Atopický ekzém + krupička po celém těle, poraďte

zituse
6. srp 2015

Dobry vecer,jdu si za vami pro radu. Mala ( bude mit 10mesicu ) ma atopicky ekzem v zahybech jak jsou kolinka a na ruckach. Byli jsme na koznim a pan doktor nam dal slunecnicovy olej ze mame mazat po kazdem koupani a masticku Vitella ictamo a prakticky lekar male nam jeste predepsal Fenistil kapky. Nicmene po dni uzivani toho slunecnicoveho oleje se male udelala po celem tele krupicka a po dvouch dnech uzivani kapek se ji na nohach udelaly jeste velsi cervene fleky nez mela ( u tech kapek je tohle bouhzel vedlejsi ucinek,takze uz nekapu ) a porad se hrozne skrabe,hlavne v noci ji to trapi ☹ ☹ Podle doktoru je tohle alergickeho puvodu,takze jsme objednane na alergologii,ale az za dlouho. Proto se obracim pro radu k maminkam,ktere zazili neco podobneho a nebo uz si tim u svym deticek prosli. Predem moc,moc dekuji za jakoukoliv radu! Zita a Natalka

portiadelarosa
6. srp 2015

@zituse Ahoj, malá má taky pořád ekzémy, celá nám ted zrudla,flíčky, suchá kůže atd, tak nám kožní dala slabý kortikoidy, ale ty nakonec nemažem a mažu celý tělo mlékem oilatum a červené flíčky dermalexem a koupu v banmandol oleji a zlepšilo se to.

zituse
autor
6. srp 2015

A ten olej jste kupovala normalne v lekarne? Mne prave ty kortikoidy nedoporucovali,ze pry jsou moc agresivni a pry mam pockat az po te alergologii,ale copak mam nechat malou trpet?! Ja dnes kupovala od Biodermy Atoderm intensive,tak snad ji tohle alespon trosku zabere. A pry pomahaji koupele a nebo zabaly z hermanku a nebo cerneho caje. Tohle jste treba nezkousela? A moc dekuji za rychlou reakci 🙂

pernile2003
6. srp 2015

Ahoj. Ja sama mam ekzem uz dlouho. Nejdulezitejsi je zjistit proc vznika, cili alergen. At jsou testy sebelepsi, nejsou na vse a nejsou dost prukazne. Nejlepsi je pozorovani a vylucovaci metoda.
Mne se misto kortidoidu a masticek pomaha slana voda a konopna mast.

portiadelarosa
6. srp 2015

@zituse ano v lekárně stojí cca 200kč.Ty čaje nám byly taky doporučeny ale koupel jsme ješte nedelali jen potírali čer.čajem, ale to jsem dlouho nevydržela,stejně jsem ji hned namazala, aby ji to nesvedilo a neskrábala se.
Ty koupele taky ješte vyzkoušíme.

milmic
6. srp 2015

Jediná rada - paní věra Zíková. Nikdo vám nepomůže tolik jako ona. Ani doktor, ani nikdo z uživatelek modrého koníka. 😉
Mám s ní vlastní zkušenost a nedám na ni dopustit, bez ní bychom atopický ekzém mého syna nezvládli. Navíc každý vám zde napíše vlastní zkušenost, co pomohlo konkrétně jeho dítěti, jenže vaše dítě je jiné, má jinou kůži, jiné projevy. Budeme zkoušet, střílet od boku a nemusíte na nic přijít. 😉
Třebas ty krémy - jsou drahé a vůbec nemusí vaší holčičce sedět. Mé dceři seděla bioderma, synovi vůbec, osypal se po ní, seděl mu Excipial. A maličké Bludičce nesedí Excipial, osypala se po něm a sedí jí Eucerin. A atopickým ekzémem máme bohužel bohaté zkušenosti....
Jako první pomoc - začněte mazat červená ložiska sudocremem nebo zinkovou mastí, je potřeba to vysušit. a teprve po té, co to vysušíte, tak teprve pak se to maže krémem nebo olejem. Já jsem zsala i kokosovým olejem a super výsledek. Jenže maličká tam má kvasinku a tu musím nejdřív zrušit tím sudocremem.

pecora
6. srp 2015

A ma to suche nebo ne? Nam hodne pomohl odvar z repiku a nebo jarischuv roztok (k dostani v lekarne). Ten roztok tak nevysusuje a prestalo ho to po nem svedit.

nikaboos
6. srp 2015

Dobrý večer, syn se atopik od 9 měsíců a vyzkoušeli jsme toho hodně, diety, mastičky, kapičky atd. navštěvovali jsme kožní lékařku. Syn má nyní 3,5 roku a atopický ekzém má nejhorší v létě, přitom v létě má atopický ekzém ustupovat a v zimě se zhoršovat. Zjistila jsem ,že atopický ekzém je vlastně neatopického původu, tudíž ho může ovlivňovat různé věci: strava, počasí, voda. Synovi při atopickém ekzému vysazuji čokoládu, citrusové ovoce a míň koupeme hlavně se nedoporučuje horká/teplá voda, spíš sprchovat, nekoupat se v chlorované vodě, zhoršuje at. ekzém a hodně mazat a mazat. Nosit jen bavlněné oblečení a nepoužívat aviváž, zvířata můžou také zhoršovat at. ekzém. Syna kopu 3x do týdne v ovesné koupeli zn, Topnature, koupíte v lékarně používá se v lázních, mažeme zinkovou mastičkou z lékarny na předpis od doktorky a na promazaní používám klasickou modrou indulonu .Při svědění kapeme fenistil kapky ale lepší variantou jsou homeopatika v dobré lékarně poradí přímo pro atopiky proti svědění. Kortikoidům se snažím vyhýbat ale pokud to má syn v hrozném stavu jako se krupička, hodně červené a svědí to, tak mažeme nemusí se pořád ale jen ty postižená místa ráno a večer, děti jak se škrábou snadno si můžou zanést infekci a proto je to lepší mazat, jakmile se to zlepší přestat a promazávat zinkovou mastí nebo indulonou . Se synem to takto praktikují s ekzém máme pod kontrolou, jen teď jak jsou ty horka tak jsme furt v bazénu a tam je chlorovaná voda tak někdy má ekzém horší nebo ho svědí, tak po koupání hned sprchuji čistou vodou a mažu jak tou zinkovou mastí tak i krémem na opalovaní přímo pro atopiky. Snad můj příspěvek s bojem s atopickým ekzémem pomůže🙂

zituse
autor
6. srp 2015

Vsem moc dekuji za odpovedi. Sudocream,indulona a jeste par dalsich masticek co jsme pouzily moc nezabraly. Na doporuceni naseho lekare mazu stale Sudocreamem a zda se mi,ze uz to neni tak rude jako vcera,nekoupu,ale sprchuji ji ve vlazne vode a to hned rano po probuzeni,protoze se hrozne poti a pak i vecer,do bazenu radeji nechodime a pro jistotu peru i sve veci ve stejnem pripravku v jakem peru male. Dr rikal,ze by mi mohl dal doporucovat dalsi a dalsi masticky,ale jak uz to tady zaznelo,je to alergickeho puvodu a mam sledovat reakce na jidlo,piti,masticky,atd..,neco uz jsme vysadily,tak snad prijdu na to,co male vadi. Ale ted si musime pockat na alergologii a tam snad budu brzy vedet vice. Urcite neco vyzkousim z toho co jste mi poradily. Hlavne na tu jeji suchou pokozku. Zadna maminka nechce aby jeho milacek trpel a mel bolistky,takze jdu opet mazat. Jeste jednou vsem moc dekuji za rychle odpovedi a preji vam,aby i vasi broucci byli co nejdrive bez trapeni 🙂

milmic
7. srp 2015

@zituse Jestli chcete, dejte fotku, jak to vypadá. Anebo bych vám mohla napsat naše zkušenosti s hledáním alergenu.

me79
7. srp 2015

Mam roční holčičku. Trpěla ekzémem od 4.m - rudé cele paže, nespala jak ji to v noci svedilo. Krémy ne pomáhali. My vyloučili z jídelníčku agresivní potraviny ( jahody, citrusy...) a pak nasadili v beznoci v 6m probiotika a od 7m máme úplný klid. Do jídelníčku jsem postupně od 10m pridavala i to zmíněné ovoce a začali jsme chodit i do bazénu. Tuk tuk tuk na dřevo - snad se nam to už nikdy v tak velké míře nevrátí 🙂
@zituse