Dítě 17 měsíců, horečky přes 39°C

kajos12
19. únor 2017

Holky,
minulý týden jsem dostala zánět průdušek s horečkami kolem 38°C. Aby to ode mě nechytla malá (17 měsíců), začala jsem ji dávat Kalobu (tu jsem brala i já). Když malá kašlala, občas měla pěkný kašel, občas takový škaredý dráždivý z průdušek, ale kašlala jen 3x za noc. Včera dopoledne jsem ji ale naměřila horečku 39,2°C a to mi teploměr ještě nepípal, takže jsem dala Nurofen a horečka se zklidnila. Po šesti hodinách přestal Nurofen zabírat, horečka znovu přes 39,3°C, zábaly nepomáhaly, takže na noc znovu Nurofen. V noci asi 5x škaredý kašel, vypotila se, teplota max. kolem 38°C.
Ráno teplota 38,1°C, bílý povlak na jazyku, připadá mi, že má jemně oteklý spodní ret (ale možná mi to jen tak připadá). Uvidím, jak se bude situace dále vyvíjet, ale šly byste zítra k Dr. pro jistotu - ikdyž nebudou tak vysoké horečky nebo pokračovali v podávání Kaloby a sráželi, pokud by to bylo nutné? Říkala jsem si, že to vyléčíme doma, že se nakazila ode mě, ale manžel mě vystrašil, že může dostat i zápal plic...

karlajasmine
19. únor 2017

@kajos12 Sla bych pro jistotu k Dr.

lv
19. únor 2017

Horečky, s kašlem, šla bych. Pouze pokud by dnes vše vypadalo lépe, aktivita, kašel málo, teploty jen zvýšené, tak bych vyčkávala třeba do úterý, zda jít či ne.

aleenka1234
19. únor 2017

Běžte co nejrychleji k dr. Já bych šla i dnes na pohotovost.

ninive211
19. únor 2017

Zašla bych určitě, pokud horečky výrazně neklesají a k tomu i ten kašel. Po ránu teplota 38,1 mi teda přijde dost.

magdalenax
19. únor 2017

Jela bych na pohotovost, pokud se rozhodneš, že ne, nebo i ano, každopádně studený obklad na čelo.

sonia79
19. únor 2017

@kajos12 nechci tě vůbec strašit ,ale ležím právě v nemocnici s tříměsíčním synem, také se nakazil nejspíš ode mě, ale já pouze kašlala a u něj z toho byl těžký zánět průdušek. Přidaly se RS viry asi od dcery ze školky a celkem průser. Oddělení je plně k prasknutí dětí s podobnou diagnózou, jedná se o děti do peti let věku max. Za zdí mám tříletou holčičkou se zápalem plic a je to hrozný to poslouchat. Hrozně to teď řádí. Určitě jeď. Jo a my ani tu teplotu neměli ani kašel kdovijaky. Po tyhle zkušenosti už si na domácí diagnózu netroufnu.

magdalenax
19. únor 2017

@sonia79 Uzdravte se holčiny co nejdříve, držím palce

sonia79
19. únor 2017

@magdalenax děkuju moc. Upřímně , radši bych šla znovu rodit než tohle.

magdalenax
19. únor 2017

@sonia79 no, už blbnu... - holčiny, ale pochopilas

kajos12
autor
19. únor 2017

Tak dnes cely den teplota jen zvysena do 37.5. I rano klesla sama bez Nurofenu. Dcera aktivni je dost, kasel pres den je taky lepsi...

sonia79
19. únor 2017

@magdalenax no jasně 😉