Doprovod dítěte 7 let do lázní

pabka
28. únor 2019

Ahoj, potřebovala bych radu, na doprovod do lázní má nárok dítě do 6 let. Nežádal jste někdo o doprovod dítěte staršího, v tomto případě ve věku 7 let, ideálně u OZP? Co je přesně k žádosti třeba? Info na jejich infolince jsou ruzne, nemáte někdo třeba osobní zkušenost? Děkuji.

ludva
28. únor 2019

@pabka Osobní zkušenost nemám, byla jsem před lety jako doprovod pro děti 4 a 7 let. Vím, že některé maminy doprovod uhrály na psychiku dítěte, na noční pomočování a tak. Nebo prostě jet jako samoplátce.

summer2012
28. únor 2019

Moje máma byla jako.doprovod ségře v jejích 14 letech, mela potvrzení od psychologa, že je ségra nevyzrálá a nevím co ještě a část si hradila sama, část pojišťovna...ale už je to 16 let...

pabka
autor
28. únor 2019

@summer2012 řešíme to s kamarádkou pro její dceru, prave o posudku od psychologa ji někdo říkal, ale prý to není jen tak, tak jsme si rikaly zeptat se tady, jestli by někdo neměl zkušenost...

kikimaruska
28. únor 2019

Jela sem takto se starším poprvé v 6,5 letech, dokládali jsme doporučení a zprávu od klin.psychologa. Syn nebyl mentálně ani sociálně vyzrálý, různé poruchy atp. ADHD,VD,Dyspraxie, SPU, při námaze se v noci (při spánku) počůrával až do 9 let, problémy s jídlem....Pak už jsem jezdila i s
mladším a navazovala se na něj...Ale chystám se další rok s mladším v 7 letech, též má problém s nevyzrálostí (emoční i sociální, s jídlem...),takže opět doporučení od psychologa a neměli by dělat problém, pokud to dítko opravdu potřebuje. My máme tedy 211 -Ministerstva vnitra. Ale jsou si jisti tím, že spousty maminek jen nechtějí děti pustit samotné, tak si to hlídají (i pediatr může doporučit do žádanky, že doporučuje vzhledem k tomu a k tomu pobyt s matkou, ale zpravidla vyžadují i vyjádření odborníka-psycholog/pedopsychiatr/neurolog...).

kikimaruska
28. únor 2019

A jinak dost maminek si pobyt hradí sami jako samoplátci, pokud už dítě nemá nárok...leto s snámi byla třeba i maminka se 14l holčinou...Obě si to užíjí a maminka to má jako dovolenku....protože ty ceny se za 28 dní pohybují různě, ale zpravidla vždy přesáhnou částku 20 000 Kč...někde i víc.

pabka
autor
3. bře 2019

@kikimaruska děkuji moc za informace!