Jsou to neštovice?

30. pro 2022

Prosím o radu.
Myslíte že je to neštovice? Pupínek nalitý tekutinou, dnes objeven,jen jeden,jinak je dcera bez obtíží. Sourozenci neštovice maji, dcera má posledních pár strupu a u syna vypukly před 2 dny, oba jsou osypani hodne. Toto je foto pupinku 2mesicni dcery,myslíte že může mít jen jeden?

okapia
31. pro 2022

Vypadá to, že ano. Určitě může mít jen jeden, pravděpodobně si bohužel nevytvoří imunitu a prodělá je později znovu. Aspoň tak nám to říkala doktorka, když bylo malému pár měsíců a neštovice měly jeho ségry. Ale taky jí mohou samozřejmě vyskákat další, i kdyby ano, bude to s imunitou nejisté. Ale synovec měl též jako miminko asi tři pupínky a když pak po letech přinesl domů neštovice mladší brácha, nic se mu neobjevilo, takže to tenkrát stačilo, to ale člověk bohužel nezjistí. Hlavně ať je malé dobře.

cilkat
31. pro 2022

Nebýt těch sourozenců, řekla bych, že "jeden a ještě takle na ruce? to může být úplně cokoliv." ... zas mi přijde divné, aby to dítě ve společné domácnosti nechytilo...

autor
31. pro 2022

@okapia tak jich vyskakalo víc, asi 10..ja a moje mamka bychom daly ruku do ohně za to, že jsem je ja neměla. Ale dle protilátek které jsem si strachy nechala udělat z krve, jsem je prodelala a protilátky mám vysoké i přesto, že jsem žádné pupínky neměla a neco právě minimum,kterého si nikdo nevšiml. Tak myslím že počtem pupinku se hodnota protilátek určit nedá..tak uvidíme, každopádně si jsem už téměř jistá když lezou další, tak snad bude mít pak už pokoji a bude to stačit, naštěstí ji nic jiného není

autor
31. pro 2022

@cilkat je to na lýtku, a oboum mým dětem ,ted uz vlastně i tomu třetímu, kdyz uz jich ma víc,se objevily první na hrudníku a končetinách, v hlavě a obličeji až jako poslední vlna..
Také jsem moc nevěřila tónů že je mit nebude a proto jsem sledovala každý flicek a pupinek i kvůli dalšímu odsunu očkování

cilkat
31. pro 2022

Odsun očkování je určitě dobře. Můj starší měl asi deset flicku na zádech a nebýt toho, že to za dva týdny chytil mladší, který už byl kropenaty ošklivě, tak jsme to s mužem - lékařem - prohlasili za stipance komara.
Tak ať je brzy dobře 😉