Covid u ročního dítěte - průběh. Snášelo to vaše dítě také takto špatně?

beka91
27. únor 2023

Dobrý den, roční dcera se 6 dní potýká s covidem. Začalo to první den horečkou, druhý den se přidala rýma, třetí den horečky klesly na zvýšenou teplotu a přidal se lehký kašel. Od čtvrtého dne je bez teploty, rýma a kašel trvají. Co mě ale nejvíc trápí - je stále velmi nešťastná, prakticky celým dnem se propláče, trhá nám to srdce. Zpočátku jsem to chápala (já to chytla taky a bylo mi fakt příšerně, tak jak to asi muselo vnímat tak malé stvoření😔), ale teď už mi přijde, že to nejhorší má za sebou. Pediatrička je samozřejmě informovaná, ale doporučila domácí léčbu (mořská voda do nosu, pitný režim, klid…) Nemáte prosím někdo zkušenost s tím, že by Vaše dítě covid takhle špatně snášelo? A spravilo se to🥺? Taky odmítá skoro veškeré jídlo, chce jen MM. Moc děkuji❤️

goovana
27. únor 2023

@beka91 nás malej měl covid v 11 měsících a nic strašného jsem nezažila....jenže my jsme skončily na JIP...
Nejedl,nepil,horečky pres 40 ,zvracel,prujmoval, byl jak hadrova panenka.
Na jipu jsme byli dva dny pak dva dny na normalnim pokoji a následující den jsme šli domů ale doma se z toho malej dostával ještě 14 dnů...

beka91
autor
27. únor 2023

@goovana ufuf, to je mi moc líto, že jste si prošli takovým trápením😞! Doufám, že syn se z toho dostal a je úplně v pořádku💙

eviicka
27. únor 2023

Náš měl v 10ti měsících podobný průběh (bylo to v té nejhorší vlně, jaro 2021), ale jak mu ustoupily teploty tak byl spíš jen takový ukňouraný. A jak byl na prsu si pamatuju moc dobře (málem mě to odrovnalo - covid, silná menstruace a skoro skoro nepřetržité kojení). Ale je dobře, že pije, tak držím palce ať už je lépe.

goovana
27. únor 2023

@beka91 už ano
Ale chudák si uzil.
Je mu rok a půl a už 6x ležel v nemocnici na kapackach
Je strašně náchylný na střeva...už se to řeší pres imunologii....doufám,že budeme brzy moudřejší...
Každopádně Vám přeji hodně zdraví ať je maličká brzy v pořádku

cinam
27. únor 2023

Náš Váša ho měl nějak v roce a čtvrt. Horečky měl dva dny a pak už vlastně nic. Ale stejně jako já a i starší syn, tak byl příšerně unavený ještě určitě přes týden. chtěl prakticky celé dny spát, ale doma mu to nešlo, musela jsem ho pořád vozit v kočárku.

beka91
autor
28. únor 2023

@eviicka děkuju moc za sdílení zkušenosti❤️ Můžu se ještě zeptat, jak dlouho trvalo, než se malý zase rozjedl? My jsme s příkrmy od začátku dost bojovali (od 6m), v poslední době to konečně začalo vypadat, že máme vyhráno, a šup, covid😬. Teď po těch pár dnech už jí aspoň kaše, ale ovoce, pečivo, maso, zeleninu..vše odmítá🤦‍♀️

normalnimatka
Autor odpověď smazal
Zobraz
normalnimatka
28. únor 2023

mě by zajímalo, proč tomu říkáš kovid. tos nechala roční dítě vyšťourat?

beka91
autor
28. únor 2023

@normalnimatka mě by zajímalo, proč pokládáte takovou otázku. I když moment…vlastně radši asi ani ne😆. Tak pro Váš klid - nenechala. Den po ní jsem začala mít problémy já. Když mi vylítla horečka, otestovala jsem sebe s pozitivním výsledkem.

normalnimatka
28. únor 2023

@beka91 jasně,, ty testy, který vám ukážou při jakýkoliv viróze, že jste jaksi "pozitivní".... a mnohdy i ve stoprocentním zdraví... no jako asi se cejtíte dramatičtějc, když to nazvete kovid.... jen je prdel, že před dvěma rokama bylo všecko kovid, zatímco teď kovid zase zmizel a "vrátila" se chřipka a jiný respirační virózy.....njn tak někdo to divadlo ještě neprohlíd, to nevadí. třeba si střihneme za život ještě několik "pandemií" a třeba to už doteče 🙂

eviicka
28. únor 2023

@beka91 už si nepamatuji, ale on měl a má do dneška taková období, kdy jí hůř. Pokud už ji alespoň něco, tak to určitě bude brzy dobré 😉.