemá žádný priznaky jako teplota nebo únava.

nazka
12. čer 2022

@95newmommy2020 neštovice se hlavně vysypavaji od hlavy dolů. Tohle na ně nevypadá..

syslounek
12. čer 2022

@nazka Není to 100% pravidlo. Ani jedno ze dvou dětí se mi neosypalo od hlavy dolů, to starší (s lékařsky potvrzenými neštovicemi) se osypalo od plenky nahoru.

tynka9
12. čer 2022

@stef9328 neštovice opravdu všude za pár dni být nemusí. Já sama jsem měla jen jeden pupinek, syn jich pár měl, ale opravdu pár, do deseti, dcerka je osypaná fest, ale během dalších dnů jich přibylo už minimum, téměř vše šlo hned první den. Horečku neměli ani jeden, neškrábe je to. U syna jsem měla podezření a neřešila to, u dcerky je máme potvrzené od dr.

maargit
12. čer 2022

@95newmommy2020 Deti se mi vysypavaly postupne. Obzvlast v tomhle vedru k tomu prispeje i pot, ze nejsou vysypane za jeden den a stale pribyvaji. Klidne bych to na nestovice videla.

2hanah
12. čer 2022

Taky myslím, že to jsou neštovice.

allinka_k
12. čer 2022

Můžou být, případně nepribudou pupínky, ale zhorší se tohle, pak by to mohlo být i impetigo. Fotky nejsou bohužel moc zřetelné.

teryem
13. čer 2022

@95newmommy2020 já teda si nebudu hrát na znalce, ale klidně můžou.. malé jsem našla první na kotníku, pak na obočí pak na stehne, a pořádně se začala vysypávat až asi po čtyřech nebo pěti dnech...jo a bez nějakých příznaků, bez teploty bez ničeho...taky jsem si myslela, že jsou to štípance..no uvidíte

lacehea
13. čer 2022

@95newmommy2020 vypada to na nestovice

95newmommy2020
autor
13. čer 2022

Holky a je možný mít neštovice bez teplot, nechutenství, ospalosti? Jinak další pupinky už se mu nedělají. Každopádně dneska s nim jde manžel na kožní. Tak to snad rozsekneme.

tynka9
13. čer 2022

@95newmommy2020 ano, můžou být i bez dalších priznaků

lenulacek
13. čer 2022

@95newmommy2020 no tak pokud to budou neštovice takto lidi v čekárně podekuji. Ne všichni je prodělaly

smajlicek007
13. čer 2022

@95newmommy2020 já bych řekla, že to jsou molusky

nick1234
13. čer 2022

@95newmommy2020 syn měl nestovice před necelým měsícem. Má 6 let, neměl vůbec teplotu, ani nebyl unavený, nic bych na něm až na par pupinku nepozvala🤷‍♀️. Takže určitě nedej na rady, ze kdyby to byli nestovice, už by musel být cely osypany apod… navíc pupinky “vyskakují” postupně třeba i týden ve vlnách, takže některé už jsou třeba zhojene (mají stroupek) a teprve přibývají další…ale synovi se třeba dělali nové pouze první tři dny, pak už se jen postupně hojili 😏.
Akorát nechápu, proč s podezřením na nestovice chodíte na kožní? Normálně zavolej detske doktorce, ze mate podezření na nestovice, a ona vás objedná na konkrétní čas (kdy nebude nikdo jiný v čekárně). My jsme třeba ale u dr vůbec nebyli, protože to bylo celkem jasne 🤷‍♀️. U nás to probíhalo tak, ze syn měl dva dny před pupinky zvýšenou teplotu, byl hrozne unavený, bolela ho hlava… pak druhy den nic, v pohode a třetí den mu vyskakali pupinky 😏.

aquila
13. čer 2022

Já bych řekla, že je to impetigo. Syn to mél taky, zabere jedině atb. mast, takže určitě k dr.

syslounek
13. čer 2022

Pokud se mu ani dnes neobjevily pupínky jinde, neštovice to spíš nebudou. I když ani jedno dítě nebylo osypané, měli je všude (různá místa po těle). Syn měl celkem 10 pupínků, ale skoro každý byl na jiné části těla.

95newmommy2020
autor
13. čer 2022

Holky, nejsou to neštovice. Je to nějaká vyrážka, nedostali jsme název. Je to prý nakažlivé a šíři se to kontaktem kůže. Máme ho koupat v hypermanganu a mazat.