Hnědá zapáchající stolice u 7týdenního miminka. Máte zkušenost?

carmenz
19. bře 2023

Ahoj holky, budu hned ráno volat pediatričce, ale přesto budu ráda, pokud tu zatím pochytám aspoň nějaké zkušenosti.
Syn 7 týdnů, plně kojený, má od včera hnědou stolici, tekutější, která zapáchá. Zkraje týdne měla starší pětiletá dcera zřejmě virózu, zvracela a měla průjem, bez teplot, trvalo to dva dny. Byli jsme předtím na rodinné sešlosti, tak jsem myslela, že jí tam něco nesedlo.
Syn byl v pohodě, i když v týdnu neklidnější, ale od včera má tuhle stolici a dnes navíc nespí a pláče. Teplotu 37,5 v konečníku, takže počítám 37. Hodně i krká, sem tam ublinkne. Hlavně ale fakt brečí, je vidět, že je unavený a zřejmě ho bolí bříško. Já navíc v úterý dostala injekci na dočištění dělohy po šestinedělí a přijde mi zároveň, že od té doby o něco hůř saje. Víc krvácím, dnes už je to tedy lepší. Tak nevím, jestli to může být vážně viróza u toho malého, nebo to má spojitost s tím mým čištěním. Nemáte prosím zkušenost se střevní chřipkou u takto malého miminka? Ta stolice je 1x denně, takže bych to zase nenazvala průjmem, ale ta zvýšená teplota a plačtivost k tomu... Mám o něj docela strach. Jela bych na pohotovost, ale nechci malovat čerty, pokud přece jen pije a čůrá a nemá vysloveně horečku. Děkuji moc za případné uklidnění ❤️
.

dominge
19. bře 2023

@carmenz já měla s klukem jednou něco podobného. Dala jsem mu Enterol. Sestra mě tehdy pochválila. Ale byly mu tehda asi 4 měsíce. Uvidíš. Držím palce

goovana
20. bře 2023

@carmenz pokud stolice zapacha určitě tam bude nějaký střevní problém
Dala bych enterol a volala doktorce

palja
20. bře 2023

@carmenz u nás se takhle projevily rotaviry. Stolice nebyla nijak často, byla řidší, ale strašně smrdela, malá měla zvýšenou tt, bolesti břicha, plactiva, měla 3 měsíce. Zjistilo se to ze vzorku stolice. Dávala jsem jí tasectan duo Kids, tam jsou i probiotika, mohl by se dávat i enterol a hlídala jsem, aby dost pila, byla kojená.

carmenz
autor
20. bře 2023

@palja Díky, ten popis odpovídá. Doktorka říkala, ať kojím a kojím, zatím vyčkáme a přidáme probiotika. Ty mám - Biogaiu. Ten Tasectan se normálně rozmíchá v MM? Já to u první dcery v takhle nízkém věku nikdy neřešila. Vlastně neměla v útlém věku nic víc než rýmu 🙈

palja
20. bře 2023

@carmenz ano buď v MM nebo v troše vody a lepší je dát do stříkačky třeba od nurofenu a striknout do koutku pusy, aby to miminko opravdu dostalo.
U nás to přinesla starší dcera ze školky. A taky jsem nikdy nic takového neřešila. Starší byla nemocná až ve 3 letech a teď malá všechno chytla jako miminko.