Atopický exém u 3letého dítěte

finlay
4. srp 2015

Ahoj, na toto téma už tady toho bylo spoustu, ale pořád jsem nenašla odpoved přímo pro mě. Dcera, vlastně obě (3r, 1r) trpí atop.exemem. Vždycky mají období, kdy je to lepší a pak zas horší. Bez ohledu na to, co jí, protože jí obě pořád to stejné. Ted ve vedrech to bylo kupodivu lepší, ale jak přišla vlna ochlazení, starší se mi úplně strašně osypala na nohách a bříšku. Mazání jsme zkoušeli opravdu všelijaké, ale nic není stoprocentní. Chtěla jsem zkusit tu eliminační dietu, ale dočetla jsem se, že po 3.roce to nemá smysl. Je to tak? a pokud ne, jak jste tedy nahradili mléko a mléč.výrobky? Nemám vůbec představu, jak a kde začít ☹

jajkaz
4. srp 2015

@finlay Doporučuji tuhle skupinu. Ať už pro prostudování nebo přímo položení dotazu 😉

olca1980
5. srp 2015

Dobrý den, mrkněte sem https://www.modrykonik.cz/group/6098/
popřípadě kontaktujte paní Věrku @kam.zik. Je bezvadná a určitě poradí a dáte to spolu dohromady. Také pod jejím vedením bojujeme. 🙂

olca1980
5. srp 2015

@finlay oprava @kam.zyk 😀

montinka12
5. srp 2015
Uživatel montinka12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od montinka12.

mě pomohla konopná mast, kterou jsem dostala (ne tu z lékárny) 2 nebo 3 měsíce mazání a byl pryč. Ale jizvy mi bohužel zůstaly :( trápila sem se s ekzémem 17 let. Jedna doktorka na kožním mi radila nekoupat se vůbec mýdlem a vodou sem mohla tak 3x do týdne. No bylo to hrozné, spíš se mi to zhoršovalo. Různé prášky, mastě prostě nic :( ze školy sem radši utíkala než abych šla na povinný tělocvik do bazénu...

Až pak kamarádka at zkusím tu mast, že za to nic nedám. Byla hodně mastná tak sem se bála, že to bude horší, prvních asi 5 dní to bylo hrozné jak to bylo mastné a ten ekzém růžovější, ale pak začal miznout 🙂

Ještě poznamenám, že nešlo o mast z lékárny...

jajkaz
5. srp 2015

@finlay Aha, omlouvám se, nedala jsem odkaz. Ale koukám, že už tam je 😉 Přesně tu skupinu jsem myslela.