Červené, na stisknutí bolestivé pupínky na těle. Co by to mohlo být?

barunkiss
21. led 2024

Dobrý den;
Dnes jsme objevili na těle syna pár malých, ale i větších pupínků na noze a ručičkách. Viz foto:
Nevíte o co by se mohlo jednat? Nemá teplotu, ani nic víc.
Prodělal 2 týdny zpátky covid a měl antibiotika na zapal plic.
Děkuji!

petramana
21. led 2024

nestovice to nemohou byt?

barunkiss
autor
21. led 2024

@petramana nebyli jsme s nikým v kontaktu kdo by je měl. 🤔

lemamama
21. led 2024

Vypadá to jako neštovice. Na té druhé fotce mám pocit že vidím už i puchýřek s tekutinou.

petramana
21. led 2024

@barunkiss ani jste nebyli treba u doktora nebo v hernicce? pripada mi to jako nestovice 🤷

merope
21. led 2024

@barunkiss My taky zdánlivě nebyli v kontaktu s neštovicemi a syn je někde "ulovil".

petramana
21. led 2024

pisete, ze mel na covid ATB, takze jste nekde u lekare byli, i inkubacni doba by tomu odpovidala?

barunkiss
autor
21. led 2024

@petramana byli jsme u lékaře, ale tím, že měl covid, tak jsme byli v izolaci i v čekárně oddělené od všech a šli jsme jako úplně poslední s rouškami pláště atd🤔

petramana
21. led 2024

@barunkiss a vy si myslite co by to mohlo byt? na pims se mi to nezda... tohle mi fakt prijde jak pupinek nestovice... pribyly mu dalsi ted do vecera? jsou nalite tekutinou?

barunkiss
autor
21. led 2024

@petramana já jsem si to taky myslela, ale takhle se osypal dneska ráno a dopoledne a od té doby nic. Nenalily se vodou ani nepřibyly, takže jsem zmatená 🫣

ada22
21. led 2024

Ty spodní vypadají skoro jako neštovice. Teďka celkem jsou. Ale zároveň to může být nějaká reakce na antibiotika nebo na Covid. Asi i když bude ok, tak bych se zmínila u pediatra.

petramana
21. led 2024

@barunkiss hm, asi bych se zeptala zitra mudr. co by to mohlo byt... nasi doktorku mam na whatsapp a casto s ni konzultuju nejake veci takhle, ze popisu stav, fotku... jestli to teda takhle nejak elektronicky vase doktorka muze posoudit.. covid je hajzl nevyzpytatelny, tak tezko rict, u neho je mozne vse - jako nejaka reakce 🤷 zeptala bych se mudr. 🍀 snad to bude v cajku ❤️

veruuu_kubesovic
21. led 2024

Děti je měli o Vánocích, první byly tyhle červené flíčky, pak se naplnily vodou...

merope
22. led 2024

@barunkiss Pokud do dneška nic nepřibylo, neštovice to spíše nebudou - a pak je dobré hledat jinde.

veronicka89
22. led 2024

Hmyz

barunkiss
autor
22. led 2024

Do dneška nepřibyly nové. Už ani nejsou tak červené. Řešila jsem s doktorkou po telefonu. Říkala, že to vypadá na něco virového. Zapomněla jsem s tím spojit i to, že často začal kakat i v noci a je úplně opruzený. Tak říkala, že neštovice už by se šířily více a od včera by už měly asi i vodu. Tedy ten první pupinek už má od soboty večera a stále se nenaplnil. Tak hádám, že něco někde chytil…🫣

petramana
22. led 2024

@barunkiss a poradila co na to? fenistil gel, kapky?

barunkiss
autor
22. led 2024

@petramana fenistil kapky kdyby se škrábal, ale on si toho naštěstí vůbec nevšímá.

janches
22. led 2024

Já si také myslím, že jsou to neštovice. Přesně takto to začínalo u nás. Byla jsem u doktorka, ta řekla, že to neštovice nejsou, že je to něco virového. Do druhého dne se syn osypal a bylo jasno...první 2-3 dny se nemusí nové puchyrky objevit. Ještě vyčkejte. A jinak jak píši holky fenistil mast na zklidnění, fenistil kapičky na noc aby se neškrábali.

barunkiss
autor
22. led 2024

@janches no u nás je to takto už 2 dny právě, bez příbytku dalších pupínků. Ty na ručičce už jsou méně viditelné tak uvidíme

barunkiss
autor
22. led 2024
janches
22. led 2024

@barunkiss u nás to taky bylo 2 dny bez příbytku a třetí den se to rozjelo. Tak uvidíte 😊

petramana
22. led 2024

jo a nestovice jsou taky virove 😉

barunkiss
autor
22. led 2024

@janches doufám, že to nebudou tyjo 🫣. Dcera zatím nic, tak uvidíme. Zatím žádný pupínek navíc. Neškrabe se nic. Tak uvidíme co zitra😞

janches
23. led 2024

@barunkiss tak jak to vypadá? Jsou to neštovice nebo pupínky mizí? 😊

barunkiss
autor
23. led 2024

@janches děkuji za optání😊. Pupínky se nešíří a konečně mizí ☺️.