Autista s očním kontaktem?

11. srp 2024

Ahojte, jenom před nedávnem nám byl u předškolního dítěte diagnostikován vysoce funkční autismus. Nechci to samozřejmě zpochybňovat, jen mně zajímá, zda ste se někdo setkali s autistem s normálním očním kontaktem? S manželem sme se shodli, že sme určitě nepozorovali, že by s náma naše dítě neudrželo, nebo mělo potíže s očním kontaktem, s ostatníma nevím, to jsem si asi nevšímala.. Ani teraz nemá takové potíže, aj jsem se na to ptala, tak bylo překvapené, že proč by měl být problém...Ono celkově nejaké odchylky zpočátku nebyly, nebo pro nás asi ne moc výrazné, kromě toho, že byl docela problém ho přes den uspat, ale zase spal hezky v noci. Reč nastoupila trochu později, ale i dle pediatr v rámci širší normy, motorické mýlniky (plazení, sed, chození..) byly taky v pořádku.. Celkově bylo takové šťastné, usměvavé dítě. Asi až kolem 4 roku se zvýraznili rozdíly ve srovnání s rovesníkmi, možná to bylo i tým,že se mu narodil sourozenec, nebo možná se to již nedalo přehlédnut, nevím... Setkali stě se s něčím takovým?

holkadonepohody
11. srp 2024

Syn je autista a oční kontakt normálně udrží. Rád se nechá ode mě pohladit i pomazlit.. Má 4 stupeň

marge_s
11. srp 2024

Jasne, to vubec neni jedine kriterium 😉

lilian2111
11. srp 2024

Jsem autista a oční kontakt mi s některými osobami nedělá problém. Cizím lidem mám problém se vůbec podívat do obličeje, vyhýbám se tomu kontaktu, ale manžel, děti, tam funguju normálně. 🙂