Jak vysoce nakažlivé jsou neštovice?

qistyna
22. bře 2023

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda nevite jak hodne jsou nakazlive nestovice? Vim, ze mi to nikdo nerekne, ale syn sel pozdravit protijdouci holcicku (asi 5-10cm od obliceje) a kdyz jsem sla pro nej (zastoupil ji cestu) tak jsem si vsimla, ze ma cely oblicej zapudrovany strupy od nestovic (bilym pudrem). Ted jsem celkem hotova, synovu teprv budou tri, ale mame doma 6mes mimino, kteryho ockuju, resil exem atd., tak jsem ted trochu v nervu..
Diky za zkusenosti.

ladyhacek
22. bře 2023

tohle ti opravdu nikdo neřekne, Jsou děti (resp maminky) co nechávají děti nakazit záměrně a třeba i spí v pyžamu nakaženého dítěte, hrají si spolu půl dne a přesto to nechytí. Syn chodil do školky a chytil to až jako poslední asi 2 měsíce od prvního. Inkubační doba je 2-3 týdny. Dítě je nakažlivé už 3 dny před výsevem (kdy se vůbec neví že neštovice má) a nějak do zaschnutí prvních stroupků

pakeros
22. bře 2023

Tohle těžko říct.Syn byl v přímém kontaktu s kamarádem co se vysypal na společně dovolené.Byli spolu asi 4 dny.Dělily se o lízátka a obímali se.Nechytl je.Pak je až přinesl ze školky.Chytil to od nej i mladší brácha v tu dobu mu byli 7 měsíců.Zvládal to lépe než ten starší.🙂

1pomnenka
22. bře 2023

Nechytí. Pokud měla strupy, tak už se jí zřejmě nové neštovice nevysévaly a není už infekční. Infekční ale byla před vysetím neštovic. Každopádně, když se do 21 dní neosype, tak je nechytil.

aneta15
22. bře 2023

@qistyna můj syn je už nechytl 2x a to s dětmi pily z jedné lahve a byly v hodně intenzivním kontaktu celý vikend

martt
22. bře 2023

@qistyna Ja píšou holky. Tohle je hodně individuální. Starší syn měl neštovice mladší je od něj nechytil. Pak měli ve školce neštovice a také je nechyt.

emamaira
22. bře 2023

Starší syn byl ve školce, když byl infekční ještě před vysevem pupinku, tedy vypadal zdrave. A žádné dítě je nechytilo. Domů je původně donesl manžel, který je asi chytl na vesnické pouti, takže žádný intenzivní kontakt tam nebyl...

merope
22. bře 2023

Tak pokud měla všechno zapudrované (což je mimochodem špatně!!) a on se jí ani nedotkl, pravděpodobnost přenosu je minimální i v případě, že je ještě infekční (jako že už ani nemusela být).

malanoha
22. bře 2023

Moje holka si hrála několik hodin v uzavřené místnosti s dítětem, které se další den osypalo a nechytila je. Venku na ulici, když už je mělo druhé dítě zaschlé, tak je šance mizivá podle mě. Ale chytnout je může kdykoliv, jakkoliv, to by se nesměl stýkat vůbec s nikým...

te_reza
22. bře 2023

Projeli kolem ní tři vlny neštovic a nechytla je.

normalnimatka
Autor odpověď smazal
Zobraz
qistyna
autor
22. bře 2023

Moc dekuji. Ja vim, ze je chytit samozrejme muze kdekoliv, furt nekam chodime mezi deti, ale proste sladka nevedomost je lepsi nez jak jsem to videla. Trochu jsem se opravdu lekla, asi jak furt neco resim s malym, do toho starsi vcera jsem se lekla, ze ma opar atd atd, tak to byla takova dnesni tafka pro me. Uz jsem klidna, dekuji vsem