Je můj syn obézní?

terka1234567890
24. srp 2023

Dobrý den, asi se potřebuji jen vypsat a slyšet cizí názor, takže se předem omlouvám za slohovou práci.
Syn 7,5 let je nyní na prázdniny se svým dědou ( můj táta). Sem tam mi zavolají jak se maji atd. a už asi 3x mi děda řekl jak syn přibral, jaké má,,panděro,, a že už má 33kg, že ho sotva zvedne. Vyslechla jsem si opět poučku o tom jak tukové buňky vytvořené v dětství už nikdy nezmizí... Přestala jsem se ovládat a řekla mu ať ho nechá na pokoji, ať začne posilovat když ho sotva zvedne a hlavně mu o tom nic neříká.... Slýchala jsem od něj podobné narážky na cokoliv celý život a musím přiznat že to na mě zanechalo následky, sebevědomí nulové, ale pracuji na tom a nechci, aby můj syn skončil stejně.... Pochybuji i o té váze, váha pamatuje ještě minulé století, vždyť to bych ho ani neunesla. Schválně ho zvážím doma až se vrátí. Pokusím se přiložit fotku, ale podle mě to není nic co by nevyběhal. Děkuji členům literárního kroužku, kteří dočetli až sem. Už teď je mi mnohem lépe.

sanyy22
24. srp 2023

@terka1234567890 mě přijde jako úplně normální kluk.

te_reza
24. srp 2023

Tlustý mi nepřijde. Mám stejně starou dceru cca a ta má asi 23 kg a je průhledná. Kolik měří?

kristyn86
24. srp 2023

Obezni dite si predstavuji jinak. Neni zadna zizala,ale podle fotky mi pripada "normalni". Pusobi i vysoce. Vyska je dulezita k porovnani k vaze. Synovi bude 7,ma 122 a 22 kg. A celkove je drobnejsi.

konidana
24. srp 2023

@terka1234567890 děda má stejné poznámky odjakživa, to víš. Pozitivum je, že na vnuka podle mne budou působit mnohem méně, než na syna/dceru. Takže po návratu kluka můžeš zvážit a klidně se ho zeptat jak se má, jak se cítí a upozornit ho, že děda někdy prostě má řeči, které ale nic neznamenají. On si to přebere. Vidím to na svých dětech jak poučky od babičky pouštějí hned druhým uchem ven. Ale to tedy i záleží na tom jak blízký mají vztah. Naši u babičky zas tolik nejsou.

terka1234567890
autor
24. srp 2023

@sanyy22 Moc děkuji, je to úžasný kluk, ale citlivý je po mě, tak nechci, aby začal věřit hloupým řečem, pak by se z toho mohl problém opravdu stát.

konidana
24. srp 2023

@terka1234567890 a navíc podle mne jsou v tomto kluci mnohem víc splachovací, než holky. ty se mnohem víc zkoumaj a řešej, aby hezky vypadaly.

klokanka31
24. srp 2023

@terka1234567890 Hezký normální kluk. Tyhle řeči musíš zarazit.

hankaviki
24. srp 2023

Vypadá normálně.

alice180
24. srp 2023

Ne tyhle řeči jsou totálně mimo. Je dobře, že reagovala tak jak si reagovala, co se týče dědy. Hlavně potom s malým promluv jestli mu děda něco říkal. Bohužel když jsem já byla malá, tak dědovi nikdo nic neřekl. To bylo furt chtělo by to osekat. Dáš si parky dám, kolik dva opravdu dva ?! Ty si nějak přibrala, nechtělo by to shodit nějaky kilo ? Od 12 let a fakt nebyl důvod. Nikdo mu neřekl dost. S PPP bojuji celý život.

guliii
24. srp 2023

Ne, normální kluk, ani tlustý ani hubený

terka1234567890
autor
24. srp 2023

@kristyn86 kolik teď měří nevím, hrozně za poslední 2-3 měsíce vyrostl. Z kalhot jsou pomalu 3/4 trička co normálně nosil do školy má k pupíku. Musela jsem poslat dál skoro celý satnik. Mezi vrstevníky je celkem vysoký a má ohromnou sílu. Nikdy z něj nebude vyžlík, ale u kluka to přeci není na škodu.

dashyyy
24. srp 2023

@konidana můj kluk je žížala a dost ty narážky prožívá.. úplně mám alergii, když někdo komentuje, jak vypadá.. mi pak doma chodí a říká, že by jedl víc, ale že už to prostě nejde apod., tak ne úplně všichni hoši jsou splachovací

terka1234567890
autor
24. srp 2023

Všem moc děkuji za podporu, musím s dědou o samotě hodit řeč. Není to jen postava, je to kde co. Jinak je to nejlepší děda na světě, dělají spolu lumpárny, společně něco opravují, hodně společně výletujeme, atd.... Jen to ještě poladím a bude to perfektní.

veroniquecz
24. srp 2023

@terka1234567890 já jsem na tohle alergická, dědu bych rychle srovnala. Jinak se mi zdá syn úplně v pohodě, žádné vyžle, ale pořádný “chlap”. Obezita vypadá jinak. Třeba moje 8 letá má 32 kg, ale má 136 Cm a je samý sval, takže jen podle váhy to nejde posuzovat.

veruuu_kubesovic
24. srp 2023

@terka1234567890 ubezpecila bych syna, že jeho váha je naprosto normální, dědovi bych řekla své...
Moje dcera má 9let, během roku kdy mela 6-7let a vzhledem k onemocnění (cukrovka 1.typu, dost zhubla nez se projevila nemoc) najednou přibrala 10kg, mě osobně to vadilo, nechtěla jsem mít dítě s nadváhou, jenže se k tomu i vytáhla a váha se o moc neposunula...

fyii
24. srp 2023

@terka1234567890 mam uplne stejnyho kluka 7 let 135cm a asi 33kg. jako neni hubeny, ale je velky takovy slachovity..

brnohrot
24. srp 2023

@terka1234567890 je to úplně normální, šikovný a hezký kluk. Obézní by vypadal jinak.

michaela666
24. srp 2023

Nevidím obézní dítě. Spíš mě zajímá proč má děda potřebu 7,5 letého kluka zvedat a argumentovat tím, že ho neunese, protože je tlustý. 🤔 Ty poznámky bych mu zatrhla hlavně před synem.

trilien
24. srp 2023

@terka1234567890 obézny nie je. Obézne deti vyzerajú úplne inak. (Hovorím z praxe) Podstatné je, aby bol zdravý (Prepokladam, že pediater by to riešil, ak by sa mu vaha na pravidelnej preventivke nezdala). A dedovi treba nahlásiť, že vo veku 7,5 r je v medziach percentilovych tabuliek. (Síce na hornej hranici, ale niekto tam predsa byt musí 😉)

andelka
24. srp 2023

Je v pohodě.
To moje děti měly problém a zvlášť při covidu. Ale po 10 roce se začali vytahovat, mladší byl vloni baculatý a teď vyrostl a zhubnul, dělá sport a je v pohodě. Mezi dětmi jsou velké rozdíly.
Nechápu, proč řeší zvedání. K čemu? Holt kluk nemůže mít pořád 20 kg. Je ve vývinu. V některém období víc přibere,v jiném víc vyroste.

pampeliska1313
24. srp 2023

Hezkej normální kluk. Tyhle kecy nesnáším. Držte se, je skvělý, ze jste se ozvala.💙

ireniq
24. srp 2023

Taky mi prijde v poho podle fotky, mam dotaz trosku mimo, deda 7,5leteho kluka zvedá? Sama mam 8letaka a vubec si nemuzu vybavit, kdy jsem ho naposled ja nebo kdokoli zvedal, uz to bude hodne dlouho, ma taky nejak kolem tech 33kg a zkoušet ho zvedat je tak akorát o hnuti si zádama a hlavne nevidim žádný důvod (mimo nejake zivot zachranujici manevry).

mama_mila
24. srp 2023

Vůbec ne, je úplně normální, někteří lidi fakt blbnou

terka1234567890
autor
24. srp 2023

@ireniq pořád dělají nějaké blbosti, honí se, lochtaji, syn se i rozběhne a skočí mi do náruče když mě déle nevidí. Je to takovej opičák, ale už si uvědomuje že není pírko, takže je to výjimečně. Není to tak, že by ho potřeboval přemístit z bodu A do bodu B a musel ho někam ,,odnést,,

ireniq
24. srp 2023

@terka1234567890 aha, diky za vysvětlení, myslela jsem, ze chce syna treba "pochovat" nebo zvednout nekam, kam nedosahne (coz je komicke, kdyz je ten kluk/muj syn vysoky uz skoro jako ja prcek)

andelka
24. srp 2023

Jo, nejlepší je, když se na mě vrhnou všichni tři, dohromady mají tak 140 kg. To by dědu švihlo.

terka1234567890
autor
24. srp 2023

@ireniq teď jsem si ještě vzpomněla, že já ho taky vyhazuji na koně, když není kdo by pohlídal a musí se mnou. Je normální velikosti, žádný poník, takže se sám nevydrápe nahoru.

hankazel
24. srp 2023

Je to hrozný, máme to samé v rodině od tchána 😢 pořád děti nutí lézt na váhu a na dovolenou nám psal, aby nepřibraly ani deko děti a že je hned zváží atd.😈 dcera už tam ani nechce jezdit😢

alice180
24. srp 2023

@hankazel to je strašný

gdpr
24. srp 2023

Mne príde upne normálny... Hlavne malému vysvetli, keby to hovoril aj pred ním ze vyzerá úplne normálne a aj keby mal par kg navyše (co podla fotky nemá) tak to nie je nič strašné... U mňa doma keď som bola síce starsia mala necelych 13 začali mať pripomienky na moju postavu a skončila som s anorexiou a dodnes si myslim ze som tučná aj ked nosim veľkosti S/M tak sa vidím obezne... Takze dokaze to dieťa naozaj poznačiť až do dospelosti najmä keď je to od členov z rodiny