Chrčení u miminka. Máte zkušenost?

lenkalj
1. říj 2023

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme s přítelem pocit, že náš syn 2. měsíce furt tak jako divně chrčí. Po 2 týdnech co jsme byli doma z porodnice ode mě syn chytil rýmu a kašel. Nejdřív nešlo nic odsát a po pár dnech už šel zelený hlen. Teď jsem zas nemocná a syn stále chrčí, ale jde slyšet že v nosíku má asi hlen a občas ublinkne zelený hlen, ale z nosu mu neteče a odsát taky buď nic nejde, nebo jen hrozně maličko. Navíc teď začal u odsávání hrozně plakat, nelíbilo se mu to teda nikdy, ale teď mi přijde že se mu to nelíbí až moc. Doktorka nám naposled řekla, že to chrčení je normální, ale nevím, moc se mi to nezdá kort když jde teď slyšet že tam něco má. Na druhou stranu nevím zda ho odsáváním vážně netrápíme. Neměl s tím někdo zkušenost prosím? Děkuji za odpovědi. 🙂)

zmrzlinka
1. říj 2023

@lenkalj a stříkate něco do nosu?Zkusila bych mořskou vodou.

lucillecolliness
1. říj 2023

@lenkalj nás malý si lokl plodovky která byla zkalena od té doby tak rýma. Hleny atd, čím víc odsaváš tím víc ho trápí ohledně sliznice.. Nám říkali.. My vyzkoušeli vše ale pak jsem zkusila koupit dvě věci a náraz je to lepší při každé rýmě nebo chropteni preventivně splichnu do nosu a námazu mastickou a dobrý.Quinton Isotonic nosní sprej s mořskou plazmou tohle jsem používala do Nosanku ,maly to snášel lépe než jiné spreje do nosu či mořské vody a pak tu masticku od nobilis Tilia eukalyprova mast Davídek,jsou to věci dražší ale zabraly

lenkalj
autor
1. říj 2023

@zmrzlinka Před každým odsátím stříkáme mořskou vodu právě.

lenkalj
autor
1. říj 2023

@lucillecolliness Děkuji moc, za zkušenosti. Po nastříkání jste taky odsávala ?

miryp
1. říj 2023

Pokud jde o chrčení, pískání či sípání při nádechu/výdechu, pak to normální není. Synovi se tak projevovaly obstrukční bronchitidy, kdy bylo třeba nasadit Ventolin na roztažení dýchacích cest, aby se tam dostalo dostatek vzduchu. A pak je třeba identifikovat spouštěč a ten odstranit, aby se předešlo rozvoji astmatu. U syna to způsobovala potravinová alergie, konkrétně alergie na mléčné bílkoviny. Pokud se ti to nezdá, vezmi ho znovu k lékaři, lepší zbytečně, než něco zanedbat.

lenkalj
autor
1. říj 2023

@miryp Dobře moc děkuji za zkušenosti. Raději zajdeme znovu k lékaři.

erchia
1. říj 2023

Určitě je dobrý nápad zajít znova k lékaři ;) Syn ode mě takhle taky ve dvou měsících chytil nastydnutí a nakonec jsme byli na pár dní v nemocnici, kam dle všeho takhle malé děti posílají pro jistotu 🙂 Ale samozřejmě uvidíte, věřím, že se domluvíte s doktorkou, co a jak, jen snad je dobrý se připravit i na tuhle alternativu 🙂

lucillecolliness
2. říj 2023

@lenkalj ne, nám řekly v dětské nemocnici že vecnM odsávání m mu spíše skodime takže jsem odsávání třeba 1 týdne