Holky, kdo dáváte Ventolin? Jak často děti dýchají?

petulka25
7. lis 2014

ahoj maminky prosím kdo dáváte dětem do inhalátoru ventolin? jak často dýchají a jsou nějaká rizika,děkuji?

dana3262
7. lis 2014

@petulka25 ja jim ho dávám při dlouhodobém (tj víc než týden).drazdivem vysilujicim kašli. Většinou stačí 2-3x denně tak 3-5 dní. Rizika neznám, ale hrozně jim to pomáhá. Sama jsem brala ventolin tabletky 2x denně asi 2 roky v kuse.

petulka25
autor
7. lis 2014

@dana3262 no donesla mi ho kamarádka-takže ho nemám od dr!!!!!! takže ho mám dát do inhalátoru a 2-3 krát dennně,ju? děkuji

kyti75
7. lis 2014

Nam ho dal dr. Foukali jsme dlouhodobe, zadne nasledky, moc pomaha. Nejlepsi foukat na noc, pokud kasle hodne, tak i rano. Nevysadit najednou, ale treba po 3dnech foukat uz jen 1x, po dalsich 3dnech vysadit.

veronikaka
7. lis 2014

@petulka25 Ventolin užívá malá na astma. Jedná se o kortikoidy (uměle vytvořené hormony) a bez lékařského doporučení bych to dítěti sama nenasadila. Určitě bych zašla na alergologii.

veronikaka
7. lis 2014

@petulka25 Ještě k těm následkům - já si osobně myslím, že se malé začaly kazit po inhalování zuby. Máte někdo podobnou zkušenost? A to si vyplachuje pusinku.

anushka111
7. lis 2014

@petulka ventolin má i vedlejší negativní účinky, dceři po něm bylo nějak divně a plakala, kamarádka co ho používá zažívá to samé. Já bych ho bez porady s doktorem nedávala, tohle není žádný sirup na kašel ...

anushka111
7. lis 2014

http://www.lekarna.cz/ventolin-inhaler-n-inhsus... tady je příbalový leták včetně těch nežádoucích účinků

ange_de_la_morte
8. lis 2014

Asi by to chtělo doktor , ideálně alergologa 😉 nemyslím že je to zrovna typ léku který by jsi měla ordinovat svým dětem sama. Čím méně kortikoidů tím lépe, a musí to být už sakra důvod pro léčbu kortikoidů a samozdřejmě nežádoucích účinků může mít dost. A pokud to máš pro sebe tak to už radši přes alergologa Symbicot, je to menší zlo.

bera28
8. lis 2014

Ventolin není kortikoid, ale bronchodilatátor. Tudíž má okamžitý nástup účinku a není nutné jej vysazovat postupně. Každopádně je to lék, který bych si v žádném případě netroufla podávat komukoliv bez porady s lékařem.

dana3262
8. lis 2014

@petulka25 musi ho samozřejmě předepsat lékař.

tanyya
8. čer 2017

dlouho mi to nedocházelo, ale ano, má vedlejší účinky... Dcera ho bere asi od pátého měsíce a až teď mi dochází (zrovna jako dnes) že v ten den, kdy jí nasadím maximální dávku, to znamená 2-2-2 tak je plačtivá, agresivní, nespokojená... dokáže desítky minut řvát v kuse, myslím, že to nějak působí na hladinu adrenalinu nebo něco... bohužel to ale dávat musím, abych zabránila zánětu průdušek, ale radost mi to nedělá.