Atopicky ekzém, může sluníčko uškodit?

dadalu
29. kvě 2017

Zdravím,syn trpi na atopický ekzém,momentálně ma osypane nožičky,takové drsne krusticky..do kocarku mu na nožky svítí a můj dotaz je,jestli mu to sluníčko nemůže nějak uskodit napr. zanechat houbičky. Jestli mu muzu dat kratasky nebo radši tenké tepláčky a kryt to?Diky

dadalu
autor
29. kvě 2017

Ne houbičky,ale jizvicky...

jirinka123
29. kvě 2017

Mi měli něco podobného a doktor nám řekl že to máme z jarního sluníčka a že to přejde no a vyzkoušeli jsme hodně mastí až pak jedna zabrala a ted už máme klid zatím 🙏🙏 takže jak svítilo slunko tak sem malého nepouštěla vůbec ven jinak se osypal ☹ třeba máte něco podobného

dadalu
autor
29. kvě 2017

@jirinka123 nene,bohužel ze sluníčka to neni...ma to střídave od zimy...chvíli lepsi,chvili horsi..ted mel virózu a zhoršilo se to..mezitim prisly vedra a uz muze ven,ale nevim,co to sluníčko..

jirinka123
29. kvě 2017

aha nám se to vždy teda zhoršilo na slunku a ještě když se malí potil tak se to rozlezlo ale třeba vám to slunko pomůže já bych to vyzkoušela a uvidíte 😉

monika9916
29. kvě 2017

Taky se atopák dceři zhoršil za poslední týden, ale u nás je to asi po trošce čokolády a možná tajy z toho tepla a sluníčka.🙂

monika9916
29. kvě 2017

U nás je čokoláda spouštěč ekzému.

dadalu
autor
29. kvě 2017

@monika9916 maly ma 8 mesicu,čokoládu nezna 😂 a ja ji ted nemela..

chris_n
29. kvě 2017

mno to je hrozne individualni. To ti nikdo nerekne.

kassandra1
29. kvě 2017

Tak nám se teď atopák zrovna hodně zlepšil, tak jsem si myslela, že to teplé počasí spíš pomáhá. Taky nevím jak oblékat ven, zatím radši dávám tenké tepláčky a na ruce mu nesvítí, tak ty nechávám volné. Ale nevím, zas aby z toho neměli potničky..

elisc
29. kvě 2017

Sama trpím na atopák a sluníčko mi vždy pomohlo.
Syn se také s létem lepší. Důležité je, aby se nezpotil, to ten ekzém zhoršuje.

dadalu
autor
29. kvě 2017

@elisc takze muzu mu teda nechat svitit na nozky? samo s opalovacim kremem..

ivet1987
30. kvě 2017

Synovi teda slunko pomáhá než aby škodilo.