Je to angína?

mesiacik1989
5. črc 2024

Dobry den,napisem sem nas problem s patrocnym synom a mozno niekto zazil podobnu situaciu a bude nam vediet povedat co dalej. Syn od utorka rana ma horucky - do 39, zrazame po cca 8 az 10 hodinach. Ma aj kasel,najprv bol vlhky,teraz skor drazdivy suchy. Vcera sme boli u nasej mudr, ktora na zaklade pohladu do hrdla povedala ze je to angina a predpisala antibiotika v tabletkach. Nespravila vyter ani crp. Syn ale tabletky ani sirup neznesie,vudy to vyzvracia, mudr to.vie tak povedala ze ak to v nom neudrzim mame ist do nemocnice na penicilinove injekcie. Tam sme teda sli a doktorka mu vysetrila hrdlo,ma zvacsene a cervene mandle,ale nema na nich cepy ani povlak, crp ma 13, hrdlo ho neboli. A povedala,ze s antibiotikami zatial pockame a ak by horucky do pondelku neprestavali,mame prist znovu a zacnu davat penicilinove injekcie. Ze keby to bola bakterialna angina, crp po troch dnoch horucok by bolo ovela vyssie ako 13. Mate niekto takuto skusenost? Bojim sa ci sa to nezanedbalo,aby malemu za ten cas nedajboze nezacalo v tom krku hnisat alebo nieco. Dnes stvrty den horucok,sice uz vydrzi dlhsie bez capiku,ale aj tak po tych 12 hodinach uz musime dat, lebo ma 39. Fakujem za precitanie a odpovede.