Jednodenní viróza. Máte zkušenost se stejným průběhem?

maja050812
25. kvě 2024

Maminky,

Určitě jste některá z vás zažila jednodenní virózu u dětí.. Dcera (7 let) včera po probuzení si stěžovala na bolest krku a bolest celého těla a vypadala ze by nejraději spala dal což u ni není zvykem protože se do školy těší. Podívala jsem se do krku a měla zvětšené mandle bez povlaku prohmatala jsem ji uzliny na krku a ty taky zvětšené. Byla i horka a políval ji studeny pot ale byla bez teploty ale přesto byla horka zároveň ji byla i zima. Tak jsem ji nechala doma zasla jsem s ni k doktorce která ji prohlédla a řekla ze zatím to vypadá na virózu a pokud se přes vikend něco rozjede horečky, povlak na jazyku a mandlích tak mame v pondělí přijít. Přes noc studeny pot, horka, zimnice ale bez teplot. Dnes mandle, uzliny zvětšené ale bez povlaku a už je ji údajně dobre. Dcera nebývá nemocna maximálně dvakrát do roka je nachlazena a to je vše. Má otázka je zda jste měli u jednodenní virózy stejný průběh nebo se vám takhle rozjizdela angina.

marge_s
25. kvě 2024

@maja050812 tak to uvidis, ne 🤷🏾‍♂️ takhle toho moc asi vymyslet nejde 🤔

maja050812
autor
25. kvě 2024

@marge_s vidím jen to ze včera ji bylo zle a dnes se citi jakoby ji nic nebylo proto se ptám jestli s tím má nekdo zkušenost. 😉

marge_s
25. kvě 2024

@maja050812 tak bych byla rada na tvem miste 🤷🏾‍♂️to je fakt vesteni z kristalove koule

maja050812
autor
25. kvě 2024

@marge_s to taky jsem. Pro každou matku je hrozne vidět když dítě trpí. Zároveň me to ale nenechává klidnou.

marge_s
25. kvě 2024

@maja050812 bodejt 🙂 ne, fakt nezbyva ti asi nez pockat, jak to meli jini ti asi nehelpne 🙂

konidana
25. kvě 2024

@maja050812 mam zkusenosti jen s jednodenni horeckou u predskolaka. Kluk mel jeden den klidne ctyricitky nebo 39, ten den prospal, dalsi den uz jen max.37.5 a treti den mu nic nebylo, a zas radil jak cerna ruka

maja050812
autor
25. kvě 2024

@konidana prave to máme teď my dcera včera vyrizena a dnes lítá jak silena. Jsem rada ale tím ze jsem tohle u ni ještě nezažila protože jak jsem psala nebývá nemocna tak me to trosku děsí.

kosi_cek
25. kvě 2024

@maja050812 teď nám právě něco takového koluje po rodině, u mě jsem zaznamenala bolesti těla (hodně bederní část), bolest v krku, zimnice, v noci pocení, snížená chuť k jídlu, schvácenost, ale pokaždé, když jsem se změřila, tak teplota normální, to mi na tom přišlo divné po dvou dnech O.K, jen v tom krku zůstává bolet, ale bez kašle, bez rýmy... Ovšem někteří z rodiny k tomu měli horečky, ale i tak to vypadá na rychlý průběh, tak alespoň tak.

maja050812
autor
25. kvě 2024

@kosi_cek děkuji. Takhle to má i dcera. Snad to bude dobré.

eviicka
25. kvě 2024

Moje děti to občas mívají (tak 2x-3x do roka). Teda do krku jim nekoukám i když je v krku bolí, uzliny nehmatám (noc bych nepoznala), k doktorce taky hned nejdeme (zatím jsem pořád pracovala max. dohodu, takže do práce nic třeba nebylo). Ale jinak přesně takhle to je, jeden mizerně, teplota a druhý už nic nebo jen zvýšená teplota.

eviicka
25. kvě 2024

Jinak mně se uzliny zvětší ihned, jak na mě něco leze, jak se uleví hned splasknou.

malytlustyhroch
25. kvě 2024

@maja050812 predskolak ted mel dokonce puldeni nemoc, unava, bolest vseho, trochu chrapot, od te doby tak jesnou za dva dny v noci zakasle. Ale babicka, ktera to zrejme chytila od nej se s tim placa uz tyden a je ji pry priserne.

maja050812
autor
25. kvě 2024

@malytlustyhroch me přijde a teď nevím jestli jsem blázen ale od covidu mi přijde jakoby vymizelo takové to běžné nachlazení kdy stačilo jen dva tři dny v posteli a pak člověku bylo lépe.

malytlustyhroch
25. kvě 2024

@maja050812 tak nekdo rika, ze proste jsme ty "bezna nachlazeni" dlouho nepotkali, tak telum zas trva nez si na ne ustali ty spravne protilatky, diky kterym je muze zvladnout za tri dny. Nevim. Tentokrat z te nemoci u syna a babicky podeziram prave covid, protoze priznaky u obou vylozene "chripkovy" ale u syna z toho nic a babi je na hromade.

maja050812
autor
25. kvě 2024

@malytlustyhroch přeji at se babicka uzdraví. Tohle máme i my dcera par dni ryma, kašel, zvýšena teplota a do par dnů je to pryč pak to chytí manžel ten je vyřízenej na dva tři dny tak se o všechny starám pak přijdu na radu ja 😂 a jde do horem, spodem, horečky, zimnice, bolest hlavy a odrovna me to pomalu na dva týdny a jsem rada ze si dojdu do kuchyně pro caj.