Avamys pro 3,5leté dítě, máte zkušenost?

fidlin
8. čer 2015

Zajímaly by mě jaké má která maminka zkušenosti s použitím nosniho spreje Avamysu pro ani ne 3,5 leté dítě. Syn trpí alergií,která je v současné době častá, na podzim jdeme na alergologii, ale do té doby musíme nějak vydržet.bere na noc xyzal sirup,každé ráno cca 4 dny strikame do nosu avamys, manžel se o to dost zajímal a z použití tohoto léku není nadšen a chce ho přestat používat.zajímají mě vaše názory na tento lék a vaše zkušenosti.děkuji

fidlin
autor
8. čer 2015

Prosím máte někdo zkušenost s šetrnějším lékem než je avamys,nebo si myslíte,že to zas takový drastak není?

cepanka
8. čer 2015

Mam zkusenost akorat osobni...byko to jedine, co mi pomohlo od zavislosti na ostatnich kapkach..ale proti alergii jsem extra pomoc nepocitovala...manzelovi se nedivim, preci jen jsou to kortikoidy...a kdyz uz ho uzivat, tak jen pokud ma ucpany nos...a lepsi na noc, aby se vyspal..

glimmer
8. čer 2015

já mám také zkušenost jen osobní ... mě hodně pomohl při totálním zánětu a ucpání dutin ... vzhledem k tomu, že to jsou kortikoidy tak bych ho nepoužívala jen tak, ale jen při třeba před spaním ...

fidlin
autor
8. čer 2015

Holky děkuji, no nejlepší by bylo,nepotrebovat léky žádné 🙂

lu777
8. čer 2015

@fidlin dlouhodobě bych to dítěti nedávala, to by na tom muselo být fakt zle... kortikoidy hodně zasahují do organismu a potlačují symptomy, ale problém neřeší 😖

alergie se dá řešit alternativně - úpravou stravy, denního režimu, bylinami, homeopatiky 😉
na alergologii udělají testy, řeknou na co je alergie, ale příčinu to nevyřeší, to je prostě realita... otázka pak je jestli do sebe chce člověk prát tohle celý život....

já mám taky alergii a brala jsem Peralgen a vysoké dávky rybího tuku plus probiotikum Bifolac Forte (plus omezení mléka, cukru a bílé mouky).. hodně mi to pomohlo 🙂 ale vyzkoušela jsem si, že to je potřeba dělat průběžně, než až při nebo těsně před sezónou alergenu...

tenhle rok mě začala zlobit štítná žláza, takže jsem začala brát čínskou medicínu a přešla na to i s tou alergií...
první rok silná alergie 6 týdnů, druhý rok 3 týdny, tento rok týden...
Nasonexy a Avamysy jsem vyhodila... jen mi z toho krvácel nos a problém to neřešilo, navíc jsem po tom často ani necítila, takže to jsem obojí zkusila chvíli a sekla s tím, tělo dalo jasně najevo, že tohle fakt ne...

lu777
8. čer 2015

zkus fakt omezit mléko a cukr a bílou mouku...
můj starší syn trpí na ucpaný nos, na přijatelné úrovni to držím stejnými opatřeními jako u sebe (viz výše, bral i čínskou medicínu i homeopatika, i rybí tuk)... jinak by už za sebou měl vyndanou mandli a denně by bral takovéhle chemikálie a každou chvíli antibiotika atd...

fidlin
autor
9. čer 2015

@lu777 Loni měl malej 2,5 a dostal nějakou šílenou kopřivku,spojenou s těžkou alergií,řešily jsme to s lékařkou dlouhodobě,vlastně xyzal bral až do října,byl na dietě,začínali jsme s jídlem jako u malého miminka,bylo to náročné,když mi stále řval hlady a já mu nemohla nic dát,dlouho trvalo,než jsme se dostali k normální stravě.vlastně jsem musela upravit jídelníček už loni a postupně jsme se dostali až ke věcem,které dlohho nemohl a některé už ani nedostává,byla to nějaká kombinační alergie,jenže museli jsme čekat,co nastane tento rok a tento rok jsme se ubránili kožní reakci,ale jinak má alergii typickou pro toto období,tj.oči jako králíček,zasoplenej,ukašlanej a z toho všeho unavenej a potažmo pěkně protivnej.teď už víme,že na podzim jdeme na alergologii.po dohodě s lékařkou bereme opět xyzal,dávám pozor na stravu....to už mám z loňska vyzkoušený...aspoň zhruba a pak mi napsala právě zmíněný avamys a vzhledem k tomu,že manžel je také stejný případ alergika,dost se o tyto věci zajímá a nelíbí se mu rvát do něj rovnou tak silný lék,raději by volil něco šetrnějšího .....no a já jsem z toho všeho řešení už tak unavená,že jsem chtěla znát názory mamin,které mají s tímto lékem nějakou zkušenost a tak si říkám ...vyhodit, nebo dávat jen do doby dle potřeby a pak vysadit,nebo zahodit a neřešit to vůbec.....do toho má teď ode dneška zelenou rýmu......je to rýma alergická,nebo rýma klasická,na kterou pomůže cokoli jiného?nechci z něj dělat pokusného králíka,ale jsem ráda za to,že to není ta kombinační alergie,kterou měl loni,to bylo strašné a trvalo několik měsíců,než se dal celkem do hromady.a mimochodem s jídlem.....pro jistotu nejí vůbec a když do něj dostanu trošku něčeho,tak jsem šťastná,nevím z čeho žije momentálně.