Hlavička 6týdenního miminka. Srovná se to?

eicul16
8. říj 2021

Ahoj maminky,

dneska jsme byli s malou na kontrole a do kartičky jsem se podívala až doma, jinak bych se zeptala hned doktora.
Jde o to, že má míry:

- při narození: 3260g, 48 cm, hlavička 33,5, hrudníček 33,5
- v 6 týdnech: 5620g, 55,5 cm, hlavička 40, hrudníček (měřen pouze doma) cca 43 cm a fontanelu máme opravdu velkou 4x4 (druhá dcera měla 2,5 x 2,5, stejný obvod hlavičky při narození, ale v 6 týdnech o kilo lehčí a obvod hlavičky na 6 týdnech 38)

Ten váhový přírustek je mazec, ale je pouze kojená a u kojených dětí se to prý neřeší, ale mě zaráží, že ta hlavička tolik porostla a taky ty rozměry velké fontanely.

Je to třeba i tím, že tolik přibírá a ta hlavička se snaží dorovnat tělu? Jinak zvedat hlavičku jí na bříšku jde krásně (když se jí chce - pokud ji zrovna netrápí bříško), už nás sleduje, sleduje i hračky, hlavičkou otáčí za podněty, které se před ni dají, akorát je teda taková, že je většinu času v nosítku nebo na rukách, protože je v podstatě neodložitelná.

Doktor tu hlavičku nijak nekomentoval, takže to asi berou v pořádku, ale mi to nedá se nezeptat, jestli má někdo stejnou zkušenost?

Předem děkuji všem za postřehy 🙂

arwen666
8. říj 2021

@eicul16 synovi také rostla hlavička rychleji pri narozeni 31.5cm v 6 tydnech 38 cm a fontanelu měl při narození 5×4 srostla mu celkem pozdě až kolem 2 let ale je naprosto v pořádku

maaaadlaaaaa
8. říj 2021

@eicul16 co já bych dala za velkou fontanelu 😀. Malá ji měla už v dvou měsících malou a od 5 měsíce ji má uzavřenou a hlida se. Tohle bych neřešila. Každý dítě je individual a nemá smysl porovnávat, ještě když to doktorka neřeší.

eicul16
autor
8. říj 2021

@maaaadlaaaaa chápu, no, ono ani jedno není fajn 😁 já se právě spíše chtěla zeptat, jestli to někdo měl podobně, že by jim rychle vyrostla hlavička 🙂

arwen666
8. říj 2021

@eicul16 ja vás chápu nás doktorka kvůli tomu poslala pro jistotu na neurologii že mu tak rychle porostla hlavička ale ono se to pak srovnalo syn byl sledovány ale vše v pořádku 😀

eicul16
autor
8. říj 2021

@arwen666 u nás právě nic, doktor se tomu vůbec nepodivil... Tak uvidíme na další kontrole no... Ona celkově hodně "zmohutněla" - přibrala 🙂