Dceři se dělají bílé nebolestivé pupínky, nevím si rady

misellll
14. bře 2015

Milé maminky.Jdu si pro radu,tak snad někdo příjde s nápadem o co by se mohlo jednat.Popřípadě má dokonce stejnou zkušenost.Před třemi týdny jsem si u dcery všimla že se jí na boku udělalo něco,jako bílý pupínek.Bylo to nebolestivé.V noci si to pravděpodobně seškrábla.A měla tam trošičku krve.Druhý den měla manší ale hodně podobný pupínek o kousíček dále.Mazala jsem genciánou.Vždy jí pupínek po pár dnech zmizel.Ale o kousek dál se udělal nový.Teď jsme měli již čtyry dny klid,ale nyní se jí asi opět dělá pupínek na špičce jazyka.Přemýšlela jsem o aftech,ale ty by byly bolestivé.Jako moučnivka mi to taky nepříjde a vzhledem k věku dcery (je jí pět let),vylučuji.Jinak má jazyk pěkně růžový bez povlaku.Nemáte s tím některá zkušenost popřípadě nevíte o co by se mohlo jednat.Děkuji

irous
14. bře 2015

Nevím, jak ten pupínek vypadá, ale jestli je to okolo zarudlé, mohlo by se jednat o neštovice..

misellll
autor
14. bře 2015

neštovice měla před rokem ☹

cinda82
14. bře 2015

A co třeba lupénka?

misellll
autor
14. bře 2015

@cinda82 To vůbec nevím,že lze na jazyku.Ale na těle nic 😕

xmarg04
14. bře 2015

@misellll Moluska?

misellll
autor
14. bře 2015

@xmarg04 co to je 😅

luj89
14. bře 2015

Lékař vám na to nic neřekl?

misellll
autor
14. bře 2015

Ještě jsem neukazovala,byli jsme s dcerkou u našich...To je 350km daleko od domova.V pátek odpoledne jsme se vrátily.Tak se chystám v pondělí @luj89

anitram18
14. bře 2015

@misellll zkus to vyfotit....takhle to velke hádání....

misellll
autor
14. bře 2015

"bohužel" je tenhle zatím tak maličký,že se obávám,že na fotu nepůjde vidět

anitram18
14. bře 2015

@misellll popis na tele by snad i odpovidal moluskam (virove onem.caste u deti -neco jako bradavice svoji podstatou), ale na jazyku by byt nemela....takze pokud ti nejde vyfotit, tak bych pockala na to, az to uvidi v realu dr., tady ti holky napisou klidne deset diagnoz a stejne z toho nijak moudra nebudes, kdyz vychazeji jen ze slovniho popisu a jsou to většinou laici....

misellll
autor
14. bře 2015

@anitram18 Snad půjde něco vidět je to postraně jazyka a je to jeden z těch menších

misellll
autor
14. bře 2015

@anitram18 Ty jsi prosím pediatr?Vypadá to tak,máš přehled.

misellll
autor
14. bře 2015

Ještě musím dodat,že dceři byl zjištěn nedávno reflux,projevoval se častým říháním.Bere na to cerucal.Nejprve mne napadlo vedlejší učinek.Ale v příbaláku,žádná zmínka.A také má na té straně dva kazíky od včera u zubaře opravené.Včera si zubařka ničeho na jazýčku nevšimla a já se nezmiňovala,myslela jsem že už to bude dobré,ale dnes další pupínek.Je to opravdu maličké a vypadá to vážně jako pupínek,takový špičatý.Ted jsem mluvila s kamarádkou a tu napadl nedostatek vitamínu B

anitram18
14. bře 2015

@misellll kožní 🙂

misellll
autor
14. bře 2015

aha 🙂
@anitram18 řákala jsem si,co říkáš na foto,vidíš tam něco?

anitram18
14. bře 2015

@misellll tak u nedostatku vit.B mohou byt častější afty...tady podle toho obrazku by to klidne drobna afta nebo nejaka cysticka mohla byt....a snad bych to ani nespojovala s popis.projevy na tele...@leiladelly prosim, co ty nato...myslim, ze jde mamince o tu bilou tečku vlevo...dekuju

anitram18
14. bře 2015

@leiladelly viz.vyse...dekuju moc!!

anitram18
14. bře 2015

@misellll a na kuzi ted teda nic nema? Kazdopadne bych v klidu pockala do pondelka 😉

misellll
autor
14. bře 2015

@anitram18 takže by jsi se neděsila?nene na těle vůbec nic.Cystička?No aft by bolel ne?Já jsem co se týče malý hroznej posera.A může se cysta stratit samovolně po pár dnech?Mooooc ti děkuji 🙂

anitram18
14. bře 2015

@misellll klidne ano...je to fakt mini, tak bych se nedesila 😉 ale v puse ma tuto a jinak nic ne?? Nebo to ma opakovane v puse? S tou kuzi bych zatim urcite spojitost podke popisu nevidela...

misellll
autor
14. bře 2015

právě,že se jí před třemi týdny udělal jeden,ten byl největší,Mazala jsem gencínou,po dvouch dnech zmizel.Ale o kousek dál se udělal další již menší.Takhle se to opakovalo třikrát.Vždy malý bílý pupínek,trošku vystoplý který po pár dnech zmizí.Ted jsme měli čtyry dny klid a dnes se objevil zase maličký.Vůbec nebolí,malá ani neví,že homá.Nic kyselého nebaští.A jsou jen na jedné straně jazýčka,kde právě malá měla ten kazík.Se asi picnu.Ještě mě napadá,že na vánoce měla 2* za sebou spálovou angýnu.Ale to už asi spojovat nemám,že@anitram18

misellll
autor
14. bře 2015
anitram18
14. bře 2015

@misellll to bych taky nespojovala no...

misellll
autor
14. bře 2015

A ted jako na schvál malá říká,že jí bolí pusinka.Tak se ptam kde.Ukázala na vnitřní stranu spodního rtu.No a má tam flíček bíločervený.Vypadá to,jako by se kousla.Ještě ukazovala na patro,ale tam nic nevidím.Asi si jdu hodit mašli ☹

misellll
autor
14. bře 2015

@anitram18 no nic už tě nebudu otravovat.Jsem hrozná,děkuju

thorma
14. bře 2015

Ahoj, me to pripada jako to cemu rikame "štiřík"🙂 Boli to, ale o nic nejde, pomaha na to třeba Herbadent a jestli se nepletu, tak nase mamina vždycky rikala, ze to je z nedostatku vitaminu B a tak nas vždycky nacpala Bkomplexem.....

thorma
14. bře 2015

.....ještě jsem zapomněla napsat, ze to radim do stejne katergorie neprijmenosti jako popraskane koutky nebo opary. Jako dite jsem na to všechno trpěla....

misellll
autor
14. bře 2015

@thorma Malou to nebolí 😕 tak já už fakt nevím. ☹

nicebebe
Odpověď byla odstraněná
Zobraz