Honzíkova mast na atop. ekzém, obsahuje léčivou látku?

whizzyy
18. bře 2016

Maminky, mám takový dotaz, malá má už přes 2 měsíce ekzém( nyní má 3 mesíce), který se stále rozrůstá po celém tělě a začal svědit. U kožní mi bylo řečeno, že to bude buď seboroická dermatitida nebo atop. ekzém, dostaly jsme H mast ma promazávání. Nevíte jestli to obsahuje nějakou léčivou látku nebo je to jen na promazání suché kůže ( zapomněla jsem se v tom shonu zeptat)? Zatím používám krátce, nejvíc nám zabírá linola fett krém, ale jelikož je to na celé tělo, tak je to celkem nákladné, vydrží mi tak max na 3 dny. A maminky co mají děti s atop. ekzémem, vymizel vám časem sám ( kdy asi) nebo jste ho nějak vyléčily ( nějaké rady)? Probiotika používáme už od narození, brala jsem i v těhotenství. Děkuju za odpovědi

lavita
18. bře 2016

je to promašťovačka, ale jev ní zinek. kortikoidy v ní nejsou

kacbal
18. bře 2016

@whizzyy já Honzíkovu mast občas používám. Mám od mala atopický ekzém, ale nikdy mi mastička úplně od ekzému nepomohla. Spíš mi to trochu zmírnilo svědění a ekzém se o něco zlepšil. U dětí ale může působit jinak. Moje sestra tuto mast používala pro syna, když mu asi v roce vyskákal ekzém a u nich zabrala. Jinak od mala mám období, kdy jsem měla atop.ekzém hodně a po celém těle, pak bylo období, kdy jsem to měla jenom na určitých místech. čím jsem starší, tím se to dost zlepšilo. na těle už ekzém prakticky nemám. už se mi dělá jenom na prstech. Pomáhalo mi hodně promazávat a nejíst příliš sladké

olcab
18. bře 2016

ahoj,dcerka měla ekzém cca od 4měsíců,zkoušeli jsem různé diety,mazání,něco bylo úspěšné,něco míň,každopádně s 2.rokem kdy jsem se vykašlala na všechna dietní omezení(měla docela dlouhou remisi kdy se nic nedělo) a pouze jsem mazala,tak se to zlepšilo..nyní má 6let a sem tam se nějaký flíček objeví,ale zvládneme to s promazáváním..

kika_21
18. bře 2016

@whizzyy Ano, vymizel. Když bylo vlhké počasí, nebo byla dcera z něčeho nervozní -zejm. jako starší, bylo to vždy horší. Teď , když má opravdu stres-zkoušky ve škole, má zarudlou kůži třeba kolem loktů a drbe se, ale jinak úplně vpořádku. Prý byla dobrá kozí syrovátka-ale to je babská rada.

ewuleta
21. bře 2016

Ahoj,, mám se synem stejný problém, asi v roce se mu poprvé objevil, půl roku jsem s ním chodila ke kožní a bylo to k ničemu... léčila ho tím stylem že se na něj ani nekoukla a napsala mu mastičku na promazávání!!!takže kožní k ničemu.... jinak léčily jsme třeba koupelí s troškou hypermanganu po koupely hodně promazat, nám nejvíc vyhovuje klasická vazelína,taky jsme potíraly silným černym čajem.Jinak je také důležité v čem pereš...chce to najít prací prášek který vyhovuje a nestřídat ho.stejně tak sprchovy gely, nám nejvíc vyhovoval Mixa.jinak pěnu do koupele bych vůbec nepoužívala, nejlépe vše bez parfemace.Také nám vyhovuje jen bavlněné povlečení, hodně větrat, často utírat prach atd.Já třeba převlíkám postel každý týden....... My taky měly po tělíčku,ale nejvíc po obličeji, ještě ho to lákalo pořád škrabat...minulej rok na jaře se začal ekzém ztrácet....celej rok byl klid, tak jsem byla šťastná že je po ekzému a koncem roku když přišly mrazy se nám vrátil... Když mrzne tak se snažím se synem vůbec nechodit ven, na mrazu mu to vždy zčervená.Taky prý záleží na stravě, ale v tom jsem nalyho nikdy neomezovala.Jinak máme ho furt,věřim že na jaře se mu zase začne ztrácet jako vloni.Netuším jestli se stratí úplně.... Je to taky dědičné, manžel ho měl taky v jeho letech a do tří let mu to zmizelo úplně.Tak máme ještě 8měsícú do tří let tak uvidíme 🙂