CRP 69, může to být viróza?

hanisv
9. únor 2016

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat syn 6 let v neděli bolest v krku, horečky do 39. CRP 69.. Jeliv jsme v noci na pohotovost Byl nám nasazený OSPEN. DNes jsem volala na výsledky a prý zatím normální kultura.. Máme zavolat ještě zítra… Myslíte, že by tam ještě něco mohlo vyrůst a že by to s CRP 69 mohla být jen viróza? Dekuju moc za reakce....

kijonkova.k
9. únor 2016

To už viroza nebude...

hanisv
autor
9. únor 2016

Je mi právě divné, že je ten výtěr zatím čistý...

kijonkova.k
9. únor 2016

Třeba to nebyl krk,i když měl bolesti.CRP 69 je na virozu moc vysoké.

hanisv
autor
9. únor 2016

Nic jineho mu neni... Moč z laboratoře v pořádku...

kijonkova.k
9. únor 2016

Třeba ještě vyroste něco z toho krku...nebo se něco spustí-rýma,kašel.Ale kdyby moje dítě mělo CRP 69,tak chci taky ATB.

kika_21
9. únor 2016

Může to být viroza. CRP přes 100 bývá baktriální infekce.

hanisv
autor
9. únor 2016

Zítra ještě jednou volám na ty výsledky, tak uvidim... Jde mi o to aby ant nesebrala, když tam nic nenaroste a pak se mu to nevrátilo...

kijonkova.k
9. únor 2016

Nejlepší bude,když se domluvíte s dětskou lékařkou.Ta vám nejlépe řekne,jestli ATB dobrat nebo vysadit. 😉

hanisv
autor
9. únor 2016

To je jasné... Sama od sebe bych mu ant ani nenasadila, ani nevysadila...

hanisv
autor
9. únor 2016

Blbě jsem to pred tim napsala...

pistalinda35
9. únor 2016

@hanisv tak s tim mame díky periodickym horeckam bohate zkusenosti. Crp nad 50 je vetsinou na lecbu antibiotiky, virozy mivaji hodnotu do 50.

hanisv
autor
9. únor 2016

@pistalinda35 s tim me nestraš... Mají sousedi a dost výživné... Snad to nebude náš případ...

pistalinda35
9. únor 2016

@hanisv to myslím , že ne.... Tvůj syn je ve věku, kdy periodické horečky většinou končí.... Držím palce!

hanisv
autor
9. únor 2016

@pistalinda35 dekuju, jsi zlatá...

myskin
9. únor 2016

@hanisv i kdyby mu ve výtěru nic nezjistili, tak je lepší antibiotika dobrat, určitě nevysazovat. Naše doktorka by s touto hodnotou antibiotika dala taky.

hanisv
autor
10. únor 2016

Tak ve vyteru nic nenašli, malej je už nez problémů, mame jist ant 5 dní a pak vysadit... Rekla mi to doktorka, která byla na pohotovosti i nase obvodní... Tak snad to bude OK...

pistalinda35
10. únor 2016

@hanisv držím palce!

megy
10. únor 2016

náš pediatr říká, že hranice virového onemocnění je CRP-30-40, pokud je již 69 - svědčí to o bakteriálním onemocnění - je důležité zjistit kde je problém - angína? má zvětšené mandle - čepy? nebo je vyšetřena moč? to bývá často vysoké crp a bílkovina v moči. určitě je to na atb léčbu

hanisv
autor
12. únor 2016

Moč byla vyšetřená laboratorně s byla čistá, rentgen plic, srdce v pořádku... Krk jen lehce zarudlý, na nic jineho si ne stěžoval.. Na různých diskuzich s doktory jsem se docela, ze viróza muže zvednout CRP až ke stovce... Tak budu muset věřit paní doktorce na pohotovosti i na obvodu a doufat, ze po vysazeni se nám nic nevrátí... Dekuju moc za názory