Chronická zácpa u dvouletého dítěte. Máte zkušenost?

magdaveselkova
18. pro 2022

Prosím je tu někdo kdo měl dítko, které často trpělo na zácpu?? U nás to začalo tak před měsícem a půl... Dceru nechtěla čůrat do pleny tak začala chodit na nočník. Ze začátku do něj párkrát i kakala bez problému ale pak se to nějak zhoršilo a nevím. Začala mít zácpu. Kaká jednou za 3-4dny s tím, že teda pláče že jí to bolí. Stravu má celkem vyváženou... Tím chci říct, že nabízím vše.. (ovoce, zeleninu, maso, mléčné výrobky...) a ona sní co chce, nic nenutím. Docela i dost pije. Občas zobne i něco sladkého. Vím, že je to chronické a kdy to začalo. Byla to po zavedení nočníku hned první zácpa, tlačila tak moc až jí trochu praskl zadeček... Od té doby mě přijde, že se bojí... A sebemenší náznak bolesti vede k tomu aby to držela 🙁🙁. Říkala jsem i Dr ale ta mi doporučila jen lactulose sirup a případně čípky.... Sirup jí dávám každý den podle návodu 10ml. Dneska zrovna byl problém a už jsem u toho fakt hotová 😔😔😔 kakala ve čtvrtek. Včera během odpoledního spaní se vzbudila, že jí bolí zadeček.... Vydržela to až do dneška do 14... S tím, že běhala po bytě na špičkách, chtěla být na rukou, nechtěla na nočník.... Dostala tedy čípek ale ještě po jeho užití tady skákala a plakala hodinu. Tak jsem jí dala teplou vanu a do 5min bylo 💩💩💩 venku. Já už prostě nevím 😔😔😔

syslounek
18. pro 2022

U nás za zácpou u dvouletého dítěte bylo mléko a mléčné produkty. Po jejich razantním omezení se to zlepšilo.

kupcatko
18. pro 2022

@magdaveselkova v teto dobe je to celkem normalni. Mame to take za sebou. Lactulosa se uz davno nedava, pokud das sirup, musi se na to vypit dost tekutin, aby to fungovalo.
Doporucuje se forlax, klidne ten 10g, a podavat klidne dlouhodobe.

jjasmina
18. pro 2022

@magdaveselkova moje malá pije forlax a dobrý.

marketanovakova14
18. pro 2022

@magdaveselkova Také mě napadlo, jestli to nemůže zhoršovat ta lactulosa. Sirup neznám, ale vím, že kapsle pro dospělé se musí zapíjet veeelkým množstvím vody a to předpokládám dcera nevypije 🤷🏼‍♀️

pinkyy
18. pro 2022

Lactulosa nepomaha, za nas top Forlax ( klidne tech 10g, co prodavaji bez predpisu v lekarne). My se trapily pres 2 roky a az toto nas zachranilo.

verunka15
18. pro 2022

Starší dcera to same
..
. Vyzkoušely jsme vše možné i nemožné, asi tě nepotěším, ale u nás pomohl až čas... Až cca v 5 letech pochopila, že" musí" "chodit na wc, když cítí, že se jí chce a od té doby už je klid.... Ale 3,5let bylo hrozných...... Držím palce ať je to u vás rychlejší