Hlas zní, jako by si ho vyřvala. Zánět v krku?

9. čer 2024

Dobrý den, prosím vás máte někdo zkušenost? Dcera byla nemocná měla rýmu a trošku kašel, ale na antibiotika to bylo . Teď je týden po nemoci kašel ani rýmu nemá, ale její hlas zní jako by si ho vyřvala.. může to být nějaký zánět v krku? Nebo je to normální po nemoci? Děkuji

palja
9. čer 2024

Dcera tohle měla taky po nemoci. Dr řekla, ať moc neřve, jinak by se jí mohly na hlasivkach udělat uzly a musela by jít na obstřik hlasivek. Měla na to fenistil kapky 3x denně a hlas se jí vrátil až za 3 týdny.
Nevím, jestli je u vás to samé, píšu jen naši zkušenost.

autor
9. čer 2024

@palja fenistil brala týden při té nemoci kvůli hlenům.. ale taky se přikláním k tomu že by se to mohlo zlepšit po nějaké době

janule0123
10. čer 2024

U nás tak začala nemoc. později se pridala rýma a kasel …

cilkat
10. čer 2024

Syn to tak občas má... Je to pro mě důvod odhlásit logopedii, ale pokud to není fáze, kdy fakt nemluví skoro vůbec, tak chodí i normálně do školy, pokud tomu nemá něco dalšího. Občas se rozjede "nachlazení", občas to do pár dní zmizí...
Ostatně sama to znám u sebe - prostě hodně piju a míň mluvím, no.
Ps: mám pylovou alergii. často se mi tohle rozjíždí v době vrcholu alergie. Nechová se to jako alergie, nemizí to po antihistaminiách, ale je to nějak spřažené - pravděpodobně prostě zánět na už před tím předrážděné sliznici.

felis
10. čer 2024

Ahoj, nemluvila jsem při zánětu hrtanu. Ono to vypadá trochu jako angína, ale je to bakteriální zánět, který je v krku jakoby níž. Byl to vopruz teda, týden jsem šeptala a ta bolest, to fakt nikomu nepřeju. Občas nemluvím/-e, když nastupuje nachlazení.
Nicméně, to dcera může mít i po nemoci. Tělo je oslabené po atb, tak to může být i virové. Zkusila bych pít/kloktat heřmánek (vysušuje, ale zklidňuje) a šalvěj (je to přírodní antibiotikum, dezinfikuje)... pít Vincentku anebo cucat tablety Vincentka (na zvlhčení sliznice - mají různé příchutě). Řebříček je taky dobrý na dezinfekci hrdla, ale to nevím, jestli by dcerka dala. Lipový čaj je taky fajn. Hodně pít a zvlhčovat místnosti, větrat, aby nebyl suchý a vydýchaný vzduch.
Když by to tři dny bylo pořád stejný nebo horší, tak bych šla k Dr.

autor
10. čer 2024

Šla jsem s ní k doktorce a nakonec má oteklý krk, tak má na to sirup a nesmí řvát..jinak je zdravá