Bolest pindíka při doteku, máme jít k doktorce?

teriszek
22. bře 2015

Když syna 2 roky přebaluji tak jakmile ho otírám kolem pindíka začne se vztekat a koupat.To samé ve vaně když chci umýt tak taky kope ,vzteká se a říká že bolí.Přetahovat jsem nezkoušela doktorka řikala že je ještě brzo.Jinak čůrá normálně nebolí to.Mám jít k dr nebo třeba koupat v heřmánku??děkuji moc za rady

kackaxno1
22. bře 2015

Zkusila bych koupat v řepíku a jestli máš ophtalmo framykoin, tak mazat a když to nezabere tak k doktorce...

jitavrtule
22. bře 2015

@kackaxno1 Opthalmo Framykoin je širokospektrální antibiotikum určené pro indikovanou léčbu očních infekcí. To bych teda na pindíka fakt nemazala 😒
@teriszek heřmánek neublíží, ale pokud tam je nějaký problém ( třeba lokální zánět), který pravdu bolí, tak ani nijak zásadně nepomůže. Stejně skončíte u doktorky- šla bych tam rovnou, aspoň budete vědět na čem jste.

kackaxno1
22. bře 2015

@jitavrtule No nám ho právě doktorka na zanícenou předkožku napsala, protože je prý jemnější než normální framykoin

jitavrtule
22. bře 2015

@kackaxno1 Kačko, ale u vás byl důvod - zanícená předkožka. Tam beru, že doktorka předepsala antibiotickou mast, že zrovna opthalmo framykoin, tak ok, proč ne. Ale pokud zadavatelka neví, co s tím malý má, tak bych prostě antibiotika jen tak z vlastního rozhodnutí nemazala a poradila se nejdřív s lékařem.

alunka001
22. bře 2015

Syn měl stejné problémy kolem 16 měsíce,těsně před odplenkováním. Pindíka neměl červeného,normálně čůral,jen se mu na něj nesmělo sáhnout. Šla jsem s ním hned následující den i s močí k dr,bála jsem se i zánětu močáku. A měl zánět předkožky a dostal ophtalmo-framykoin a po pár dnech byl klid a už se mu to nevrátilo,ale tím zánětem předkožky jsme začali přetahovat,aby se mastička dostala pod kůžičku a po měsíci měl skoro přetaženo 🙂

lenkazav
23. bře 2015

Náš malý měl něco podobného, zdálo se mi, že má zvětšeného pindíka a zrovna byla sobota, tak jsme jeli na pohotovost. Primář mu přetáhl pindíka (do té doby jsem to nikdy nedělala) nějakými nůžkami a vyčistil a máme klid, ale musíme kontrolovat a zkoušet přetahovat. Měl tam hodně toho mazu a to mu ucpávalo cestu i na čůrání.