Diastáza u miminka. Za jak dlouho se to srovná?

szuzia
11. dub 2022

Ahoj ženy,
v 6 týdnech nám byla zjištěna diastáza. Chodíme na rehabilitace a cvičíme doma. Jenže malá strašně pláče a já to psychicky nezvládám. Jak dlouho může trvat než se to srovná? Nemůže se to spravit i bez cvičení? Slyšela jsem i o možnosti tejpování. Nemáte někdo zkušenosti? Děkuji 🙂

lidija1234
11. dub 2022

@szuzia my teda nemáme diastázu ale od narození cvičíme Vojtovku a taky malej u toho hrozně pláče. Časem se obrnite musíte si říkat že to děláte pro mimco ♥️jinak nám už je 6 měsíců a cvičíme pořád 😔ale.musim říct že už trošku rezignuji....začínám být vím dál tím víc názoru že to dožene i bez Vojtovky popřípadě cvičíme pasivně u čeho nepláče ale netuším jak závazné to může být s diastazou 🤷ale radši bych určitě cvičila diastaza není sranda ani u dospělého

danvitka
11. dub 2022

Já myslela že diastáza u dětí je normální. Syn měl hodně, teď mu jsou tři roky a napravilo se bez cvičení. Řekla bych že s tím jak začne být aktivnější-chodit atd. Ale zeptala bych se fyzio.

szuzia
autor
12. dub 2022

@lidija1234 Když já mám občas pocit, že jí spíš ubližuju než abych pomáhala 🤦🏻 A taky si říkám, že až bude větší a bude se sama pohybovat, tak se to srovná samo nebo alespoň snáz.

szuzia
autor
12. dub 2022

@danvitka Prý je to běžný, ale je zajímavý že někdo to řeší a někdo ne. Samozřejmě bych byla radši, kdyby se to srovnalo samo.

lidija1234
13. dub 2022

@szuzia to si říkám taky už půl roku 😃určitě je dobrý mít dobrého fyzioterapeuta. My jsme chodili k jedné a ta byla strašná !!! To jsem řekla že už tam nikdo nepůjdu,pak nám doporučili přímo fyzio na Obilnaku a ta je skvělá hnedka jde poznat člověk co rád pracuje s dětmi ♥️určitě bych doporučila aspoň ze začátku cvičit a uvidíte jaké budete dělat pokroky😊určitě ji neubližujte děťátko pláče protože se mu nelíbí že ho nutite do určité pozice a cvičit ale neboli ho to 😊