Jak srazit teplotu po očkování ve 4. měsíci?

soviicka
22. dub 2015

Maminky, prosím o radu.
Včera jsem byli už po třetí na očkování hexa + prevenar. Pokaždé bez obtíží, akorát včera večer nám začala teplota, ve 20:00 37,9 tak jsme dali čípek, pak po 3 hodině v noci měl 39, dali jsme další čípek a dneska celý den se to drží na 38,2. (vše už po odečtu 0,5). Jak srazit horečku, když u tak malého mimi není moc dobré studené zábaly? jestli teplota zase stoupne ke 39, tak fičíme na pohotovost.

anjelita
22. dub 2015

Horecka po ockovani je kyzenej vysledek, proto se do vakcin dava hlinik. Aby byla reakce viditelna. Srazeni teploty nema smysl. Pokud se to ale dostane do nebezpecny hranice, jsou treba studeny obklady. Leky diteti muzou dost pritizit, protoze uz tak bojuje s davkou tezkych kovu a dalsich svinstev z vakciny.

mandala
22. dub 2015

Mě vždycky sestra říkala, že v nejhorším může Nurofen, naštěstí jsme zatím nepotřebovali. Na pohotovost bych asi nejezdila, pokud se neblíží ke 40° C. 😉

soviicka
autor
22. dub 2015

My dáváme paralen čípek. No vůbec nevím co dělat, dvakrát jsme už byli a vždy v pohodě, ba naopak byl ještě více akčnější než kdy jindy a včera taky -- jako by se nechumelilo, až pak večer při večerním kojení a usínání byl celý horký a nevrlý --- nevím jestli se nám do toho třeba nezamíchaly zoubky, protože posledních pár dní dost intenzivně v pusince přehrabuje a slintá, tak nevím, zítra ráno nás chce vidět doktorka tak uvidíme

lv
22. dub 2015

na pohotovosti strávíte 3h běžně, pokud dítě nebude mít ke 40, nebude malátné, mimo sebe nejela bych. Střídat v případě že vám paralenový čípek nezabere s nurofenovým, nejdříve po 3h..zábal se dá dát přes tělíčko /hrudníček/ vlhkou plenu, vlažnou, zakrýt ručníkem a lehkou peřinkou..ať je mu brzy lépe

cabo
22. dub 2015

Nemam skusenost s horeckou u ockovani, ale dr.mi hned u prvniho ockovani (hexa+prevenar) doporucila Paralen SUS. Davala jsem ho minuly tyden,kdyz maly mel zanet pindika,teplota vecer 39, po podani mel za dve hodiny 37,8. Rano pak uz bez teplot.

soviicka
autor
22. dub 2015

tak teď 38,1, kleslo to o něco a už není až tak horký, tak doufám, že do rána bude po všem a že to není nic fuj, ale jen reakce na očkování.

Děkuji za rady snad je dneska v noci nebudeme potřebovat

bejvalka
17. kvě 2015

jinak nejlepší je stejně prevence. třeba provakcin. omezuje vedlejší učinky očkování. držím palce.. třeba do příštího očkování...