Antibiotika a vliv na chuť k jídlu. Máte tkušenost?

me_druhe_ja
14. dub 2022

Máte někdo zkušenost, že by při braní antibiotik dítě méně jedlo? Téměř ztratilo chuť k jídlu? Dcera (14m) je od začátku příkrmu úžasná popelnička: sní vše a s chutí. Ale teď během ani ne měsíce měla bohužel dvakrát atb a skoro vůbec nechce jíst...Ani pít mléko. U staršího mi taky přijde, že to působí, ale ten je šílenej nejedlík, takže to není moc relevantní. Po těch prvních atb se dostala tak za dva tři dny po dobrání zase ke svýmu standardu. Ty druhý ještě bere tak uvidíme, jak to bude.
Tak mě napadlo, jestli má někdo stejnou zkušenost.

te_reza
14. dub 2022

Při každý nemoci míň jí, když ji není dobře. Přímo z antibiotik bych neřekla.

emillyhk
14. dub 2022

@me_druhe_ja Není to úplně to na co se ptáš, ale přidám naši zkušenost. Syn (skoro 15m) od začátku příkrmů baštil všechno a v nějakém normálním množství. Cca před měsícem bojkot UM, dostanu ho do něj jenom v kaši. Jak vidí flašku, tak hysterák 🙈 Před dvěma týdny na nás děda prsknul nějaký moribundus, malý měl dva dny horečky a dobrý, já se z toho dostávám ještě teď. Ale dítě, co předtím jedlo opravdu všechno, tak najednou jí jenom bramborovou kaši, bílý jogurt a přesnídávku. Takže mu všechno (maso a zeleninu) míchám do kaše. Dva dny zpátky vzal na milost k večeři pečivo. Ale jí poloviční porce od všeho. Víc do něj nedostanu. 🤷‍♀️
A pokud jde o ATB - mě je po všech tak blbě, že skoro nejsem schopná nic jíst, na nic nemám chuť, nic mi nechutná. Možná to má tvoje malá taky tak...

jjasmina
14. dub 2022

@me_druhe_ja malá je jedlik a při nemoci tolik nejí, já mela nedávno penicilin a prakticky jsem nejedla skoro týden, takže bych řekla normal

me_druhe_ja
autor
14. dub 2022

@te_reza právě ona už byla nemocná víckrát, horečky, kašel, velká rýma a tak...že ji fakt nebylo dobře...ale jedla pořád stejně...až když měla poprvé ty ATB, tak najednou skoro nic...proto mě napadla spojitost s těma ATB. 🙂

me_druhe_ja
autor
14. dub 2022

@emillyhk Jo, tak možná to má stejně jak ty. 🙂 Já právě atb už dlouho neměla a ani tak si vůbec nevybavuju, že by mi to nějak ovlivňovalo chuť k jídlu. 🙂 Ale samozřejmě každej na to reaguje jinak a ona to má možná podobne jak ty. 🙂 Jí se apetit po dobrání těch prvních vrátil docela rychle, takže teď snad zase. A navíc je spíš tlustoska, takže mě to ani nevadí. 😀 ale spíš mě zajímalo, jestli má někdo zkušenost s tím, že by to mohlo mít spojitost. 🙂