Jak odebrat u půlroční holčičky sterilní moč?

angels87
23. lis 2018

Ahojky maminy,

mám prosbičku, potřebuji u 6. měsíční holčičky odebrat sterilní moč. Jak jste si s tim poradili? Zakoupím sterilní zkumavky v lékárně. A co pak? Po probuzení umýt pipku a pak ji položit a čekat až bude čurat? Nebo máte jiny fígl? Sáček prý už nesmím použít, protože to prý není sterilní.

Děkuji moc za rady. Krásný pátek. 🙂

Deki

hafika
23. lis 2018

@angels87 Když jsem byla v nemocnici, tak jedna paní odebírala roční holčičce sterilní moc tak, že ji sestřičkami omyly a ona pak nad ní stála a čekala, až bude čůrat. Trochu by se mělo nechat mimo a chytit až střední proud.

Zkumavky by vám měl dát doktor, na moč se nepoužívají ty modré z lekarny, ale se žlutou zátkou a zkoseným dnem.

xantista
23. lis 2018

@angels87 pracuji na veterině a když je potřeba rychle něco vysterilizovat, stačí v případě nutnosti nástroje naložit na chvíli do desinfekce cutasept (alkoholová desinfekce, volně prodejná). Takže bych asinerezový tácek zalila cutaseptem na několik minut, pak desinfekci opatrně vylila, ideálně asi vysušit streilním sušením (z lékárny), pak to dát pod mimčo a počkat, až se vyčůrá. Z toho bych moč vytáhla stříkačkou (ty jsou vždy sterilní) a pak ve stříkačce nebo ve zkumavce donést doktorovi... je to možná zbytečně složité, ale první co mě napadne. Nicméně pokud požaduje doktor sterilní moč, zeptej se jeho, určitě ti řekne jak na to 🙂

angels87
autor
23. lis 2018

No právě mi zkumavku mi doktorka nedala a musím si ji pořídit. Není to poprvé. 😶 Každopádně nic jiného mi nezbyde, než třeba nad ní dve hodiny být. Akorát už se strašně vrtí, tak to bude teda legrace. Obávám se, že to nevydrží. Samozřejmě budeme u vody, aby když tak spustila čůraní. 😀

dvojka
23. lis 2018

My takhle museli chytat moč až pomalu do roka 🙂 a to každý dva měsíce, kvůli nedostatku fosforu, teda aspon myslim že to bylo kvůli tomu. Dělali jsme to tak, že jsme malou položili, rozbalili a čekali až bude čůrat, pak byl horor ještě aby se trefila 😀. Většinou jsme jí rozbalili do 2O minut po kojení a čekali vždy tak max. 2O-4O minut.

kittyy17
23. lis 2018

Obvykle curaji hned po probuzení. Musí být nutně sterilní pro bakteriologické vyšetření moči? Jestli ne, dej pod malou igelit, a pak to slij do zkumavky 😉

makronka222
23. lis 2018

Ja malou nechala doma bez pliny, lezla si po byte, jakmile curala, soupla jsem to pod ni, 1cm se zachytil a to staci. Nevyhoda, ze jsem pak musela poradne vytrit :D ale jiny zpusob me vazne nenapadl

malanoha
23. lis 2018

Nejvic curaji deti hned po probuzeni ze spánku. Takze jakmile rano rozlepi ocicko, sup sundat plinu a cekat ve strehu se zkumavkou. A super je ji polozit mokrou zinku na brisko. V tu chvili se pocura na stoprocent.

angels87
autor
23. lis 2018

No a teď mi poraďte, bylo mi řečené, že ji mám umýt pipku a pak si počkat na moč. Tak že hned moč po spánku nemám šanci mít. Tak že se probudí, umyji ji a pak dám UM a budu čekat. No to bude sranda.Právě jsme už davali moč, kterou jsem odchytla pomocí pytliku a přelila ji do zkumavky, jen že se v moči objevili bakterie, tak že musím opět přivést moč, ale sterilní. To je blázinec kolem moči. Kdyby mi to doktorka řekla rovnou byl by klid. Fakt se picnu.

janaaanna
23. lis 2018

@angels87 a meli jste sacek z lekarny nebo nejaky obyc? V lekarne prodavaji specialni sacky pro odber moci u kojencu, je tam vystrizena dira, kolem ni je lepici paska. Pipinka se umyje, prekryje pytlikem. Ja jsem se o te vymozenosti dozvedela v nemocnici, tak jsem na to fascinovane zirala a cekakala, az se vycura. Sestricka se mi smala, ze to muzu normalne zabalit do plinky a zustane to tam, ze to drzi dobre. Bala jsem se toho odlepovani, ale slo to dobre, je to opravdu citliva paska. Nevyresi se tim ten stredni proud moci, ale ten ma byt jen proto, aby se odplavily pripadne bakterie z povrchu. Kdyz ji predtim umyjete, melo by to byt ok. Nas s tim nikdo neprudil, brali to takto.

angels87
autor
23. lis 2018

jj měli jsme z lékárny na doporučení doktorky, tak jsem chytala původně moč. Jelikož se v moči objevili bakterie, tak pytlik nesmíme používat a musíme to chytat do zkumavky. Pytlik není sterilní. To bude teda sranda. 🙄

janaaanna
24. lis 2018

@angels87 aha, ja myslela, ze pytlik sterilni je. Tak teda jen cekat se zkumavkou ☹

angels87
autor
24. lis 2018

jj a to teprve bude zábava, aby se vyčůrala a hlavně abych to chytila. 😂

xsenova
24. lis 2018

@angels87 nemusíš to nutne chytať do tenkej skúmavky. stačí šírší predmet - vydezinfikovaná fľaša a preliat do skúmavky.