Černé tečky ve stolici 11měsíčního miminka

sussy28
16. dub 2017

Dobrý den maminky.
Jsem už zoufalá a potřebuji poradit, zda nemáte některá zkušenost.
Už asi týden objevuji ve stolici jedenácti měsíční dcerky drobounké černé tečky (taková smítka, která se ani nedají pořádně chytit do prstů). Je jich tam obrovské množství. Přirovnala bych to možná k mletému pepři nebo mleté kávě. U lékaře jsme byly. Doktorka na mě koukala jak na blázna, že se s tím v životě nesetkala. Udělala výtěr a vše v pořádku. Nepřišli jsme na to, co to může být. Žádné nové ptraviny jsme nezkoušely. Nemáte náhodou některá zkušenost a nevíte co by to mohlo být? Doktorka tvrdí, že to musí být z jídla, ale já si myslím, že ne, protože jí vše co před tím a nikdy dříve jsem tento problém neregistrovala. Za každý nápad děkuji

pajiskazemlyna
16. dub 2017

Nemůže to být banán? Syn má tyhle tečky vždy po banánu...

sussy28
autor
16. dub 2017

I v takovém velkém množství? No banán jsem zkoušela dva dny vynechat a bylo to tam stejně. Ale zkusím vynechat na delší dobu a uvidím.
Děkuji za tip 😉

annasmyckova
16. dub 2017

neměla mák?

sussy28
autor
16. dub 2017

@annasmyckova Mák neměla. A jak píši, tak to tam má denně, už více jak týden. Kdyby to bylo třeba z máku, tak myslím, že by to bylo třeba 1 - 2 dny. Ne tak dlouho ☹

annasmyckova
16. dub 2017

@sussy28 tak to je divné...to se nedivím, že máte starost...Asi bych zkusila rozbor stolice v laboratoři (žádanka od pediatra), výtěr nezjistí všechno. Neužívá železo v nějakém přípravku? (nebo Vy a nekojíte ji?)...snad brzo příjdete na to, co to může být.

23363
16. dub 2017

A neměla kiwi?

sussy28
autor
16. dub 2017

@annasmyckova Železo může mít pouze v UM (nekojím), ale to podle doktorky by byla celá stolice tmavá, ne jen částečky.. No uvidíme.. :-\

sussy28
autor
16. dub 2017

@23363 kiwi neměla ☹

majsina
16. dub 2017

Taky bych to viděla na banán, zkuste ho úplně vynechat teď a uvidíte.

fire85
16. dub 2017

malej to měl taky po banánu, a fakt dlouho.zkuste vynechat dýl ten banán.ale je pravda že to byly takový kousky, možná něco jiného, než to co máte vy.

zuzanenka
16. dub 2017

@sussy28 moja mala mavala obcas to iste! Doktorka tiez nechapala, v strave sme sa s manzelom zhodli ze to nebolo a casom to nakoniec pominulo...

yerry
17. dub 2017

Banán tohle dělá

ajja87
17. dub 2017

Taky nam to dělal banan a měla toho ve stolici opravdu hodne,i kdyz snedla jen pul lžičky.

sussy28
autor
17. dub 2017

Děkuji všem. Banán by to mohl být. Miluje ho, takže dáváme často. Zkusíme vynechat a uvidíme 🙂

olga2904
17. lis 2018

@sussy28 Dobry den, muzu se prosim zeptat, jak jste nakonec dopadli, co jste zjistili? Mam ten samy problem, ale u 3 lete dcery. A bananem to urcite neni, neji ho. Dekuji moc.

lubean
21. lis 2018

Ahoj, taky se přidávám s dotazem, jak jste dopadli. Dcera to měla take tak v 13m, přijeli jsme akorát z Mauricia, tak doktorka dělala výtěry, rozbory stolice a nic nenašli...sem tam to dcera měla a mívá, ale nějak jsme tomu nepřikládala váhu, ale poslední dobou se to objevilo a k tomu si ztěžuje na bolest bříška a Dr. nás po 3 lété prohlídce poslala na sono, nic víc neříkala, jen prý pro jistotu.
Banán to určitě není, ten vypadá trochu jinak, to jsou spíš takové nitky černé...vyděsilo mě, když jsme se dočetla, že když je ve stolici jakoby kávová sedlina, tak to může být natrávená krev 😳...na sono máme jít až před Vánoci, tak jsme z toho taková nervózní 😔