Dítě opět nemocné 😡😡😡

15. dub 2024

Co to do prd.... zase je. Už jsem fakt naštvaná. Dcera minulý měsíc byla jen týden ve školce, pak opět tři týdny doma, minulý týden šla zdárně opět do školky a od včera zase kašel a rýma že by se dala krájet 😡😡😡😡. Nejhorší je že samozřejmě opět nespolupracuje. V noci se budí, kašel, a ona se ani nechce vysmrkat, furt se bude prát a zuřit. Mořskou vodu si nevezme bez křiku.... Do toho mi budí mimino... No na palici už. Takže zítra opět doma 🥵🥵

mia5344
16. dub 2024

Klasika u malých dětí, valna většina matek si tím prošla. Zatnout zuby, zvýšit příjem vitamínů a modlit se aby po této nemoci nic dalšího nechytla 🤷 nic jiného nepomůže

palja
16. dub 2024

U nás to bylo úplně stejně a mladší dcera se tak začala promořovat už od 3 měsíců, starší vždycky něco dotáhla ze školky. Ale teď už má jen rýmu a kašel, žádná hrůza. Jsem zvědavá, jak to bude na podzim, kdy už ve školce budou obě dvě.

lenerka1
16. dub 2024

My v tomto módu jedeme od září - týden ve školce, 2-3 týdny doma. Neporadím, jen soucítím.

pilzzee
16. dub 2024

Hele pokud to neni moc hardcore, tak ji do skolky dej. U nas dokonce decentni kasel toleruji, kasle tam furt nekdo. A trosku sopel taky nevadi. Ja bych malyho musela nechat od ledna az do ted doma, kdybych se mela ridit jen tim, ze kasle. Jo a nas taky nesmrka, nevysavame, prosplichnout nos nehrozi, kapky/sirupy ani omylem …

patypresdevaty
16. dub 2024

@pilzzee píše "rýma, že by se dala krajet". Tak to snad ne, že ne? A ono, co pro někoho "trochu ryma", pak pro někoho znamená, že mu to sedne na dutiny nebo na průdušky (někdo k tomu má dispozice a nenadelas nic).
Takže děkujeme a posíláme klíčenku! 😶

lauriak
16. dub 2024

@pilzzee to je vyborny napad! Nakazene decko dat do skolky aby to rychlo chytili aj zdrave deti 🫠 Nepoviem ked niekto po chorobe uz vylieceny este pokaslava. Ale s rozbiehajucou sa chorobou urcite nie. Ja mam chut zaskrtit tych rodicov co dieta usoplene, oci leskle, ze ledva vidi a rano ho zavede do skolky 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

anniej
16. dub 2024

@lauriak Přesně, takhle dávali často ostatní rodiče k dceři do školky se slovy “já ale musím do práce”. A pak padla půlka třídy 🤦🏻‍♀️ Já už pak po posledním takovém výroku jiného rodiče dceru zas oblíkla a vzala jí domů. Nepochopím.

billiejean88
16. dub 2024

A kolik je ji let? Já jsem starší dcerku dala do školky až ve 3 letech a 8 měsících (je rozená v lednu) a byl to obrovský rozdíl oproti ostatním dětem. Ti nejmenší tam hned během září, října lehli s anginou, zápalem plic a dcerka za cely dosavadní rok jen jednou teplota 😳 Takže podle me i věk hraje roli, ze ti sotva trileti to hůř snáší. Ale to jsem moc neporadila, já vím, snad jen ji třeba nechat do léta doma, když jsi stejne na mateřské, ať nemáš i mimco pořad nemocné...🤷🏻‍♀️

patypresdevaty
16. dub 2024

@billiejean88 o tomhle to tak úplně není, to má spíš dcera dobrou imunitu.

pilzzee
16. dub 2024

@lauriak Hele to je pripad od pripadu, je to desne individualni. Ten nas treba vzdycky jenom kaslal a nikdy se mu to nerozbehlo v nic vetsiho. Doktorka mu nikdy nic nenasla. Jen jednou si z rymy privodil bolest ucha a teplotu a to byl teda tyden doma samozrejme. Nase doktorka ani kasel a rymu pomalu nepovazuje za nemoc. Rika, ze maly deti maji proste jeste horsi imunitu a proste kaslou a soplej, proto se jim rika usoplenci (cituji jeji slova).

petrab13
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ai30
16. dub 2024

@billiejean88 Hele, nase deti jsou v jeslich od roku a tohle 'furt nemocny doma' vubec neznam, ani od okoli. Mne spis prijde, ze kdyz se najednou hodi do kolektivu ty ctyrlete deti, tak je to prave takto skoli...

ajja87
16. dub 2024

@billiejean88 vidíš a naše sla ve 2,5 letech a dva roky ve školce prošla úplně v pohodě a čím byla starší tím to bylo horší, třetí rok ve školce jela přesně v módu zakladtelky.Ja chápu rodiče,co chodí do práce, že nemohou být furt doma,ale on je to prostě kolotoč, dáš usmrkaný dítě do školky, chytne to další a další rodič musí zůstat doma a takhle to jede stále dokola, takže ja kdyz jsem byla doma,tak jsem l prostě nechala to dítě doma i s menší rýmou,aby prostě nenakazila děti pracujících, vím, že to je to nesmysl, protože jiní to nedělali,ale měla jsem z toho lepší pocit😀

hanka_12345
16. dub 2024

@pilzzee zalezi na skolce prece,u nas se teda neodpousti nic a jeste rozdavaj letaky se zaskrtnutyma nemocma co muzes a co ne. Fajfku ma samozrejme jen senna ryma

billiejean88
16. dub 2024

@ai30
@ajja87
@patypresdevaty asi je to fakt hrozne individuální. Moje dcera má fakt dobrou imunitu, to určitě. Já jen ze třeba sestra dala svou dceru do školky v čerstvých 3 letech a bylo to šílený, pořad všichni nemocní. Tak to vzdala a dala ji znova až v 5 jako predskolaka a cely rok teď byla v pohodě až na par soplu. Ale má na to vliv asi fakt spoustu věci.

95newmommy2020
16. dub 2024

To bude dobrý, teď už začne období bez nemocí.