Černý kašel a dlouhotrvající kašel. Máte zkušenost?

nikcus8991
5. črc 2024

Dobrý den, chtěla bych se zaptat zda nemá někdo podobnou zkusenost.
Dcera necelé 4 roky prodělala černý kašel koncem dubna. 2x preléčená antibiotiky. Hodnoty z krevní serologie z 4.7. klesají, ale dceru od začátku května trápí dráždivý kašel(nejdriv jsme pomýšleli na alergii která ji trápila minulé jaro, rozhodně to nebyly záchvaty že by nemohla dýchat atd), prý je to po prodelaní černého kašle možné. Hodně se to zlepšuje ale furt jsou ještě dny, kdy se zakašle, v noci uz skoro vůbec max 1x. Nemá někdo zkušenost co by jí na to mohlo pomoci. Na noc bere dituzdin, ráno aerius. Zkoušela jsem různé bylinkové čaje, ale nedostanu do ní víc než pár doušků. Kalobu a imunoglukan akut brala... bez efektu. Mažu jí hrudnicek slavitonem, ale treba bude mít někdo podobnou zkušenost a podělí se co zabralo. Děkuji moc N.

zmrzlinka
6. črc 2024

@nikcus8991 černému kašli se taky říkalo 100- dnovej kašel.Proste bude ještě nějakou dobu kašlat než to odezní.

jannym
6. črc 2024

Po cernem kasli pretrvava neinfekcni kasel jeste mesice po preleceni, bakterie ktereho zpusobuji vypusti do plic toxiny, ktere kasel zpusobuji

lujhu
6. črc 2024

@nikcus8991 Měla jsem to v dětství a kašlala jsem 3 měsíce, horší to bylo přes noc nemohla jsem někdy ani popadnout dech ,

nikcus8991
autor
6. črc 2024

@lujhu to malá naštěstí s dýcháním problemy nemá, ani ten kašel nebyl a neni takový ze by to ukazovalo na černý kašel, bohuzel se stalo. Dnes například nezakaslala ani jednou, vcera asi 3x . Jen zkouším, čím se ho zbavit nadobro, ale asi to chce ten zmiňovaný čas.

erika2
9. črc 2024

@nikcus8991 přesně jak to děláte, tlumit kašel a dát čas sliznici dýchacích cest se zahojit. Ještě byste mohla dceři dát na cucání pastilky/lízátka s islandským lišejníkem. Varianty pro děti jsou chutné.

dashyyy
9. črc 2024

@nikcus8991 kluk měl po černém kašli zhruba rok vdechovadla od alergologa, sliznice dostala hrozně zabrat a nemohl se toho zbavit.. nejvíc pomohl pobyt u moře, to byl rozdíl neskutečný

nikcus8991
autor
9. črc 2024

@erika2 pastilek a lizatek mam doma dost, ty mi ale odmítá a plive, bohužel

nikcus8991
autor
9. črc 2024

@dashyyy tak to u nas zakasle treba jednou denne, nebo jednou za 2 dny ale ještě to tam je. Na dychatka to prý není.

dashyyy
9. črc 2024

@nikcus8991 jako podpora těch sliznic mě napadá inhalátor, to je za mě bomba a super pomocník všeobecně k nachlazení a k regeneraci sliznic je taky super