Červený flek. Co by to mohlo být?

10. zář 2024

Ahojky
Malému bude 5 m a občas se mi dělají tyto červené fleky na tváři.
Někdy zesvětlají a někdy zmizí.
Je to na omak suché, vystouplé trošku. Mokvá mu to, protože si to škrábe..
Nevím, co by to mohlo být 🤷🏼‍♀️ nemáte prosím někdo zkušenost s něčím podobným?
Omlouvám se za nekvalitní foto, snažila jsem se zachytit jen ten flek.

andreacantu
10. zář 2024

Me to pripada jako alergicka reakce. Svedi ho to. Zkusila bych sledovat co jim (pokud jeste kojis) a po cem se to vyrazi (vajicka, orechy, mleko…) a pokud davas prikrmy tak po cem se mu to objevi.

autor
10. zář 2024

Nekojim, je na UM a máme příkrmy.. teď poslední dny mu dávám krůtí maso se zeleninou a lososa se zeleninou..

andreacantu
11. zář 2024

Takhle to vypada pri silne alergii

autor
13. zář 2024

@andreacantu a na co máte alergii? Takto to nějak vypadá u nás a DR nám řekl, že takto malé ditě nemá alergie a není možné ani dost dobře zjistit

autor
13. zář 2024

Občas se stane, že když to mažu pravidelně tak to trošku zesvětlá a skoro není vidět a pak opět znovu

andreacantu
14. zář 2024

Mleko, vejce, srst, jablka, vetsina zeleniny krome te zelene, lepek a spousta dalsich veci. Zacalo to kolem tretiho mesice. Pak peklo po zavedeni prikrmu. Testy se daly delat az kolem devateho mesice.

saralinda
14. zář 2024

Syn má stejné, když mu rostou zubyw. Pomohlo nám mazat tváře heřmánkovou mastičkou.

autor
14. zář 2024

@saralinda to je možné, protože k tomu má i teploty, je spavý a do toho strašně slintá a agresivně si cpe ručičky do pusy.. jakou mastičku máte prosím?

autor
14. zář 2024

My po mléce nikdy nic. Jednodruhová zelenina byla také bez nějakých reakcí. Ale později se nám objevil ten flek na tváři , když jsem začala dávat lososa a drůbeží.. teď jsem zkusila vysadit příkrmy úplně už 4. den - jen UM a stejně ten flíček má.

autor
14. zář 2024

@andreacantu a nějaké další příznaky jste měly ? Nebo jen na základě těch flíčků? Mě s tím doktor poslal někam, že to má většina dětí…

saralinda
14. zář 2024

Heřmánkovou mastičku - např. Dermazulen.

orangutan123
14. zář 2024

Takového doktora bych poslala někam já, tohle opravdu vypadá na nějakou alergii

andreacantu
15. zář 2024

Pozdeji se to rozteklo na ruce nohy zada a svedi to prcek se zacal skrabat az do krve a spatne spal…

autor
16. zář 2024

Tak máme více jak týden bez příkrmů, dokonce i heřmánkový čaj jsme vynechali. Takže čistě jen UM. A flek se pořád drží. Občas se zmenší, občas zesvětlá, ale škrábe si to. Nevím jestli mazat zinkovou mastí nebo něčím mastným.. hodně se ty názory rozchází. A zase nevím, zda je to alergie když jsme vše vynechali a na mléko z ničeho nic po 5 měsících je divné

esmeralda11
17. zář 2024

Ekzém jak vyšitý.