Herpangína u 6m. kojence. Kdo si tím prošel? Co se osvědčilo?

emamir
24. čer 2021

Holky, máme herpangínu, vysoké horečky dnes druhým dnem 38-39, prošla jste si tím některá u tak malého děťátka?

Teplota se nedá srazit, máte nějaké osvědčené tipy?🙏🏼🙏🏼🙏🏼

klokanka31
24. čer 2021

@emamir Nebylo by lepší místo koníka řešit to na pohotovosti?

lilian2111
24. čer 2021

Určitě bych zavolala na pohotovost. Mimčo je dost malý.

emamir
autor
24. čer 2021

@klokanka31
A myslíte, že jsem diagnózu herpangíny určila sama? Samozřejmě, že jsme dnes u pediatra byli.🙂
Máme dávat Panadol+ obklady, počkat do soboty a pokud se stav nezlepší,tak navštívit pohotovost. Chtěla bych ale vyzkoušet vše možné i nemožné, proto zde píšu.🙂 Třeba někomu něco zabralo.

anis87
24. čer 2021

@klokanka31 Predpokladam, ze herpanginu miminku nekdo diagnostikoval, tak uz u lekare byli a autorku spis zajimaji jen zkusenosti maminek, aby vedela, co cekat…

@emamir
Nase mela v nejakych 9 mesicich. Teploty trvaly asi 4 dny, i ke 40, nejdulezitejsi bylo zajistit hydrataci, coz u mininka, ktere strasne boli krk, je potiz. Ale ustali jsme to - snazila jsem se skoro nonstop nabizet prso plus po lzickach caj/vodu. Na horecku proste klasika - stridani Paralen-Nurofen co 4h, vlazna koupel, lezely jsme telo na telo. Je to protivny, nejsou na to ATB (jedna se o virovy zanet, nikoli bakterialni), musi se to proste preckat, po tech 4 dnech to odeznelo samo. Hlavne aby mimco pilo a nejevilo znamky dehydratace (malo pocuranych plenek, apatie, malatnost, vpadla fontanela pokud ji jeste ma), jinak na pohotovost na infuze, aby ho zavodnili.

emamir
autor
24. čer 2021

@lilian2111
Bohužel,dnes jsme byli u lékaře a hořečnatý stav u této virové infekce je prý normální.☹ Máme vyčkat. Akorát bych ráda zkusila vše, přece jen jak píšete, je ještě malé miminko, většinou tato nemoc postihuje spíše starší děti.

anis87
24. čer 2021

@emamir Jste to napsala rychleji, nez ja 😃

lilian2111
24. čer 2021

@emamir v nemocnici malé dávali takový ty sáčky do mrazáku do třísel, nepříjemný, já vím. Svléknout do plenky, aby se tělíčko neohřívalo. Kombinovat panadol, paralen/nurofen… a kdyby to fakt nešlo dolu, tak asi ta nemocnice. 🙁 ale věřím že to doma zvládnete.
Hlavně hodně pít, jist alespoň presnidavky nebo mliko (um/mm)…

emamir
autor
24. čer 2021

@anis87
Jste zlatá! Děkuji. Přesně něco takového jsem potřebovala přečíst. Tak dám tomu šanci, snad to do soboty vážně klesne. 🙏🏼 Zavádíme čípky Nurofen, Panadol sirup nám malý nechce sníst (zřejmě kvůli tomu krku). Jinak jak píšete, u tak malého děťátka je to boj. Syn ještě neumí pít z hrnku (pořád jsme u kojení, sem tam něco ochutnáme), tak se taky snažím nabízet prso, dávat vodu či čajik po lžičkách, ale moc tomu nedává, pořád pláče... No už aby to bylo za námi! 🙏🏼

monii007
24. čer 2021

Syn ji mel nedavno. Horecky trvaly asi čtyři dny a ze zacatku se nam je jakž takž podarilo srazit, pak jsme ale zacali kombinovat paralen sirup s nufenem a bylo po problemu 😊

anis87
24. čer 2021

@emamir Panadol jsou i cipky, tak pokud se vam nedari do malickeho dostat sirup, muzete koupit cipky. Nurofen (ibuprofen) se dava po 8 hodinach, Panadol/Paralen (paracetamol) po 6 hodinach, pokud se stridaji tyto dve latky, tak by mel byt dodrzen odstup alespon 4 hodiny. Obecne se nedoporucuje srazet leky teplotu, je-li nizsi mez 38,5, nicmene ja se priznam, ze jsem ji to cca ty 3 dny davala proste na stridavku co 4 hodiny, i kdyz byla teplota treba “jen” kolem 38, protoze obe latky pusobi i proto bolesti a Nurofen ma i obecne protizanetlivy ucinek. Trvani nemoci nam to nezkratilo, ale zmirnilo to symptomy, hlavne tu bolest v krku a vzdy cca 1-2h po tom leku se poradne najedla a napila (tolik ji to polykani nebolelo). Moc moc drzim palce, at je co nejdrive lepe a at to ustojite doma 🍀

emamir
autor
28. čer 2021

@monii007
@anis87
Tak od včerejška nemáme konečně horečky, každopádně se nám udělala vyrážka po celém tělíčku.🤷🏼‍♀️ Měli jste to také? Nebo to mám radši konzultovat s dr.?🤯

petramana
28. čer 2021

@emamir foto? nejaka ta sesta nebo sedma nemoc?

lilian2111
28. čer 2021

@emamir Máš foto?

emamir
autor
28. čer 2021

@petramana
@lilian2111

Šestá nebo sedmá nemoc mě napadla také, většinou to tak bývá, že po horečkách vyskočí vyrážka. Ale nám dr. diagnostikovala herpanginu, tak nevím, zda je to běžný průběh.🤷🏼‍♀️

petramana
28. čer 2021

@emamir nas maly mel 6. i 7. nemoc a u obou mel v puse i krku plno aftu atd. zacalo to horeckama, potom v te pusince a pak se osypal po tele a bylo po nemoci.

emamir
autor
28. čer 2021

@petramana Tak je možné, že to máte taky.👍🏼🙄 Afty v pusince jsme měli, vysoké horečky jsou za námi no a teď tohle. 🙏🏼

petramana
28. čer 2021

@emamir to bude ono ☝️ ted uz to bude dobre 😉

petramana
28. čer 2021

@petramana rekla bych teda, ze 6. nemoc... jestli se pletu, at me nekdo opravi 🙂

lilian2111
28. čer 2021

@petramana taky bych řekla 🙂