Infekce kolem pusy

tynyste
30. led 2018

Zdravím všechny maminky, Prosím vás o rady. Synovi jsou 2roky a 8 měsíců nedávno měl rýmu a kašel a když ma rýmu sám se ještě nevysmrka tak to utíral do rukávu a tak si to roztírá po puse. Ale co mi dělá starost je ze kolem pusy se mu začala červenat kůže až tak že se mu začali dělat takové liseje, pupínky nevím jak to popsat. Měl to moc ošklivé tak jsem hned zašla k Dr ten nám předepsal tu fialovou masticku teď nevím název a ještě další jako antibiotika. Začíná se mu to pomalu hojit ale ta kůže na místech je ruda vypadá to jak kdyby to měl až do masa. Přidávám fotku na cestě k lékaři před 3 dny..a první fotka dnešní ještě zbytky masticky.. teď dávám tu antibiotika. Myslíte že může Mít potom nějaké jizvy? Jsem z toho smutná nemůže jist skoro ani smát se. Někde jsem četla že by mohl pomoct med. Děkuji za každé zkušenosti a babske rady jak pomoct s hojenim a předejít jizvam :(

monikavitezslav
30. led 2018

Adi bych zasla k jinému doktorovi takhle podobně ti měl nas starší kluk a vyklubal se z toho herpeticka gingivostomatida mel to i v puse. Drzim palce

kolapav
30. led 2018

Já bych šla přímo na kožní aby vzali stěr a zjistili co za bakterii tam má😉

almara2
30. led 2018

První foto na mne působí jako impetigo, druhá už tak ne. Každopádně syn měl impetigo,strašně rychle se to šířilo, byly to prvně puchýřky s vodou, po prasknutí strupy jak popáleniny. Měl to na ruce, hrudi,tváří. Dostal mast a za pár dní ATB sirup, jelikož to nemůže po. Jizvy nemá. Za 14 dní po dobrání AtB se mu to vrátilo,ale to už zabrala jen mast a fialová voda.

almara2
30. led 2018

Jelikož to nemizelo. Píše mi to hlouposti.

ariadna12
30. led 2018

Zkus to zkonzultovat s dalsim lekarem, vypada to dost hrozne, chudak dite. Musi ho to moc bolet. Jak uz doporucovaly holky vyse, zkus kozni nebo nekoho v detske nemocnici. Laicky vidim dost velkou infekci. Pozor, at nema neco podobneho i vevnitr v nose a nosohltanu. At ho poradne prohlidnou.

helen_h
30. led 2018

Nemůže to být streptokoková infekce? I když na tu se asi taky dává atb mast, po níž se to začne hezky hojit. Jak dlouho mažete tou antib.mastí, je znát výraznější zlepšení?? Nikam jinam po těle se ložiska nerozšířila?
Fakt to vypadá děsně, chudák malej...

odula
30. led 2018

vypadá to jak impetigo. když je to takhle rozšířený, chtělo by to možná celkove ATB. možná by bylo dobry udělat stery abyste vedeli co za bakterii ho konkretne způsobilo. pokud je to impetigo, tak to chce zamezit roztirani - infekční je hlavně vodička co z puchyrku vytéká. kdyby se vám potvrdilo tak jestli budeš chtít napiš. s impetigem máme už teď naneštěstí dlouholetou zkušenost 😞 syn na něj trpí opakovaně. pokud by to byl herpes tak je zas potřeba postupovat jinak... prostě bych požádala o stery ať víte co na vás vlezlo. ar jste brzy fit!!!

elinka90
30. led 2018

Herpatická stomatitida. Dcera to také měla. Nejhorší onemocnění co jsem zatím zažila. Měla jí v květnu a žádné jizvy nemá

elinka90
30. led 2018

Tady uz to mela celkem dobry

odula
30. led 2018

@elinka90 nase mela herpetickou stomatitidu jenom na sliznici v puse. Nevedela jsem ze muze byt i okolo. No to je taky neco tedy. 😒

elinka90
30. led 2018

@odula to by mela byt aftozni stomatida. Tu mela predtim a preslo ji to na herpatickou.