Jde o epilepsii?

misaj8
11. čer 2016

Ahoj, potřebuji poradit ohledně chování 3měsíčního syna. Narodil se o 3 týdny dříve císařem. Od 5 týdnů měl škubavé pohyby
ručičkama i nožkama. Řešeno na neurologii a prý vymizí a vymizelo. Ale objevil se další problém. V noci po kojení, pokud se úplně probere
a hned neusne, začne sebou celý nekontrolovatelně házet. Ze strany na stranu a cuká celým tělem a různě rukama i nohama. Celou dobu
se na mě ale dívá a žádné oči v sloup. Určitě mě vnímá, jen to škubání tělem nemůže zastavit. Někdy se i rozpláče a jakoby oči říkaly, že se něco děje, tak to zastav. Pokaždé mám šílený pocit, dcera to určitě nikdy nedělala. Po třech čtyřech minutách usne.. Ale mezitím se i na mě směje, jen to celé tělo zvláštně hází a on ho nemůže ovládat. Dělají to vaše děti? Může jít o epilepsii? Děkuji

motley
11. čer 2016

Určitě bych toto ihned řešila s pediatrem. My jsme sice tyto stavy neměli, ale zase nás trápili stavy zahleděnosti a "nevnímání" u dvojčátek. Neuroložka nás ihned odeslala na kontrolní EEG, kde epilepsii vyloučili. Mám totiž epileptickou křivku v rámci migrén, nikdy jsem záchvat neměla, ale před otěhotněním jsem brala antiepileptika. Určitě si vyžádejte kontrolní EEG, budete klidnější.

marcicek84
11. čer 2016

@misaj8 a není to pokus o otočení na bříško???ještě mu to nejde, tak s sebou hází...k dr. bych však pro jistotu zašla, za to nic nedáš

zabzulka
12. čer 2016

@misaj8 je mi líto co prožíváte, naprosto chápu váš stres. Já bych trvala na natočení eeg, syn to absolvoval ve čtyřech měsících. Můžou to být myoklonicke záškuby. Každopádně Eeg je nejjednodušší kdyz se svěřit pediatrovi, určitě vás na něj pošle.

finist
12. čer 2016

Zkuste to natočit a poté předložit u dr.Držím palce,at to nic není

eficenka
12. čer 2016

@misaj8
vyžádejte si u pediatra žádanku na neurologii - nic tím nezkazíte.
neprodělal předtím nějakou infekci?
zatím stopněte u pediatra i očkování, než neurolog potvrdí/vyvrátí nějaké podezření.
třeba to do té doby přejde...

zabzulka
12. čer 2016

@eficenka u syna jsem také stopla očkování, nemá ho doposud a to už je naštěstí vpořádku. Jen mám teď obavy s očkováním začít

eficenka
12. čer 2016

@zabzulka
infanrix hexa se smí očkovat do 3 let, takže i když začneš kolem 2 let, tak to stačí... a pak je třebas čtyřkombinace atd a ta lze očkovat kdykoliv...

zabzulka
12. čer 2016

@eficenka díky za info, v tuto chvíli čekám na pediacel, uvidím kdy bude na trhu, ale jsem rozhodnutá začít co nejpozději

misaj8
autor
12. čer 2016

Děkuji všem, na neurologii je sledován pro prvotní křeče. V úterý jdeme na rehabky, tak jí to znovu všechno řeknu.

hvezdicka09
1. kvě 2021

@motley ahoj muzu se prosím zeptat na ty stavy zahledenosti? Vymizelo to? Můj tříměsíční syn měl dvakrát cca deset vteřin stav kdy koukal do prázdná a nereagoval na dotek ani osloveni. Jak ty stavy vypadaly u vás a kdy asi vymizely?