Dítě má alergii na roztoče, co pomáhá? Co používáte?

pucik
24. led 2014

Ahojky, hledám mamči, které mají dítko s alergií na roztoče, co vám pomáhá, co používáte. Jaké máte zkušenosti. Synkovi zjistili silnou alergii na roztoče, tak hledám to co doopravdy pomáhá. Máte někdo zkušenosti s bariérovými potah?Budu ráda za každou radu, díky 🙂

ladaa20
24. led 2014

ahojky sice alergii nemame,ale pokud mužu poradit kup kvalitni vysavača vysavej i matračky pohovku...,prodavaji se i koberce pro alergiky pokud nemaš koberce tak nejvic ob den vytirat nebo zametat aby se nedržel prach,dobre je dat misto chemikalii odněrku octa. Kařdy den vytřepej a vyvětrej peřiny jednou za 1/4 roku vyper,zhlavec bych kupovala po roce novy peřinu jednou za 2-3 roky a matraci po 5letech.Koukala jsem na jakysi dokument a tam řikali,že po roce tvoři vahu zhlavce z 1/4 pravě roztoči

pucik
autor
24. led 2014

@ladaa20 já jsem právě našla takové bariérové povlaky, které se navlečou na matraci,peřinu a polštář a pere se to jednou za půl roku, že nto ty roztoče nepropustí a nemusí se vše kupovat nové, je to testované v laboratořích, zatím jsme koupili malýmu dětský polštářek pod hlavičku z tohoto materiálu, ono to celé stojí 4 tis. tak hledám někoho, kdo by měl s tím zkušenost, díky moc za rady určitě využiji a budu se jich držet 🙂

ladaa20
24. led 2014

@pucik ahojky tak o tech jsem neslyšela tak jsem jukla na net a pišou tam,že to zabranuje přechodu roztoču z polštaře z peřin či matrace k alergikovi,ale roztoči se drži i na povlečeni ...... možna by to mělo smysl koupit na matraci a polštaře kupovat jsou i hypoalergeni a vyjde to levněj povlaky budeš muset koupit min dvoje jelikož se stane,že se ti nejednou maly počura poblinka apd a jednou za časbudou potřeba nove

niax
24. led 2014

Ahojky, mám s těmito bariérovkama zkušenost, že děsně šustí a postel je najednou jakoby tvrdší a pocit, jakobych ležela na igelitu. A to taky stály hromadu peněz. 😠 Snad budeš mít štěstí a najdeš pohodlnější.

pucik
autor
25. led 2014

@niax a @ladaa20 díky holky moc za rady, asi zůstanu u klasiky prát a uklízet hooodně často a efekt se snad dostaví, díky za pomoc, rady a zkušenosti 🙂 😉

berushka45
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
14. únor 2019

Ahoj @pucik zkus se optat i v Poradně o akzémech, alergiích a jiných zdravotních tématech, podívej: https://www.modrykonik.cz/forum/topics/poradny/