Jak dlouho jste léčily moučnivku?

efka89
11. říj 2015

Zdravím,
ptám se těch, co zabojovaly s moucnivkou, jak dlouho jste ji lecily?? Mam napadene i bradavky a dost to řeže, kojení je bolestive, mazu male jazyk i sobe bradavky roztokem od doktorky, mame pry mazat klidne 3 tydny, rada bych ale slysela, ze potize ustoupi mnohem drive emoticon
Dekuji

evulina77
11. říj 2015

@efka89 já použivala genciánu a zlepšení jsem zaregistrovala už druhý den a do tří čtyř dnů bylo úplně po bolesti...

78marcela
11. říj 2015

Ja mela neocide gel a do tydne byla pryc.

efka89
autor
11. říj 2015

Holky a pouzivaly jste chranice bradavek nebo jak jste zajistily vetrani? Snazim se mit prsa venku, ale kvuli citlivosti musim schovavat kdyz chovam malou a jednak mi vsude tece mleko a samozrejme kdyz clovek chodi ven tak to taky nejde, vlozky do podprdy vynechavam, jen nevim jestli se to vyleci, kdyz jsou prsa v podprde..prijde mi to jako zacarovany kruh

78marcela
11. říj 2015

@efka89 pred i po kazdym kojeni jsem si umyla prsa, a prestala pouzivat vlozky do podprsenky na noc a nekdy i doma, dala jsem je jen na ven. A vyvarovat dudliky pred kazdym pouzitim, mam ctyri, rano jsem je vyvarila a behem dne ji je davala postupne a omezit cukr ve strave.

efka89
autor
11. říj 2015

@78marcela dekuju moc! Dudliky vyvaruju, menim pleny pod hlavou a podprsenku kazdy den, patlam roztokem i rucicky male.. Tak snad se toho zbavime co nejdrive, pred chcili jsem se zase po dlouhe dobe u kojeni rozbrecela bolesti ☹

78marcela
11. říj 2015

@efka89 to je mi lito, ja to na prsou nemela a celkove neznam co to je bolest pri kojeni. Nastesti. Na druhou stranu neznam ani poteseni z mazleni prsou pri sexu😉 proste je mam malo citlive.

veruska007
11. říj 2015

@efka89 No, my se léčili skoro dva měsíce. Prsa mě šíleně bolely celou dobu, dva měsíce jsem prořvala každý kojení, hlavně to přisávání, to bylo šílený. Fialka ani další běžné přípravky nám vůbec nezabraly, malé se moučnivka rozlezla v celé trávicí soustavě, měla šílený průjem, zadeček jeden velký bolák... nakonec mi jedna laktační poradkyně poradila krém na vaginální mykózu, který se v zahraničí používá i na moučnivku a v zoufalství jsem to mazala jak na sebe, tak dcerce na zadeček i na rtíky (moučnivku měla v celé puse, jazyku, na rtech, v koutcích)... mastička zabrala po 2-3 dnech, moučnivky jsme se plně zbavili po více než 2 týdnech. Dodnes na to vzpomínám s husí kůží. Protože nic "normálního" nezabíralo. Dudlíky jsem vyhazovala po každém použití, nakonec jsem je zrušila úplně, všechno jsme donekonečna dezinfikovali. Fuj.

evulina77
11. říj 2015

@efka89 já měla šílené bolesti v prsou při kojení a vystřelovalo mi to až do zad, každé kojení bylo fakt na hraně. Chápu... Naštěstí jsem měla kvasinku jen já a šlo to fakt rychle. A když si vzpomínám, tak sem dávala snad i canesten na bradavky, před kojením umýt a dát gencianu, po kojení napatlat zase canestenem. Zabralo to téměř okamžitě a léčba byla rychlá.

anuliina
11. říj 2015

@efka89 my jsme s moučnivkou odjížděli už z porodnice.Naštěstí ji měla jen maličká,ale i tak to bylo nepříjemné.Chce to zavčasu zasáhnout a likvidovat,protože je to vlastne kvasinka - candida,a ta se umi usidlit ve střevu a napachat jeste vetsi paseku.Nam co teda nejvic pomohlo,byly probiotika.Jak pro malou,tak i ja je baštila.Snad do dvou dnu pokles na polovinu,a do tydne pusinka cista...Jinak po fialce byl chvilicku klid a za par dni to bylo zpet.A gel neocide od lekarky nepomohl vubec ☹

efka89
autor
11. říj 2015

Jeste jedna vec...kdyz bolest citim uvnitr prsu, ne jen napovrchu, neni nutne to prelecit praskama nebo necim silnejsim..? Nejak se mi nechce verit ze na to zabere pouze potirani bradavek :-\