Je to angína?

mbelzova
24. čer 2024

Dobry den, prosim o nazor, deti 3 a6 let sobota teploty 38, unava, mirna bolest v krku. Od nedele uz nic, normalne funguji, jen jsem jim nasla tento maly puchyrek v krku. Muze to byt angina? Dekuju

1pomnenka
24. čer 2024

Takhle u nás začala 7. nemoc

jipe
24. čer 2024

@mbelzova spíš ne

renat23
24. čer 2024

@mbelzova no u nás teď syn 1 rok, 2 dny teplota 38,7 tak jsme šli k Dr protože nechtěl ani jist a tekla mu zelená rýma. V krku měl afty a maličko červené Dr říkala že to na anginu nevypadá ale přesto radši udělala stěr a vzala crp. Stěr pozitivní na streptokoka a crp 43. Měl to tak i v dubnu. Takže já už nic nepodcenuju

jipe
24. čer 2024

@renat23 jo, on ten streptokok teď způsobuje kdejaké potíže a typická angína to není. Moje děti často kašlou, že je něco dráždí v krku a streptest pozitivní. Teď se holka jen osypala a spalova angína. Já už v krku ty bílé povlaky a huhnani poznám, ale dr. vždycky tvrdí, že krk celkem ok a pak se diví, že ster pozitivní.

petramana
24. čer 2024

prosim vas, a jaka atb se na toho streptokoka davaji? myslim primo nazev... detem nikdy zadny ster na streptokoka nedela a treba jim rovnou predepise nejaka atb...

renat23
25. čer 2024

@petramana penicilin a ATB se jmenují Ospen

renat23
25. čer 2024

@petramana taky záleží zda jim aspoň dělá crp aby měla prokázané že je to bakterie a ty ATB jsou potreba

renat23
25. čer 2024

@jipe já malému do krku nevidím on se fakt nenechá je ještě malý ale Dr říkala že to má jen maličko červené na jedné straně a ty afty v krku to je u nás klasika u každé nemoci ale naštěstí většinou nejí max 2 dny a pak dobrý. Už mě to štve nevím kde to pořád bere, starší začal chodit do školky v lednu a přinesl si vždy jen rýmu nebo kašel a malý z toho mel chřipku někdy taky jen rýmu a kašel a teď 2x streptokoka, vím že to může chytit i jinde ale aspoň že od něho to nikdo jiný nechytl a snad prázdniny už budou v klidu protože držet ho doma je nadlicky výkon a trhá mi to srdce když stojí u dveří na terasu a pláče že chce jít na zahradu