Flek na noze. Co by to mohlo být?

sarikess
4. dub 2022

Maminky, maličkému 5let se udělal tento flek na noze.
Takto vypadá po koupání, jinak je to suché, světlé.
Dle fotek na internetu takto vypadá i borelioza:(
Je to v tomto období možné??Lehce ho to svědí.
Nemáte s tím prosím zkušenosti?
Jinde to nemá a celkově je jinak zdravý, pouze je teď klasicky zahleněný.
Děkuji moc🙏🏻🤍

ito
4. dub 2022

Urcite je to mozne. Bezte k doktorce.

ito
4. dub 2022

Jeste dodam, pripadna nelecena borelka dokaze byt pekne svinstvo a muze mit ruzne celozivotni nasledky. Doktor urcite bude vedet vic,treba to borelka nakonec nebude, ale za risk to nestoji .... jo a u nas uz jsme klistata v breznu mivali, ....

cilkat
4. dub 2022

Mě to přijde spíš jako kvasinka nebo prostě kožní problém... boreliový bývá víc "modřina", pokud se nepletu... Ale taky se boreliový flek umí udělat s několikaměsíčním zpožděním, takže to může být reakce na podzimní klíště... Ale pokud by to bylo podzimní klíště, určitě bude vidět v krevních testech...

sarikess
autor
4. dub 2022

@ito byla jsem jeste ted u doktorky a rikala neco o nejakem typu vyrazky a poslala me na kozni.Boreliozu ale nevyloucila.Uvidime zitra na koznim.Dekuji🙏🏻

sarikess
autor
4. dub 2022

@cilkat byla jsem jeste ted u doktorky a rikala take neco o nejakem typu vyrazky jelikož se to lehce olupuje a poslala me na kozni.Boreliozu ale nevyloucila.Uvidime zitra na koznim.Dekuji🙏🏻

j.a.n.i
4. dub 2022

@sarikess A jinak klistata uz jsou, na psovi uz jsem jich par ulovila.

lentilkah
4. dub 2022

Taky bych to spis videla na kozni plisen., flek od boreliozy nesvedi a neni vystouply. Uprostred je jeste vetsinou tmavy flek.

kajuska22
22. črc 2023

Dobrý den, prosím, co to nakonec bylo? Udělalo se mi to samé...

maja2021
Autor odpověď smazal
Zobraz
maja2021
3. lis 2023

@kajuska22 Dobrý den, jak jste tenkrát dopadla? Co to bylo? Já mám taky teď to samé

lucka662006
3. lis 2023

Tohle je s velkou pravděpodobností borelioza. Měli jsme to samé v rodině všichni a vždy byly testy na borelie pozitivní a měli jsme ATB. Nepřeléčená borelizoa se může kdykoliv vyvinout v další stadium.

kajuska22
5. lis 2023

@maja2021 dostala jsem imacort na kožnim a hned to zmizelo..byla to nejaka plíseň nebo něco.. prý od kočky...